Klimatyzacja, czyli sposób na szpan w czasie stania w korku. - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
A do tego podwójna klimatyzacja rządzi, gdzie ustawiasz sobie tylko dla siebie temperaturkę
  
 
Cytat:
2006-01-13 21:23:14, MikeB pisze:
A do tego podwójna klimatyzacja rządzi, gdzie ustawiasz sobie tylko dla siebie temperaturkę



Chodzi ci o dwustrefową
  
 
Cytat:
2006-01-13 23:17:12, Leszek_Gdynia pisze:
Chodzi ci o dwustrefową


Też Miałem na myśli taką, gdzie włączasz sobie ciepło na nogi, a na reszte trochę chłodniej
  
 
Nie nie - z twojego poprzedniego postu jasno wynika, ze chodziło ci o klimę dwustrefową wiec nie odwracaj kota ogonem...
  
 
Wcale nie odwracam kota ogonem, napisałem:
"ustawiasz sobie tylko dla siebie" tzn. dla siebie ustawiasz wszystkie parametry, to tak samo jak laptop, ustawiasz sobie internet, tv i inne tam, a nie...masz 10laptopów i włączasz poszczególne aplikacje.
  
 
Cytat:
Grzegorz2107
Mi wystarcza szyberdach! Klima manualna to sam kłopot. Nigdy nie jest temperatura stabilna. Mnie wkurzają te skoki temperatury w samochodzie z klimą. Latem na słońcu zostawiam uchylony na postoju o 3mm szyberdach i temperatura nie rośnie zbyt mocno.


W pełni się z tym zgadzam, ale 110 ma nawiew z ustawianiem stałej temperatur, dzięki czujnikowi umieszczonemu pod sufitem. Taki bajer jest bardzo przydatny w trkacie mrozów i spełnia formę zimowej klimy.
Właśnie dzięki takiej a nie innej, budowie ogrzewania można bardzo łatwo „dołożyć” klimatyzację.
DEx
  
 
Cytat:
2006-01-13 21:19:24, DeeJay pisze:
... ale jak wsiadam zmarznięty do auta w mieście na krótki dystans to trochę denerwuje...



...a nie masz opcji 'AUTO', w Audi wtedy grzeje jak najszybciej do zadanej temp. a potem ja utrzymuje. Takze o ile silnik jest w miare ciepły to grzeja pełna mocą , ale na zimnym silniku i duzym mrozie swietnie sie sprawdzaja podgrzewane fotele, zanim klima zagrzeja auto
  
 
Cytat:
2006-01-14 11:56:59, Qba_Szklarska pisze:
...a nie masz opcji 'AUTO', w Audi wtedy grzeje jak najszybciej do zadanej temp. a potem ja utrzymuje. Takze o ile silnik jest w miare ciepły to grzeja pełna mocą , ale na zimnym silniku i duzym mrozie swietnie sie sprawdzaja podgrzewane fotele, zanim klima zagrzeja auto



No pewnie, że jest tryb AUTO
Tylko ja chyba jakiś zmarzluch jestem
  
 
tak apropo klimy w ladach to takie pytanko macie jakis patent poza otwierranim okien na schlodznie wnetrza ??? oststnio nabylem na allegro takie niemieckie badziewie co ma wiatrak wlewa sie woda ta woda odparowywyuje na takich paskach materialu i niby chlodzi ale do 0,5 m w nagrzanym wozie to musze miec to na fotelu pasazera bo na desce sienei miesci wiec ogolnmie porazka
  
 
zamontuj legalną klimę


kup DOHC z argenty lub 132 z klimą i masz

kilka koni więcej i zimno w ladzianie i to nie drogo
  
 
hm no to jest pomysl ale kurde duzo roboty - chyba , po drugie tak jak patrze po aukcjach to nie ma jakiegos duzego wyboru
i myslslem jednak o czyms typu wsadzasz do auta podlaczasz do zapalniczki i wieje super chlodem ale cos czuje ze to malo realne



[ wiadomość edytowana przez: maxymilan dnia 2007-06-26 14:35:27 ]
  
 
kup sobie dużo ogniw peltiera. gorące na zewnąrz zimnym do środka plus mała elektrownia do zasilania
  
 
hm nie masz jakis standardowych pomyslow
  
 
to jest standardowe rozwiązanie. tjak chłodzą kręcone procki



możesz też kupić klimę z jakiegoś auta ( najlepiej małego np clio) i załozyć do lady. problemy będą tylko z montażem sprężarki ale da się to zrobić. trzeba wykonać dodatkowe mocowanie i długi pasek klinowy
  
 
Ja jakoś w Ładzie nie mam z upałem problemu - po pierwsze środkowe nawiewy na twarz, otwarta klapa na nogi, tylna lewa szyba otwarta i przednia uchylona i można jechać na 2gi koniec świata w upale. W korku niestety nic ci nie pomoże oprócz klimy. Wiatrak bedzie tylko mielił to skisłe gorące powietrze.
  
 
Cytat:
2007-06-27 10:02:17, rogacek pisze:
to jest standardowe rozwiązanie. tjak chłodzą kręcone procki


no niby tak ale w samochodzie to nei wiem czy by zdalo egzamin , Leszku jak jade sam to tez nie mam probelmu ale jak jade z rodzinka to juz jest gorzej z otwieranim okien a z klapy na nogi to mi wali gorace powietrze ?!?! wiec wole ja zamykac ale to chyba dlatego ze sprzeglo mam walniete i sie grzeje na maksa

byla tu pokazywana klima do samary , mysslem ze moze do 07 tez ktos cos takiego wymyslil

w kazdym razie przyjmuje wszelkie pomysly i nadal szukam czegos w necie
  
 
Cytat:
2007-06-27 10:46:24, maxymilan pisze:
no niby tak ale w samochodzie to nei wiem czy by zdalo egzamin , Leszku jak jade sam to tez nie mam probelmu ale jak jade z rodzinka to juz jest gorzej z otwieranim okien a z klapy na nogi to mi wali gorace powietrze ?!?! wiec wole ja zamykac ale to chyba dlatego ze sprzeglo mam walniete i sie grzeje na maksa byla tu pokazywana klima do samary , mysslem ze moze do 07 tez ktos cos takiego wymyslil w kazdym razie przyjmuje wszelkie pomysly i nadal szukam czegos w necie



Co ma sprzęgło do powietrza, ktore zasysane jest z okolicy podszybia???

Pamietam, że kiedyś ktoś pokazywał tutaj zestaw klimy do klasyka - made in Russia.
  
 
Cytat:
2007-06-27 13:25:40, Leszek_Gdynia pisze:
Co ma sprzęgło do powietrza, ktore zasysane jest z okolicy podszybia??? Pamietam, że kiedyś ktoś pokazywał tutaj zestaw klimy do klasyka - made in Russia.



hm po prostu odkad spalilem sprzegla po dluzszej jezdzie mam ukrop pod nogami wiec podejrzewam ze sprzeglo sie grzeje i przygrzewa do spodu , jak zmienie sprzeglo to sie dowiem czy to sprzeglo czy cos innego
  
 
do poczytania
  
 
a moze tak: