Kody bledow - 28, 35, 45

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam! Od jakiegos czasu borykam sie z praca silnika na benzynie - gasnie na wolnych obrotach, dlawi sie, itd. Dzisiaj przeczytalem kody bledow. Wyskoczyly nastepujace miekkieL 28, 35, 45. Jakies sugestie co z tym dalej zrobic?
  
 
he he nie mam pojecia o kodach ale moze restart komputera by pomógł komputer jezeli niedziala jaks z czujnikow powinien przejsc na tryb awaryjny i powinen w miare normalnie cykac aczkolwiek dobrze by bylo wiedziec co jest przyczna zlej pracy.
  
 
Wiesz, na ten resecik to sam wpadlem, ale nic niestety nie pomoglo...
  
 
28 - Sonda Lambda lub jej obwód
35 - Czujnik położenia przepustnicy (potencjometr) lub jego obwód, napięcie za niskie
45 - Czujnik prędkości pojazdu lub jego obwód

Sprawdź sonde. Jest gdzieć na forum jak to zrobić. Potencjometr na środkowym pinie powinieneś miec napięcie w zakresie 0,5V ~ 5V. Czujke prędkości pojadzu nie wiem jak sprawdzić, ale możesz przeczyścić złączke ( wtyczke ) na tym czujniku.
Poza tym odepnij przepływomierz i przejedź sie. Ja mam walnięty przepływomierz i objawy identyczne.
  
 
Cytat:
2006-01-06 20:13:11, mtz pisze:
28 - Sonda Lambda lub jej obwód 35 - Czujnik położenia przepustnicy (potencjometr) lub jego obwód, napięcie za niskie 45 - Czujnik prędkości pojazdu lub jego obwód Sprawdź sonde. Jest gdzieć na forum jak to zrobić. Potencjometr na środkowym pinie powinieneś miec napięcie w zakresie 0,5V ~ 5V. Czujke prędkości pojadzu nie wiem jak sprawdzić, ale możesz przeczyścić złączke ( wtyczke ) na tym czujniku. Poza tym odepnij przepływomierz i przejedź sie. Ja mam walnięty przepływomierz i objawy identyczne.



efi nie ma typowego przeplywomierza tylko czujnik podcisnienia w dolocie
  
 
A ja mom podobny problem kod błędu 28 zlokalizowany i usunięty. Brak masy na sondzie. Ale mam inny problem a mianowicie przy działającym silniku pojawia się kod błędu 50 co jest normalne. Ale zaraz po tym kodzie wychodzi kod 57(przepustnica otwarta zbyt wcześnie) a ja jej nie otwieram. O co w tym biega? Z tego powodu nie mogę dokonać testu do końca.
Pozdro wszystkich fanatyków