TOYOTA PICNIC MINIVAN - diesle i benzyny - PORADY !!! - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam! Wszystkie Picnici z Europy sa w Bialorusi juz dawno Dopoki Wy tam sprobujecie rozpoznac co to za auto, na wschodzie Picniki juz zyja nowym zyciem.
Ja tez latem pojechalem do Niemiec po Picnika dla swej kolezanki.

Rocznik 1998, kosztowal 6800 euro. Niebieski metalik. Stan - idealny. Samochod soli nie znal. Kupowalismy w autosalonie Toyota. Prowadzac wana do Minska, mial uczucie ze kieruje samolotem - duzy, rzezwy, piekny, wygodny. Niezawodne auto.
Czasem udaje mi sie im pojezdzic - jest fajny dla podrozy.
Spalismy w nim w lesie pod Bialymstokiem, oszczedzajac na hoteli.
Co prawda, w miescie, nawet w Minsku z jego szerokimi ulicami, ciezko z parkowaniem. Zainstalowalismy LPG - zzera 11 litrow gazu/100km po miescie, na trasie -9.5 l.

Pozdr.


[ wiadomość edytowana przez: Bormental dnia 2008-12-06 02:58:30 ]
  
 
Witam
Zaczalem ten temat ale troche mnie nie bylo tu
Co do Picnicow to wspaniale auta - przedewszystkim niezawodne i tanie w eksploatacji. Co do cen jak widzialem na kilku postach to wcale nie sa takie tanie - tansze niz sharan i alhambra ale to model troche starszy nowszy model picnica to avensis verso i tu cena jest wysoka
Nie ma sie co zastanawiac kupujcie picnici tylko w dobrym stanie a te kosztuja
Jak by ktos mial jakies pytania co do picnica to prosze na priva : krzyholu@o2.pl
PS szukam informacji od urzytkownikow Hondy Pilot - taki japonsko amerykanski czolg - SUV
Moze ktos widzila cos na forum na ten temat to mprosze o info
Honda Pilot - przesiadam sie z picnica na suva ale zawsze japonskiego
  
 
Mam picnica 2.2 tdi od 2,5 roku i faktycznie nie miałem żadnych usterek, oprócz drobnostek jak spalona żarówka.
podłączyłem lodówkę do zapalniczki i widocznie wyszło jakieś zwarcie bo nie chodzi mi radio, zapalniczka i zegarek. Mam prośbę jak ktoś manipulował przy bezpiecznikach i ma jakiś ich opis to proszę o pomoc, pozdrawiam użytkowników picniców!!!
oczywiście jestem z niego bardzo zadowolony.
  
 
Cytat:
2010-07-18 23:24:52, kjanus pisze:
[...] podłączyłem lodówkę do zapalniczki i widocznie wyszło jakieś zwarcie bo nie chodzi mi radio, zapalniczka i zegarek. Mam prośbę jak ktoś manipulował przy bezpiecznikach i ma jakiś ich opis to proszę o pomoc, [...]



O ile mnie pamięć nie myli, to poszukaj bezpieczników CIG&RAD i/lub DOME. Jeden z nich będzie pewnie uwalony.
Pozdro.
  
 
Picnic 2,2td
witam mam problem auto wpada w wibracje przy przyśpieszaniu powyżej 30km/h nie ważne czy jadę 30 czy 60 czy 80 km/h z tym że tylko kiedy przyśpieszam.Pomóżcie dobrzy ludzie
  
 
Cytat:
2010-11-09 21:24:55, jasiek2006r pisze:
Picnic 2,2td witam mam problem auto wpada w wibracje przy przyśpieszaniu powyżej 30km/h nie ważne czy jadę 30 czy 60 czy 80 km/h z tym że tylko kiedy przyśpieszam.Pomóżcie dobrzy ludzie



Na pierwszy rzut oka to przeguby wewnętrzne
Pozdro.
  
 
Dzięki Perzan sprawdziłem i mam luz między przegubem a różnicówką w skrzyni i prawdopodobnie to będzie to ta przyczyna i chyba będę musiał wymienic skrzynie tylko nie wiem czy znajdę taką w dobrym stanie bo to są auta dosyc stare chyba że pasowała by od avensa.Pozdro
  
 
A olej już leci spod półosiek ?
Ja mam dość sporo luzu w miejscu, które opisujesz, a budą mi nie telepie i olej jeszcze nie ucieka. Tam jest wieloklin i to nie powinno raczej walić na boki. Dlatego raczej bym obstawiał same przeguby, a nie skrzynię.
Pozdro.
  
 
Parę razy spotkałem się z takim objawem, kiedy umarły łożyska główne dyfra. Ale wtedy było też sporo dodatkowych fajnych odgłosów

Zacząłbym, jak pisze Perzan, od przegubów wewnętrznych, to się najczęściej sypie w skrzyniach S.

Dostanie skrzyni nie powinno być zbytnio problematyczne, tylko pasowałoby się kierować jej symbolem z tabliczki znamionowej ( zarówno dawcy, jak i biorcy.

Z doświadczenia jednak napiszę, że można tam zasadzić dowolną skrzynię Toyoty serii S lub E, tylko w przypadku E będzie trzeba przerezać przeguby wewnętrzne i poduchę skrzyni.

Oczywiście wcześniej trzebaby się też zastanowić, jakie przełożenia chcemy mieć, bo może się okazać, że Picnic będzie łoił ze świateł wszystkie benzyniaki, ale osiągał maksymalnie 130km/h przy 5000 RPM

S50 i S55 ( bo takie siedziały w Picnicach 3C-TE ), występowały również w Avensisach Mk1 przed liftem ( 2C-T i 2C-TE ).





  
 
Dzięki za porady, znalazlem luz na przegubie wew. prawej półośki jest wyrobiony kielich przegubu i troche kamienie, mam pytanie czy będzie pasowac półośka od awensa? bo do picnika jest problem z dostaniem
  
 
witam. poszukuje pompy wspomagania do picnica 2,2 td rok 98. niestety wszystkie znane mi zrodla(poza serwisem) zawiodly.
  
 
Też mam problem z częściami. Potrzebuję czujnik ciśnienia turbiny i rurkę turbiny. Gdzie się zaopatrujecie? Masakra z częściami jest. Jak musiałem wymienić zbiorniczek wyrównawczy przy chłodnicy, to ASO chciało za niego 1000 zł!!!! Na szczęście było allegro, ale tam też nie rozpieszczają z wyborem.
  
 
Witam mam ogromny problem... w zasadzie pierwszy raz spotykam się z taką usterką... A wygląda to tak że prawa półośka a dokładniej jej wielowypust wypadł z przegubu... na początku Myślałem że to wina przegubu ale po jego demontażu stwierdzam ze jest w pełni sprawny... jak to możliwe że półośka miała taki luz i czy przyczyny mam szuka w odcinku do kielicha i prowadnic czy też dalej do skrzyni ?? zastanawiałem się czy za suwnicami w kielichu nie powinno by sprężyny w każdym bądź razie całości nie rozbierałem bo SZCZERZE Liczę na pomoc... Dziękuję z góry za odpowiedz...
  
 
Witam serdecznie bardzo się ciesze że znalazłem forum gdzie można pogadać z użytkownikami fajnego vana Toyota Picnic.
Zacznie od szczegółów mam trzy problemy i nie mogę sobie poradzić a wolałbym nie prowadzić auta do mechanika. 1-Nie działa wentylator chłodnicy? ( nie szukałem jeszcze przyczyny więc czekam na porady )
2-Podczas jazdy autostradą przy 140 km/h auto wpada w lekkie wibracje przy mniejszej prędkości nie wibruje. 3-Problem ze wspomaganiem czasami działa jak należy a czasami strasznie ciężko się skręca płyn od wspomagania jest. Prosił bym o porady na forum lub na facebook. https://www.facebook.com/pszamal gdyż tam przebywam najczęściej. dziękuje i pozdrawiam.