[Ogólne] wkurza was zielone podświetlenie licznika?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
oto odpowiedz! jak sie nie boicie [uszkodzenia samego licznika, sciągania wskazówek, uszkodzenia elementów] i wkurza was zielone podswietlenie licznika to oto kilka kroków jak sie go pozbyć:

TO CO NAM JEST POTRZEBNE DO WYKONANIA MISJI ''I HATE GREEN TACHO''



STEP 1:
wyciągamy licznik z deski rozdzielczej, odłanczamy linke predkościomierza, odłanczamy kostke i zabieramy licznik np do domu!

STEP 2:
sciągamy obudowe i wyciagamy tarcze razem z plastikowymi mocowaniami

STEP 3:
odchylamy delikatnie tarcze od plastikowego stelarza przyklejonego do tarczy [delikatnie]

STEP 4:
namoczonym patyczkiem w acetonie scieramy zielona [wkurzającą] farbe z tylnej cześci tarcz

STEP 5:

teraz juz w swietle jupiterów podziwiamy nasz efekt!
WYBACZCIE FATALNą JAKOść FOTEK!!!
zapomnialem dodać że wszystko montujemy spowrotem do licznika [bez szkody dla wskazówek i elementów elektronicznych]


[ wiadomość edytowana przez: LobsterMan dnia 2006-01-14 15:16:36 ]
  
 
Dzięki za fotorelacje, napewno niektórym sie przyda.
Było już wiele razy poruszane i opisywane ale nie pamiętam czy były zdjęcia i że acetonem można, bo papierem ściernym to tak.
A kolega wie jak zamontować wskazówki z powrotem tak żeby nie było zakłamań?
A kolega ma wstawione diody zamiast żarówek?

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
ta metoda opatentowana przezemnie polega na tym ze NIE MUSIMY sciagac wskazówk! wiec nie tzreba ich potem kalibrować na nowo a to wielki plus! wskazówki nie są seryjne są z opla omegi podswietlane od tyłu [patrz wątek o podświetleniu licznika, tam są fotki]. poprostu szkoda narazać się na sciaganie wskazówek a potem meczenie z ustawianiem paliwa temp. predkosci i obrotów to prawdziwa masakra a przekłamania i tak bedą! POZDRO
  
 
Cytat:
2006-01-14 15:10:04, LobsterMan pisze:
(...)
WYBACZCIE FATALNą JAKOść FOTEK!!!
(...)



hmm tzreba bylo makro wlaczyc albo oddalic element od aparatu i ew. zoom'ować... bylo by badz co badz ostrzejsze.

btw. niezly pomysl zeby nie sciagac wskazowek
  
 
a ja tam lubie moje akwarium ladnie komonuje sie z zielonym podswietlaniem radia i "neonkiami" pod nogami kierowcy i pasazera. brakuje jeszcze tylko białych tarcz, ale obawiam sie że po rozłożeniu licznika nie złożyłbym go tak jak potrzeba
  
 
gorzej jak sie ma zielone podswietlenie zegarow, od gory na zegary swieci czerwone (orginal rs-owski) ...porazka... na dodatek zielone przelaczniki itp a radio tez czerwone... isnta choinka;p
  
 
ja mam gdzies w piwnicy taki licznik wlasnie od RS-a i powiem ze wyglada to jak ''żaba która dostała w morde'' mam racje? niedlugo jak sie troche ociepli to zrobie ze swojego oplowskiego podswietlenia w fordzie wersje VW lub AUDI zalezy jak wyjdzie kolor na wskazówkach POZDRO
  
 
Cytat:
2006-01-16 11:54:08, LobsterMan pisze:
ja mam gdzies w piwnicy taki licznik wlasnie od RS-a i powiem ze wyglada to jak ''żaba która dostała w morde'' mam racje? niedlugo jak sie troche ociepli to zrobie ze swojego oplowskiego podswietlenia w fordzie wersje VW lub AUDI zalezy jak wyjdzie kolor na wskazówkach POZDRO



rob vw
  
 
mnie bardziej od zielonego podświetlenia fordowskiego wkurza białe oplowskie na które zminiłeś
  
 
Cytat:
2006-01-16 13:00:31, slawas1 pisze:
mnie bardziej od zielonego podświetlenia fordowskiego wkurza białe oplowskie na które zminiłeś



No właśnie ja jak to poskładałem wyszło takie coś:

Image Hosted by ImageShack.us

Ogly Opel
Dopiero białe diody przyniosły zamierzony efekt.

Pozdro
  
 
Ja nie trawie ZIELONEGO! dlatego tez mam tarcze biale podswietlone na niebiesko.... ;D Mam je juz kilka miesiecy i sa OK. Polegalo to na zerwaniu starych czarnych tarcz oraz naklejeniu (tasma 2stronna) wzorow bialych tarcz. Koszt 70 PLN (allegro) ale trzyma sie i wyglada EXTRA.
  
 
moj stary ma opla dlatego wpadlem na pomysl ze wskazówkami od opla i pomysl wypalil podswietlenie mam takie jak na screenie ponizej tyle ze wskazówki tez sie swieca ale zmieniam to bo jest ze tak powiem bez POLOTU jakies takie bylejakie! pozdro
  
 
Nieee, mnie wcale nie denerwowało zielone podświetlenie, na czerwono naświetlone Samo sie zepsuło Trochę tylko Misiolino mu pomógł
  
 
a to jest inna rozmowa
  
 
Właśnie dzisiaj zakupiłem farbkę Pactra Red Fluorescental

Bo wcześniej kupiłem niby oczojeb... pomarańczową ale jakoś mi się nie widzi

Pewnie jutro / pojutrze do mnie przyjdzie, tylko czasu nie będzie na pomalowanie wskazóweczek
  
 
a mnie wlasnie wkurzało zielone i dlatego teraz mam niebieskie jakby ktos mial problemy z podswietleniem to moge doradzic
  
 
witam

Ja tam ma białe tarcze i na zielono podświetlone w mk7 i mnie sie podoba do tego zielona lampka oświetlenia kabiny i zielone postojówki i jest git ale karzdy ma inny gust


POzdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: kilerek666 dnia 2006-01-19 13:24:46 ]
  
 
A ja odebrałem farbke We flaszece fajowo wygląda Tylko czasu nie mam na zabawe z tym
  
 
hmmm a z ceikawosci zapytam czy jest mozliwosc wymienienia tego paska z kontrolkami?? czy jest on jakos 'trwalej" przymocowany od tarcz?? bo chetnie wymienil bym na taki zwykly, czarny, bez tych dwoch czerwonych paskow...
  
 
a jak sobie radzicie z klimą ? ona się swieci na zolto-zielono, sama zmiana na diode wystarczy ?? :/ czy zostawiacie to tak jak jest