[Ogólne] wkurza was zielone podświetlenie licznika? - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2006-03-11 00:29:17, tjmdm pisze:
Każdy lubi to co chce...ja lubie swoje zielone podświetlenie...planuję jednak na wiosne trochę je wzmocnić...zastanawiam się nad "ledami" z allegro...koszt niewielki...a efekt może być ciekawy


No ledami od spodu zielonymi to może być ciekawy efekt podobny jak u mnie tylko ja mam niebieskie, bo z góry świeci niezbyt ładnie to światło na zielono, takie jakieś mdłe
  
 
To tutaj gdzieś czytałem, że w przypadku wersji liczników z elektronicznym wyświetlaczem przebiegu, nie da się zrobić podświetlania od dołu bo cyferki są nieprzeźroczyste

Ktoś mógłby potwierdzić? Bo szukam w archiwum, ale gdzieś mi to wcięło...
  
 
a ja mam takie pytanie odnośnie...

JAK MAM WYCIĄGNAĆ/ ODKRĘCIĆ same już liczniki , widziałem że sa one mocowane na srubkach ale takie gwiazdki, a niemam takiego śrubo-wkreta...:/ czy jest na to inny patent...
  
 
ja u siebie mam na zwykle krzyzaki!!:] i bez problemu je wyviagam:]
  
 
Cytat:
2006-03-13 09:44:02, kubik pisze:
To tutaj gdzieś czytałem, że w przypadku wersji liczników z elektronicznym wyświetlaczem przebiegu, nie da się zrobić podświetlania od dołu bo cyferki są nieprzeźroczyste Ktoś mógłby potwierdzić? Bo szukam w archiwum, ale gdzieś mi to wcięło...



da sie - tak samo jak zegarek w MK5
  
 
ja wczoraj pokombinowałem i mam zegary made in podola tylko teraz kombinuje co tu zrobić zeby naświetlania z góry nie robić i wskazówki podświetlić. ma ktos jakis pomysł ,baggi a jak ty to zrobiłeś??????????????
  
 
Mnie nie wkurza, bo zmieniłem na niebieskie. A dalsze prace w trakcie.
  
 
Cytat:
2006-03-13 09:44:02, kubik pisze:
To tutaj gdzieś czytałem, że w przypadku wersji liczników z elektronicznym wyświetlaczem przebiegu, nie da się zrobić podświetlania od dołu bo cyferki są nieprzeźroczyste Ktoś mógłby potwierdzić? Bo szukam w archiwum, ale gdzieś mi to wcięło...

mam takie białe zegary i nie da sie podswietlic od spodu, chyba ze wymienisz całą tarcze, jest jedna na cały zegar. Trzeba ja odkleic-oderwać bojest bardzo dobrze przyklejona. Nie da sie jej juz przykleic bo sie zniszczy. Być moze z czrnym cyferblatem sie da, ale z białym na 100% NIE, chyba, ze tak jak napisałem wczesniej.
  
 
Maniek zdradź sekret sukcesu ,jak osiągnąłeś taki efekt? Bo jak dla mnie jest to niezwykłe i zastanawia mnie jedna rzecz czy dało by się tak w innym kolorze?
  
 
Made in PODOLA i zrobiłem sobie zegary z innym podświetleniem efekt ponizej
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
  
 
Renifer ale powiedz jakie jest to inne podświetlenie bo ja z tych fotek nic nie widze oprócz czerwonych wskazówek
  
 
kurde robiłem telefonem i za bardzo nie widac ale podświetlenie białymi diodami efekt mi sie bardzo podoba .poza tym dokładnie widac u Podoli w galerii
  
 
o tak wyglada


Free Image Hosting at www.ImageShack.us

[ wiadomość edytowana przez: renifergt dnia 2006-03-23 21:28:43 ]
  
 
No widze że skończyłeś Szkoda że fotki mało wyraźne Jak coś to wpadnij na kawe to oblukam z bliska A jak będziesz farbkę potrzebował to daj znać to Ci wyślę, pomalujesz i wyślesz następnej osobie która będzie zainteresowana itd...
  
 

U mnie cos takiegomniejwiecej... ale jestem w trakcie przerobek dopiero;]
  
 
Ma ktoś może foty z fotorelacji jak zrobić diodowe podświetlenie zegarów w mk5/6, lub sam robił i podzieli się jak to u siebie rozwiązał?
Głównie chodzi jak przymocować diody pod tą pleksą żeby były w miarę równo i się trzymały.
Dzięki (jeśli się ktoś udzieli)
  
 
Popatrz tutaj: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=88247&highlight=podswietlenie+zegarow

tutaj: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=38105&highlight=podswietlenie+zegarow

tutaj: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=57846&page=2


w ostatnim linku, post 53 (mój) masz rozmieszczenie diód a konkretniej paskow diodowych - do kupienia w castoramie i sklepach z oswietleniem domowym.