Antena Magnetyczna HUSTLER 100cm czy PRESIDENT FLORIDA

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czesc
zastanawiam sie nad tymi dwoma antenkami:
Antena Magnetyczna HUSTLER 100cm czy PRESIDENT FLORIDA
jak ktos juz mial doswiadczenia z tem sprzetem to przosze o rade. Która wybrac??? Dzieki z góry
  
 
Kolego widze ze jestes zielony, ale nie martw sie.każdy kiedysbyl. Ja proponował bym antenke Hustlera.A tak na marginesie to jeszcze całkiem inną.załozmy jakiegoś prsidencika.Wiem ze interesuje cie antena na magnes, wiec na magnes tylko cos lepszego niz te co ty tu wymieniłeś.heee.Nara
  
 
Do: PrzemekVA23
@Kolego z tego co wiem to też jestes żółtodziobem i tak jak i ja zaczynasz przygode z CB i sam nie mozesz dobrac sobie odpowiedniego sprzetu troszke pokory ci trzeba a nie przechwalania. Czekam na odp. kogos z praktyka

[ wiadomość edytowana przez: Jarek83 dnia 2006-01-17 14:17:50 ]
  
 
ja mam u sibie sirtela s 90 na magnesie. I jestem zadowolony. Antena smiga razem z unidenem 510. dowiem sie wszystkiego co mi jest potrzebne Ale ja tez doswiadczenia nie mam, bo na radiu jestem od lipca
  
 
A czy moze ktos uzywal HUSTLERA 100cm czy PRESIDENT FLORIDA i mi cos powie o osiaach tych antenek? nadal czekam bo nie wiem co brac pozdrawiam!
  
 
Witaj
Ja od kilku tygodni mam antenkę Hustler (+Uniden 510) i powiem że do końca nie byłem przekonany co do tej antenki. Jestem baardzo zadowolony i zaskoczony.Antenka jest super. Magnes trzyma bardzo dobrze mimo że jest bardzo mały. Zasięg jest rewelacyjny: w mieście ok. 4 km (w zależności od warunków), w trasie kilkanaście kilometrów. Jak na 100cm antenkę myślę że jest to dobry wynik. Porównywałem magnes od Hustlera i od ML145, która ma magnes 16cm i zdecydowanie lepszy magnes jest w Hustlerze. Floridę też brałem pod uwagę, ale z ona w trasie podobno na więcej niż 5-6km nie poleci. Więc musisz zastanowić się przede wszystkim jaki jest Ci potrzebny zasięg. Pozdrawiam.
  
 
Do: ARKOW78
Dzieki za informacie troche mi naswietliles temat o tych antenkach. Ale mialybm jeszcze kilka pytan co do tego HUSTLERA
1. czy na magnesie jest jakas guma bo slyszalem ze we FLORYDZIE nie ma. a troche szkoda mi lakieru na aucie.
2. jak bylo u ciebie ze strojeniem tej antenki?
3.ile ksztowala
4. i czy ona ma faktycznie te 4dB zysku? bo tak pisza podobno?

Dzieki z góry, czekam na odp.
  
 
Witaj Kolego!
Na magnesie nie ma gumy, ale jest coś jakby folia naklejona (we Florydzie jest plastik). Jak chcesz to można zrobić z balona "podkładkę" pod magnes, ale ja używam bez podkładki i nie rysuje się dach, bo jest bardzo stabilny magnes.
Antenki nie stroiłem bo w sklepie powiedzieli mi że Hustlera się nie stroi.
Kosztowała mnie dokładnie 129zł.
Z tym zyskiem to niewiem jak jest, ale ja czytałem że ona ma 3dB.
Reasumując powiem Ci, że antenka jest naprawdę super. To co dla mnie istotne, czyli wygląd (długość) oraz zasięg ta antenka mi daje. Wybór należy do Ciebie
  
 
Do: ARKOW78
Czesc Kolego dzieki za wskazówki, juz podjelem decyzje i wybieram HUSTLERA mam nadzieje ze bedzie mi sie sprawowal rownie dobrze jak tobie. Ja duzo nie jezdze i dlateo chcialem cos na magnesie.
dzieki za wskazówki i życze SZEROKOŚCI!!!
  
 
Ja pod magnes nakleiłem na dach kwadrat cieniutkiej foli przezroczystej i mam problem z rysami z głowy.
  
 
witam
ja tesz jestem szczesliwym posiadaczem hustlera i twierdze z czła pewnoscia za hustlerka sie stroi a jak ci kolesie to muwia ze nie to palanty ja mam wystrojonego na dachu na 1,1 a na klapie bagaznika na 1,2 bo se przestawiłem antenke a anteny moga chodić do 2,5 a nawet do 3 na swr ale to grozić uszkozeniem koncówki mocy w radyjku
  
 
Cytat:
2005-11-26 20:48:51, DamianSz pisze:
Ja pod magnes nakleiłem na dach kwadrat cieniutkiej foli przezroczystej i mam problem z rysami z głowy.


Popieram - sam tak zrobilem i jest cool - nalepki w zasadzie nie widać.
Co do zasięgu - w terenie otwartym - 5-7km (mobil-mobil)
baza-mobil - 10-12km - sprawdzone - dobra słyszalność.
Hustler to bardzo dobra antenka z tych tańszych;magnes bardzo mocno trzyma, a z innych, większych magnesówek polecam np. Sirio ML-145, albo inne serii 145 !!!!
(zasięgi do ok. 15km mobil-mobil)
73 !!!
  
 
i jeszcze jedno - Hustlera w zasadzie nie trzeba specjalnie stroić, ale koniecznie sprawdź SWR i w razie wysokich wskazań po prostu wsuń bat do końca !!!!!
Będzie dobrze !!!
  
 
...a o świszczeniu nic nie piszecie???
  
 
Cytat:
2006-01-06 16:55:08, niobass pisze:
...a o świszczeniu nic nie piszecie???


po co ???
każdy wie, że Hustler świszcze - taki urok !!!
  
 
WItam
A ja mam takie pytanie - moze glupie ale tez jeszcze jestem poczatkujacy. Czy jezeli posiada sie radio bez RF-gain nie lepiej miec antene ktora zbiera z 5km niz 15 km?? Po co ci tyle smieci slyszec na radiu skoro dowiesz sie o miskach juz z odl. 5 km?? To chyba wystarczy?? Ja glownie do tego bede radia uzywal. W zwiazku z tym dalej mam ten sam dylemat jak w temacie czy PRESIDENT FLORIDA czy HUSTLER C100?? Odpowiedzi tutaj nie bardzo mnie przekonuja ktora jest lepsza?? Moze ktos podac konkretne zasiegi obu anten?? Tzn FLORIDA w miescie i trasie i to samo dla Hustlera. Gdzies kiedys sie spotkalem ze Hustler zamontowany na Citroenie Berlingo mial wysoki SWR ktorego nie dalo sie obnizyc bez docinania anteny, a zasieg mial 2-3 km. To chyba niewiele?? A FLORIDA w tym porownaniu chyba wypada lepiej?? Podobno FLORIDA jest zestrojona na wysokosc typowego samochodu osobowego juz fabrycznie i nie daje zbytniej mozliwosci dostrojenia i najlepiej ja poprostu dac na srodek dachu i nie kombinowac wiecej??
Pomozcie rozwiazac dylemat - moje radio to ONWA MK-3, anteny jeszcze nie mam bo nie moge sie zdecydowac miedzy tymi dwoma. Moze macie jeszcze jakies propozycje anten na magnes w zblizonych cenach??
  
 
Witam !!!
Kolego tez tak myslalem ze PRESIDENT FLORIDA mi wystarczy ze jest mala i zgrabna ale np. w miescie nie zda egzaminu pomiedzy budnkami zeby ktos cie uslyszal to bedziesz musial byc naprawde blisko. HUSTLER nie jest moze czyms ekstra (sam taka mam) ale powinno byc lepiej. A zeby nie zbierac smieci zawsze mozna radyjko przykrecic A co do odleglosci zasiegu tych antenek to nie jestem zorientowany ale z tego co czytalem, to na forum znajdziesz takie informacje tylko trzeba troszke poszperac. Jak bym mial drugi raz wybierac tez bym wziol HUSTLER - jest ok
Powodzenia !!!
  
 
Cytat:
2006-01-07 23:47:21, cezar1966 pisze:
po co ??? każdy wie, że Hustler świszcze - taki urok !!!



nic nie świszczy

a co stroienia huslera to mi sprzedawca jasno powiedział że trzeba stroić i jak się okazało była taka potrzeba