JAK UMIEŚCIĆ ZDJĘCIE NA FORUM?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Temat ten jest skierowany do wszystkich osób, chcących wiedzieć jak umieścić zdjęcie znajdujące się na ich dysku twardym w wiadomości/poście pisanym na forum MotoNews, tak aby było ono widoczne dla wszystkich innych użytkowników tego forum. Opis czynności jest prosty i klarowny, tak aby każdy tu zaglądający mógł nauczyć się tej przydatnej umiejętności.

Aby umieścić zdjęcie w poście na forum należy wykonać kilka prostych kroków. Oto i one:

KROK 1

Wchodzimy na stronę www.imageshack.us która daje nam możliwość umieszczenia obrazka (znajdującego się na naszym dysku) na serwerze. Po otwarciu strony ukaże się nam taki widok:Czerwona elipsa pokazuje przycisk, który musimy nacisnąć, aby wybrać konkretny obrazek spośród tych, które przechowujemy na dysku.

KROK 2

Wciskamy przycisk. Widzimy taki oto obraz:Na tle strony Imageshack pokazuje się widok folderu Moje Dokumenty lub każdego innego, który wybierzemy sobie w miejscu zaznaczonym elipsą. Czerwone kółko obrazuje przykładowy plik, który chcemy umieścić na serwerze Imageshack.

KROK 3

Klikamy dwukrotnie wybrany plik.Zielona elipsa pokazuje nam ścieżkę do pliku znajdującego się na naszym dysku. Czerwona ukazuje guzik, który wciska się, aby plik z naszego dysku skopiować na serwer Imageshack.

KROK 4

Naciskamy ten guzik i widzimy jak napis na nim zmienia się na "uploading" co świadczy o kopiowaniu pliku na serwer:KROK 5

Po skopiowaniu pliku na serwer ukazuje się nam strona, która podaje różne możliwości korzystania z naszego zdjęcia:Spośród wielu linków, nas interesują te zaznaczone czerwonymi prostokątami ponumerowanymi od jednego do czterech:LINK OZNACZONY CYFRĄ JEDEN

Pozwala nam on wkleić miniaturkę zdjęcia na forum. Kopiujemy go i wklejamy bezpośrednio do treści naszego posta. Efektem widocznym na forum jest małe, czarne okienko, z miniaturką naszego zdjęcia, które po kliknięciu na nie, pozwala nam obejrzeć zdjęcie w pełnym rozmiarze. Zdjęcie to umieszczone jest na stronie Imageshack. Nasz post z takim linkiem będzie wyglądał tak:LINK OZNACZONY CYFRĄ DWA

Jest to adres, który wklejony bezpośrednio do naszego posta da w efekcie link tekstowy. Po kliknięciu takiego linku na forum zobaczymy nasze zdjęcie w pełnym rozmiarze na stronie Imageshack. Nasz post z takim linkiem będzie wyglądał tak:LINK OZNACZONY CYFRĄ TRZY

Link ten, skopiowany i wklejony bezpośrednio do naszego posta, da nam w rezultacie pełnowymiarowy obrazek, który zobaczymy na forum. Dodatkowo obrazek ten, pełni funkcję linka do strony głównej Imageshack, którą zobaczymy po kliknięciu w niego. Nasz post z takim linkiem będzie wyglądał tak:LINK OZNACZONY CYFRĄ CZTERY

Link ten jest szczególnie ważny, ponieważ jest to link bezpośredni do naszego obrazka. Link taki możemy wkleić do naszego postu poprzez skopiowanie go i wklejenie do postu za pomocą guzika oznaczonego czerwoną elipsą:Po ukazaniu się monitu o adres URL, wklejamy tam skopiowany link a następnie nazywamy go w następnym monicie. Nasz post z takim linkiem będzie wyglądał tak:Link taki po kliknięciu otworzy stronę z samym obrazkiem w rzeczywistym rozmiarze(bez strony Imageshack) Będzie to wyglądało tak:Skopiowany link bezpośredni możemy również wkleić do naszego postu przy pomocy guzika oznaczonego zieloną elipsą:Po wciśnięciu go, ukaże się nam monit pytający o adres bezpośredni obrazka. Wklejamy skopiowany link i zatwierdzamy go przyciskiem "OK". Tak wklejone zdjęcie wyglądać będzie tak:Jest to obrazek w rozmiarze rzeczywistym. W odróżnieniu jednak od obrazka z linku trzeciego, nie będzie odnośnikiem/linkiem do strony Imageshack.

UWAGA WAŻNA UWAGA NA KONIEC:

Sugeruje się, nie wklejanie bezpośrednio do wiadomości wysyłanej na forum, dużych zdjęć, to znaczy zdjęć o szerokości powyżej 600 pikseli. Utrudniają one bowiem, przeglądanie forum innym jego użytkownikom. Optymalnym rozwiązaniem w przypadku zdjęć takiego formatu jest umieszczenie w poście miniaturki, za pomocą linku oznaczonego cyfrą jeden.

Pozdrawiam i życzę owocnego korzystania z tego mini-poradnika.

Marcin


[ wiadomość edytowana przez: PAGAN dnia 2006-01-17 08:58:57 ]
  
 
Z powodu powtarzających się pytań i nieaktualności poprzedniego wątku:

- krótkie wyjaśnienie jak najłatwiej umieścić zdjęcie na forum.

Wchodzisz na Fotosika, rejestrujesz się i zakładasz sobie darmowe konto (wszystko jest po polsku, więc spokojnie sobie poradzisz). Darmowe konto umożliwia Ci załadowanie hurtem większej ilości zdjęć i potem nie musisz ich jakby co szukać - na przyszłość jak znlalazł.
Nie ma ich co zmniejszać (może być pytanie na ten temat).

Potem masz taką listę swoich fotografii z różnymi opcjami, a koło każdej "pobierz pozostałe kody". - Klikasz w to i otwiera się okienko z różnymi kodami - m.in.:

Kody na forum dyskusyjne,

Z nich wybrany wystarczy zaznaczyć, skopiować (Ctrl+c), wkleić w treści postu (Ctrl+v), potem jeszcze przed wysłaniem postu kliknij w "podgląd " żeby sprawdzić czy wszystko jest dobrze, a jak coś nie wygląda jak chciałeś to trzeba poprawic. I gotowe.