Witajcie i pomóżcie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie wszyscy - to moja pierwsza wizyta na forum - niedawno miałem okazje przekonać sie jakie przydatne jest cb w autku i postanowiłem zaopatrzyć sie w taki sprzęt. I od razu mam pytanie do ekspertów - planuję zakupić presidenta johnego II asc, sprzedawca namawia mnie na antenę georgia (30 cm) twierdząc że to bardzo dobry wybór. Co wy o tym myślicie (przy takiej długości ???) Jaki zasięg uzyskam w mieście i poza miastem (realnie) ? (Mam nadzieje że Speedmaster zabierze głos jako spec od anten . I jeszcze jedno - podłączyć radio do zapalniczki czy ciągnąć zasilanie od akumulatora - co lepsze ? Mam astre 1.4 i z tego co wiem są duże trzaski - czy president johny ze swoimi filtrami sie z tym upora? A, jeszcze jedno - przeczytałem prawie wszystkie tematy na forum i nie znalazłem odpowiedzi na powyższe pytania (chyba że coś przeoczyłem . Pozdrawiam serdecznie wszystkich i dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
  
 
Przeoczyles

Zasilanie bezposrednio z aku - o ile tylko mozliwe.

Antenka im dluzsza tym lepsza, ale juz 100 cm antena daje przyzwoite osiagi (georgii nie znam wiec sie o niej nie wypowiem)

Radio jesli ma filtr ANL ma wieksze szanse na wyciszenie zaklocen

Ja tyle, reszte niech koledzy dopowiedza
  
 
witam
sam mam astre 1,6 i pociągniete zasilanie od akumulatora i dozucony filtr przeciwzakłuceniowy bo mój uniden 510 niewyrabiał z trzaskami a antenke to mam hustlera no i zasieg dopiero mnie satysfakcjonuje miałem wczesniej midlana 18-244 ale to zbieracz szumu i trzasku z eteru dlatego tak jak kolega wczeniej polecam ci coś wiekszego przynajminiej ten metr i dobrze zestrojony szprzecik wtedy bedziesz zadowoliny



pozdrowionka i szerokości mobilkom
  
 
Dzięki serdeczne za odpowiedzi. Może ktoś jeszcze coś napisze - będę wdzięczny za wszystkie informacje i sugestie. Pozdrawiam
  
 

Napisano już dużo na takie tematy i jak zwykle wszystko zależy od tego ile się ma kasy do wydania na sprzęt i czego się oczekuje po CB. Skoro namierzyłeś już Johnego II z ASC to dobry wybór, w miarę dobra antenka i będzie Ci się to ładnie sprawowało. Jeśli chodzi o trzaski związane z podłączeniem to powiem szczerze, że u mnie żadne takie zjawisko nie występuje, prad pobierany jest z wiązki zasilania zapalniczki, 0 filtrów dodatkowych.
Zasięgi mam jak się okazuje naprawdę bardzo dobre, będąc na wlocie do Lublina zbieram komunikaty wlatujących po drugiej stronie miasta, często skręcam czułość bo za dużo tego odbieram a antenka nie dość, że na magnesie to "tylko" 100cm.
Jak widać co użytkownik to inne wrażenia, jednym szumi, innym trzeszczy, ktoś ma problem bo słyszy głosy
Reasumując to ja bym szedł tą drogą bo ta seria Presidenta jest dobrej jakości i naprawdę bardzo małych gabarytów a to ważne szczególnie w osobowych mobilkach.

  
 
Radio może być , do antenki:jeśli potrzebujesz tylko nasłuch i jakieś niewielkie odległości(4-8km, a przy włączonym ASC to może jeszcze zmaleć).) to Georgia Ci wystarczy,bardzo mała i poręczna,a wiadomo im większa natena tym lepszy "osiągi" radyjka.
Polecam antenki o długości od 100cm.
  
 
Dzięki za odpowiedzi i porady. Jednym słowem antena new alaska byłaby wg. Was lepszym wyborem jeśli brać za kryterium osiągi jakie uzyskałbym dzięki niej ? I jeszcze jedno - czy jest duża różnica w jakości pracy CB przy podłączeniu go do zapalniczki zamiast bezpośrednio do aku - z tym ostatnim może być mały problem, w punktach montażu cb na śląsku nie chcą sie bawić w podciągnięcie zasilania z aku a ja tego sam nie zrobię. Pozdrawiam
  
 
U mnie byla niewielka ale jednak zauwazalna ( mniej szumow)

w Puncie znajomego kolosalna praktycznie o polowe zmalaly zaklocenia z elektryki

zawsze mozesz sprobowac biorac jakies 3 m dwuzylowego przewody podpiac po wierzchu (tzn podnies maske i poprzez otwarte drzwi przeciagnac przewod do radia - nie pomyl biegunow zasilania) i sprawdzic jaka bedzie roznica, jesli niewielka mozesz pominac podpinanie bezposrednie, a jesli zauwazalnie mniej zaklocen to jednak polecalbym podlaczyc bezposrednio.
  
 
To ja sie podepne:
Szybko i krotko, wyjasnijcie prosze lajkonikowi na co patrzec przy zakupie radia uzywanego, oraz czym w ogole kierowac sie przy zakupie. Czyli - co wazne, co byc musi, a co moge sobie darowac.

drugie pytanie - jak wyglada montaz anteny do relingu dachowego. Ma to sens?
  
 
cos o relingach
  
 
Dzięki za wszystkie posty. A nie znacie przypadkiem jakiegoś fachowego serwisu montującego CB w mobilach w okolicy Katowic? Byłbym wdzięczny za wskazanie kogoś kto wie jak cały sprzęt fachowo podłączyć.. Pozdrawiam
  
 
Adaś, nie pchaj się w używkę, bo nigdy nie wiadomo na co sie trafi.Chyba,ze masz kogos, o kim wiesz,ze cie nie obuje w jakiegos ladnie wygladajacego dezela i ma jakies fajne radyjko. Raczej nie szukaj wsrod radyjek sciaganych z niemiec-albo ma sam fm, albo niepelną czterdziestkę w AM, albo pełną na 1 W mocy...Koszty przerobienia takiego radyjka są dość spore, a czasem jest to praktycznie nieoplacalne. Chyba lepiej pozbierać jakiś czas kasę i kupić coś nowego>>>>U510, albo U520, do tego jakąś antenkę.Co do montażu na relingu-na pewno sie da, ale jak widze tak zamontowaną antenkę, to mi sie zoladek przewraca.Nie podoba mi sie jak diabli.Lepiej kupic magnes, a najlepiej dac wywiercic dziure w dachu ;]
To tyle ode mnie, w sumie ekspertem nie jestem ,ale od okolo 7 miesiecy pracuje jako "umyslowy"(faktury etc.) w sklepie/serwisie CB w Lublinie, to troszke dziwadel widzialem ;]
  
 
ja gdybym mial mozliwosc montazu antenki na relingu tak bym zrobil. Nie robisz dziur w dachu (co przy ewentualnej sprzedazy fury moze miec jakies znaczenia) a magnes? Sam mam magnes i jestem zadowolony, ale jednak na magnes trzeba uwazac. Uwazac na predkosc, trzeba dbac, wycierac. A jak bys mial uchwyt na relingu to antenke skrecac na motylku i problem z glowy. Nawet autka nie musisz odsniezac, predkosci nie musisz sie obawiac. Jak trzeba antene odkrecasz do bagaznika i juz...
  
 
Cytat:
2006-01-11 13:34:51, Focus pisze:
ja gdybym mial mozliwosc montazu antenki na relingu tak bym zrobil. Nie robisz dziur w dachu (co przy ewentualnej sprzedazy fury moze miec jakies znaczenia) a magnes? Sam mam magnes i jestem zadowolony, ale jednak na magnes trzeba uwazac. Uwazac na predkosc, trzeba dbac, wycierac. A jak bys mial uchwyt na relingu to antenke skrecac na motylku i problem z glowy. Nawet autka nie musisz odsniezac, predkosci nie musisz sie obawiac. Jak trzeba antene odkrecasz do bagaznika i juz...


Prędkości dla magnesówek bezpieczne, to ok. 160/170km/h - nie sądzę, żeby ktoś przytomny śmigał szybciej po tym kraju.
Trzeba dbać o dach - ale tu wystarczy nalepka z folii bezbarwnej pod magnes i spoko !!!
  
 
Andrzeju a tak z ciekawości w którym sklepie w lublinie pracujesz?
  
 
Urbic >>-----> Chemiczna 7
  
 
a tam jeszcze nie bylem.
trzeba sie wybrac
  
 
Kolego masz serwis i sklep w Będzinie kolo urzędu miasta firma nazywa się tomex(chyba) i w Siewierzu tacho-serwis. Jest jeszcze w Olkuszu ale tam maja bardzo drogo. Ja mam harrego II ASC i antenkę Ohio. zestaw fajny polecam. Ta antenka o której kolega pisał to jest za krótka gość w serwisie powiedział mi ze góra 2 km (cudem może 3). Polecam OHIO albo ML-145 cena podobna.
  
 
Witajcie. Nareszcie zakupiłem pierwszy zestaw CB do mojego samochodu. Wybór padł - także dzięki Wam na presidenta Johnnyego II asc i antene new alaska na uchwycie bagażnikowym. Zestaw podłączony do instalacji radiowej działa ok. Miałem łączność ze stacją bazową na odległość ok. 15 km i byłem ponoć dobrze słyszalny. Z mobilami nie udało mi sie sprawdzić zasięgu. Mam jednak pytanie - czy delikatne "pierdzenie" radia po włączeniu silnika dałoby sie wyeliminować przez podłączenie bezpośrednio do aku, osoba, która montowała radio twierdziła, że nie, bo trzaski nie są przenoszone przez kable instalacji tylko ściągane przez antene. Nie wiem czy jest sens robić podłączenie, nie za bardzo znam sie na takich sprawach. Co wy na to? A, jeszcze jedno - czy we wszystkich radyjkach są takie twarde kable od "gruszki" ??? Nie da sie tego rozciągnąć, a radio pod schowkiem pasażera jest troche oddalone ode mnie . Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2006-01-20 10:17:48, anpio pisze:
A, jeszcze jedno - czy we wszystkich radyjkach są takie twarde kable od "gruszki" ??? Nie da sie tego rozciągnąć, a radio pod schowkiem pasażera jest troche oddalone ode mnie . Pozdrawiam



kup dluzszy przewod i przelutuj
trzebabylo blizej CB zamontowac