Strojenie anteny

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czytalem i slyszalem opinii kilka ze prawdziwe strojenie anteny odbywa sie bez podlaczenia radia... Czy znacie jakis serwis w Radomiu, ktory naprawde dobrze mi zestroji hustlera ?
Mam ta antenke i zasieg mam ok 6-7 km(tak mi sie wydaje przynajmniej)
A czytalem ze antenka ta poleci ok 12.....
  
 
A-Z STUDIO na ul. Żeromskiego chyba 188 albo 118 na wysokaści wiaduktu,a drugi jest przy rądzie Warszawskim ,wjazd od ul. Kieleckiej
  
 
tak kolego poleci na 12km ale latem przy bezchmurnej pogodzie sam sam hustlera i to jusz sprawdziłem o tej poze roku jak masz 6-7 km to super nic nie pomoze ustawianie antenki jezeli chodzi o mobilka i zamontowanie anteny jak masz na dachu to mozesz uzyskać 20% wiecej niz na klapie bagaznika






pozdrowionka iszerokości mobilkom

[ wiadomość edytowana przez: Mister_M dnia 2005-12-25 09:44:25 ]
  
 
Właśnie pisałem na podobny problem w innym temacie - koledzy czego Wy chcecie od tego biednego Hustlera? Nie mam doświadczenia z innymi sprzetami ale mam zasięgi kilkunastokilometrowe a przekraczałem nie raz 20 km. Mieszkam w Świdniku (ok. 50 tys mieszkańców) i z parkingu (raczej w dołku) odbieram komunikaty z Lublina (ok. 13 km) lub Piask (ok. 18km). W czasie jazdy również wyłapuję aż za dużo przez co przykręcam czułość zwłaszcza w miastach. Lepiej podzielcie się informacją czy Wasze Hustlery "świszczą" czy tylko jest tak u mnie - myślę, że to może nie jest wina pędu powietrza i odgłos ciętego powietrza ale wibracje z bata przenoszone na dach, może podkleić delikatnie magnes?
  
 
co do swiszczenia..... jezdzilem z hustlerem .. laguna(swoja droga prawie identyczna jak twoja.. kolor inny tylko), Nowym avensisem kombi i moja dobra renia 25... wszedzie swiszczy a szczegolnie jak jest wilgotne powietrze(deszcz snieg itd) I to przyczyna jest banalna.
Ped powietrza owiewajacy antene.
Odkrec bat i nia porzadnie machnij... zaswiszczy bo jeszt dosc sztywna i krotka.
Jesli bylaby dlozsza lyb nieco mniej sztywna nie swiszczala tak.

Z tym swiszczeniem trzeba zyc... jeszcze zalezy uciazliwosc tego procederu od wygluszenia samochodu (u mnie w reni najglosniej slychac odglosy natomiast w toyocie prawie tego nei slychac).. co do laguny to jest tak posrodku
  
 
witam
kolego swiczczy asz uszy bolą ale umnie zaczyna sie to dopiero po 100km/h ja mam na klapie bagaznika postawiona moze dlatego troche mniej bo jezdzi w tunelu a co do zasiegu to mieszkam teraz w olesnicy i jak stoje przed domkiem to zasieg mam około 12-14km bez problemu i musze ostro skecać radyjko
  
 
Cytat z książki W.Oszczaka-Anteny CB
Oddzielnie musimy potraktować sprawę strojenia anteny z podstawą magnetyczną.Praktyka dowodzi,że warto jest podjąć próbę znalezienia miejsca najlepszego,tzn,takiego gdzie otrzymamy
najmniejszą wartość współczynnika WFS/współczynnik fali stojącej/.Gdy miejsce zostanie znalezione,dobrze jest je oznaczyć.Antena wyregulowana w jednym miejscu nie musi wcale pracować tak samo gdy ją przeniesiemy.Zmieniając długość anteny staramy się doprowadzić WFS/SWR/do możliwie małej wartości.Oczywiście bez przesady.Wartość WFS rzędu 1,2 możemy uznać jako znakomitą,biorąc pod uwagę fakt,że dokładnośc popularnych reflektometrów
jest gorsza niż 15%
WFS=SWR.Wspólczynnik fali stojącej lub z ang.Standing Wave Radio.