Klimatyzacja, czyli sposób na szpan w czasie stania w korku.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kto z nas nie marzył, aby w środku lata siedzieć w chłodnym wnętrzu naszych pojazdów, patrząc na sąsiadów jak pocą się w ich cudownych starych zachodnich BMW, w których pootwierane zostały już wszystkie możliwe szyby.
Mam dla was małą podpowiedz i zaczątek fotostory.




  
 
No, no
A cos wiecej?
  
 
Coś wiecej......
  
 
Cytat:
2006-01-08 22:32:56, krycho pisze:
No, no A cos wiecej?


hehe Marcin tylko na to czekał
  
 
No dobra, a kto to przetlumaczy
  
 
A po co Ci to tłumaczyć? Klimatyzacja do samarki kosztowała 4tyś +montaż do tego

Wszystko ładnie pięknie, ale jak zauważyliście Rosjanie (czytaj czasem Ruscy) pomyśleli i pokazali, że potrzebny jest też i szyber dach, który zapewnia wymianę powietrza i UZUPEŁNIA klimatyzację. Wtedy własnie najlepiej działa klima, gdy właśnie jest ten szyber Bo gardziołko tak nie boli
  
 
Cytat:
2006-01-08 23:15:36, MikeB pisze:
A po co Ci to tłumaczyć? Klimatyzacja do samarki kosztowała 4tyś +montaż do tego Wszystko ładnie pięknie, ale jak zauważyliście Rosjanie (czytaj czasem Ruscy) pomyśleli i pokazali, że potrzebny jest też i szyber dach, który zapewnia wymianę powietrza i UZUPEŁNIA klimatyzację. Wtedy własnie najlepiej działa klima, gdy właśnie jest ten szyber Bo gardziołko tak nie boli



Szyber, albo elektryczne tylnie szyby.
Latem jak wsiadasz do nagrzanego auta i włączasz klimę to warto na chwilę otworzyć albo tylnie szyby albo szyber
No chyba, że pada deszcz - wtedy tylko nadmuch. Klima to piękna sprawa nie tylko latem - zimą też - puszczasz cieplutkie powietrze i szyby nie parują
  
 
Warto też sobie zamontować owiewki na tylnych szybach, żeby od tyłu nie przewiewało Poza tym, trochę obciach tak z tylnymi otwartymi na maxa jeździć
  
 
Cytat:
2006-01-10 20:55:49, MikeB pisze:
Warto też sobie zamontować owiewki na tylnych szybach, żeby od tyłu nie przewiewało Poza tym, trochę obciach tak z tylnymi otwartymi na maxa jeździć



Tył przecież otwierasz tylko na chwilę, aby wydmuchało gorące powietrze
  
 
Panowie-konkretnie-co daje otwarcie tylnych szyb?
szybciej ucieka gorące powietrze,czy jak?

  
 
Chodzi o przewietrzenie samochodu, tzn. wypchnięcie gorącego powietrza z nagrzanego auta (w lato ).
  
 
Ja otwieram tylne i przednie okno latem i wtedy poprostu tak mocno nie wieje jak tylko przy otwartym przednim oknie. Gorzej ma pasażer na przednim fotelu, bo pęd powietrza tak zawraca, ze całość idzie wlasnie na pasażera.
  
 
Cytat:
2006-01-08 23:15:36, MikeB pisze:
... Wszystko ładnie pięknie, ale jak zauważyliście Rosjanie (czytaj czasem Ruscy) pomyśleli i pokazali, że potrzebny jest też i szyber dach, który zapewnia wymianę powietrza i UZUPEŁNIA klimatyzację. Wtedy własnie najlepiej działa klima, gdy właśnie jest ten szyber Bo gardziołko tak nie boli


Ale rosjanie zapomnieli wspomniec o nowej przedniej szybie. Do klimatyzacji są specialnie dydykowane szyby przednie ponieważ normalna szyba pęknie.
  
 
Cytat:
2006-01-12 18:46:32, Wergilius pisze:
Ale rosjanie zapomnieli wspomniec o nowej przedniej szybie. Do klimatyzacji są specialnie dydykowane szyby przednie ponieważ normalna szyba pęknie.



A moglo byc tak pieknie
  
 
Nie wiem czy wiesz, ale Lady jeżdżą w ziemie przy -30 oraz w terenach pustynnych i szyba im nie pęka, gdy włączają ogrzewanie wiec nie widzę powodów dla których mam pękać od takiej małej amplitudy.
DEx
  
 
Cytat:
2006-01-12 18:46:32, Wergilius pisze:
Ale rosjanie zapomnieli wspomniec o nowej przedniej szybie. Do klimatyzacji są specialnie dydykowane szyby przednie ponieważ normalna szyba pęknie.


To był tylko przekorne gadanie
Cytat:
2006-01-12 23:26:00, mwarchalowski pisze:
Nie wiem czy wiesz, ale Lady jeżdżą w ziemie przy -30 oraz w terenach pustynnych i szyba im nie pęka, gdy włączają ogrzewanie wiec nie widzę powodów dla których mam pękać od takiej małej amplitudy. DEx


A Ty Marcinie, od razu sie rzucasz Mniej winka, więcej ziółek
  
 
Mi wystarcza szyberdach! Klima manualna to sam kłopot. Nigdy nie jest temperatura stabilna. Mnie wkurzają te skoki temperatury w samochodzie z klimą. Latem na słońcu zostawiam uchylony na postoju o 3mm szyberdach i temperatura nie rośnie zbyt mocno.
  
 
Cytat:
2006-01-12 23:26:00, mwarchalowski pisze:
Nie wiem czy wiesz, ale Lady jeżdżą w ziemie przy -30 oraz w terenach pustynnych i szyba im nie pęka, gdy włączają ogrzewanie wiec nie widzę powodów dla których mam pękać od takiej małej amplitudy. DEx


No tak z faktami nie da sie dyskutować.
  
 
No to jest dobra opcja. Zimne powietrze wlatuje przez dziury w podłodze a gorące wylatuje przez szyberdach!
  
 
Cytat:
2006-01-13 17:16:01, Grzegorz2107 pisze:
Klima manualna to sam kłopot. Nigdy nie jest temperatura stabilna. Mnie wkurzają te skoki temperatury w samochodzie z klimą.



Dlatego full climatronic rulez !
Zimą jest tochę wkurzający, bo ustawiając temperaturę na 25 stopni nagzreje do 25 i później dmucha stabilnym ( już nie ciepłym, ale właśnie 25 stopniowym ) powietrzem i mam wrażenie, że w aucie jest trochę chłodno.... Na długie trasy to super bo nie ma duchoty, ale jak wsiadam zmarznięty do auta w mieście na krótki dystans to trochę denerwuje.