Klimatyzacja, czyli sposób na szpan w czasie stania w korku. - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2006-01-14 11:52:41, mwarchalowski pisze:
W pełni się z tym zgadzam, ale 110 ma nawiew z ustawianiem stałej temperatur, dzięki czujnikowi umieszczonemu pod sufitem. Taki bajer jest bardzo przydatny w trkacie mrozów i spełnia formę zimowej klimy. Właśnie dzięki takiej a nie innej, budowie ogrzewania można bardzo łatwo „dołożyć” klimatyzację. DEx


Tylko tutaj truchę nie rozumię. W 110 można ustawiać stałą temperaturę. To czym to się różni od klimatronica? Ja wcześniej myślałem, że to jest po prostu klima - ustawiasz sobie stałą temperaturę wnętrza niezaleznie od temperatury zewnętrznej i pory roku. A teraz piszesz że można dołożyć klimę - to już sam nie rozumię. Wytłumaczcie mi o co tu chodzi.
  
 
to taka pol klima
niby trzyma temperature - a w praktyce to jak w 110 - nie wiem.
u mnie dziala tylko w jedna strone - na cieplo. Czyli jak chce se podgrzac, ustawiam powiedzmy 24 i wg. termometru tak trzyma. Ale zeby ochlodzic, to juz sorry, klime trza wlaczyc. Bo tak - to niby dmucha zimne - no ale jak ma dmuchac, jesli na dworze mamy powiedzmy 30 stopni?
  
 
Cytat:
2007-07-06 14:50:00, mily_byd pisze:
Tylko tutaj truchę nie rozumię. W 110 można ustawiać stałą temperaturę. To czym to się różni od klimatronica? Ja wcześniej myślałem, że to jest po prostu klima - ustawiasz sobie stałą temperaturę wnętrza niezaleznie od temperatury zewnętrznej i pory roku. A teraz piszesz że można dołożyć klimę - to już sam nie rozumię. Wytłumaczcie mi o co tu chodzi.


Klima nie równa się stałemu utrzymywaniu temperatury. Przecież klima to dodatkowy układ chłodzący ze sprężarką,dodatkowym wymiennikiem ciepła itd.Wydaje mi się,że system utrzymywania stałej temperatury w 110 po prostu automatycznie steruje jedynie rodzajem nawiewu (zimny/ciepły) oraz ewentualnie załącza albo wyłącza wentylator nawiewu.To wydaje się normalne,ponieważ w nowych ,nowoczesnych autach bez klimy np.skoda fabia kierowca i pasazerowie nie umieraja z gorąca,a o dopływ chłodnego powietrza z zewnątrz dba zwykły system chłodząco-ogrzewajacy
  
 
w 11x to działa w drugą stronę... pamietajcie że to auta na Syberię. jest oczywiście czujnik i utrzymuje on zadaną temperaturę, ale zimą w ogrzewaniu
  
 
Przypomnialo mi sie, ze zdaje sie u Zaxa, w ladzie bylem zachwycony nawiewem- a co sie okazalo-mial "chwyty" powietrza na masce-takie wloty nie z fabryki-na maske-a moze i z fabryki ?
  
 
mam prosty pomysł na klimę

potrzebne materiały:
1 duże pudełko styropianowe
2 trochę rur spiro
3 wentylator na 12V
4 rurka cienka plastikowa

na skrzynce montujemy wentylator ta by wyciągał powietrze ze skrzynki, z drugiej strony montujemy rurę tak by zaciągała powietrze z zewnątrz, w dnie robimu dziurkę i wklejamy rurkę którą wyprowadzmy na zewnątrz auta, skrzynkę napełniamy lodem, włączamy wiatrak i jazda. leci chłodne powietrze. lód można zakupić na stacjach benzynowych
  
 
Uważam że nic nei zastąpi klasycznej klimy. Mrożenie się rozprężającego gazu jest bardzo fajne. Cały czas planuje montarz klimatyzacji w ładzie. Może w tym roku się uda.
  
 
pozwole odkopać stary temat...

czy komus się udało z ta klimatyzacją...????
bo jak tak przeglądam allegro to czasem trafiam na takie coś np..
http://allegro.pl/klimatyzacja-kompletna-uniwersalna-mazda-mx3-626-i4268294398.html

co myślicie...jesli w ogóle jest nad czym mysleć???
może jak bym miał klime w mojej ślicznotce...
to może żona nie patrzyła by na nia z takim przekąsem...hi..!
  
 
Ja będę montowac u siebie, ale inny całkiem zestaw. Uniwersalny, do ciągników, kombajnów i td.

Coś w tym rodzaju.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
a masz dostęp to takich cudów??...bo widze że znów znamojość rosyskiego bierze góre...

to jakieś forum...domyślam się że ten zestaw pasuje bo już testowany w BA3...
pozdr

[ wiadomość edytowana przez: janjestemjan dnia 2014-06-21 23:03:54 ]

[ wiadomość edytowana przez: janjestemjan dnia 2014-06-21 23:04:09 ]
  
 
Czy mam dostęp? Nie, nie mam. Ale będę kombinować, jak pisałem, od kombajnu.



-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
a oto poszukiwany zestaw...

http://allegro.pl/zestaw-klimatyzacji-kombajn-ciagnik-ladowarka-nowy-i4398795305.html

niestety cena 400zł okazuje się złudna !!!!
  
 
a może z poldka ?
  
 
Rozmyślałem nad tym, ale jednak nie.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Cytat:
2007-07-07 18:37:52, Krzysztof-Fleszer pisze:
Przypomnialo mi sie, ze zdaje sie u Zaxa, w ladzie bylem zachwycony nawiewem- a co sie okazalo-mial "chwyty" powietrza na masce-takie wloty nie z fabryki-na maske-a moze i z fabryki ?



takie coś
  
 
U mnie nie widać obrazków.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
  
 
co to ...jest...
bo chyba nie ma wbudowanego parownika...
  
 
Cytat:
2014-07-09 20:40:20, janjestemjan pisze:
co to ...jest... bo chyba nie ma wbudowanego parownika...



To jest chyba taka nakładka, o której pisał Krzysztof-Fleszer odnośnie nawiewu, że mocniejszy w czasie jazdy...

Zdemontowałem u siebie.

[ wiadomość edytowana przez: mpl dnia 2014-07-10 11:26:18 ]

[ wiadomość edytowana przez: mpl dnia 2014-07-10 11:28:51 ]
  
 
.Miejsce jest, myślałem nad tym, ale trzeba zrobić wanienkę, żeby odprowadzać wodę na zewnątrz i wiatrak musi dmuchać od góry, a niestety brak w tym przypadku miejsca.




.
Cytat:
2015-08-10 21:40:36, fragles94 pisze:
Panowie, a nie ma miejsca na przytulenie parownika do nagrzewnicy?




Cytat:
2015-08-10 18:17:24, Pereira pisze:
Dokładana klimatyzacja niesie za sobą pewne problemy, jakie trudno przewidzieć. Mam w jednym busie, VW LT46 założoną klimatyzację niefabryczną Diavia, ale ponoć dedykowaną do tego modelu. Największym problemem jest... wymiennik ciepła, czyli chłodnica klimatyzacji. Jest za mała w stosunku do potrzeb. Objawia się to tym, że przy temperaturze powietrza powyżej 30 - 32 stopni... klima przestaje działać. Całkowicie się wyłącza




Cytat:
2015-08-10 12:16:10, janjestemjan pisze:
zastanawia mnie czy nadmuch z tego urządzenia będzie w 30st na dworze wystarczający dla ladnej a nadmuch można zmodernizować,,,jest miejsce,,, gorzej z wsadzeniem parownika z innego samochodu,,to już gorzej jeśli sie chce zevy to w miare wyglądalo




Cytat:
2015-08-10 11:29:57, SzokoLada pisze:
Ja go nie chcę, że względu budowy, obsługi. Chcę wyloty na wprost, a regulacja po lewej stronie. Co do wywalenia silników, to nie widzę tego. Silnik nagrzewnicy w ładzie zaciąga, a nie dmucha powietrze.




Cytat:
2015-08-10 10:06:15, janjestemjan pisze:
....ja myslałem o takim dla siodemki... http://allegro.pl/uniwersalny-parownik-klimatyzacji-samochodowej-i5583979755.html zamontowac to w panelu srodkowym,,,zdjac te silniki z tylu i przytujic do obudowy nagrzewnicy,,, jak myślicie?




Cytat:
2015-08-10 00:18:06, SzokoLada pisze:
Aha! Ale to trzeba na indywidualne zamówienie. Nie stać mnie.




Cytat:
2015-08-09 23:01:28, morphio pisze:
klimat, 2 okna w dół i 40km/h




Cytat:
2015-08-09 13:38:13, SzokoLada pisze:
A co to jest i jak to wygląda?




Cytat:
2015-08-08 22:25:51, morphio pisze:
ja ma klime AirCo240




Cytat:
2015-08-06 23:16:57, SzokoLada pisze:
Do pełnego szczęścia brakuje mi klimy.




-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим

[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2015-08-10 21:55:55 ]