Mam 2 pytanka odnosnie rejestracji pojazdow

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam 2 pytania.
1. Jakie sa wymogi zeby zarejestrowac pojazd typu SAM.

2. Kolega ma plan, wyjdzie mu to :

Chce zrobic wlasnorecznie rame motocykla i napic na nim samemu numery z kupionego dowodu rejestracyjnego innego motocykla, problem polega na tym ze to w ogole nie bedzie przpominalo maszyny na ktora jest ten dowod??? Jak to zrobic???
  
 
ad 1. wystarczy zrobic przeglad takiej maszyny i o ile zostanie ona dopuszczona do ruchu(czyli bedzie spełniała wszystkie wymogi ruchu drogowego) to gosc wbije ci przeglad i juz

ad2. to by przeszło gdyby był znajomy inspektor na przegladzie lub gdyby motocykl był zarejestrowany wczesniej jako ten motocyk(rozumiem ze tak własnie było na tych papierach??) i silnik tez sie musi zgadzac


aha tak było do tej pory nie wiem czy sie cos nie pozmieniało lordek powinien miec wieksze pojecie
  
 
a odnosnie pyt1 czy te warunki dopuszczenia do ruchu drogowego to rozumiem ze sa odnosnie samochodu osobowego czy est moze kategoria SAM ???
  
 
jest kategoria sam
  
 
Nie ma sie co bawic w SAMa. Niech poprostu nabije numery z tego dowodu co ma i jeździ oficjalnie tym co ma w dowodzie. Najlepiej jakby to byla jakaś rzadka marka, to nikt sie nie przyczepi, bo nie bedzie wiedzial i tak jak to powinno wyglądać.
Znam kolesia co jeździ k-750, która w rzeczywistosci jest całkowitą samoróbką a z K-750 jest tylko skrzynia biegów i siodło.
  
 
a ja tam robie OT i radosnie jano cie witam dawaj zdjecia swoich motocykielów chyba nie posprzedawałes
  
 
To ja też się dorzucę z pytaniem. Otóż:
Mam rometa, który pracował na PKP, i w 1992 czy 3 roku został wyrejestrowany. Mogę go legalnie z powrotem zarejestrować? Na forum FSO AK koledzy pisali, że tak, ale chciałbym się do końca upewnić.
  
 
Czy ktoś wie może ile kosztuje obecnie przegląd motocykla?
  
 
Cytat:
2007-05-04 14:40:25, andrzej_krakow pisze:
Czy ktoś wie może ile kosztuje obecnie przegląd motocykla?


wujek google naszym bratem jest....

Cytat:
* Cennik przeglądów rejestracyjnych:

Motocykle: 62zł

Samochody do 3,5 tony: 98zł

Motocykle sprowadzane z zagranicy: 116zł

Samochody do 3,5 tony sprowadzane z zagranicy: 169zł

Pojazdy zasilane gazem: 161zł

Pojazdy skierowane przez policję lub straż miejską: cena uzależniona od konkretnego przypadku

  
 
Cytat:
2006-02-17 11:28:49, jurek_j pisze:
To ja też się dorzucę z pytaniem. Otóż: Mam rometa, który pracował na PKP, i w 1992 czy 3 roku został wyrejestrowany. Mogę go legalnie z powrotem zarejestrować? Na forum FSO AK koledzy pisali, że tak, ale chciałbym się do końca upewnić.


To zależy od podejścia do przepisów w Twoim konkretnym starostwie. W jednych starostwach podchodzą do sprawy sztywno i pojazd raz wyrejestrowany nie można zarejestrowac inaczej niż jak na zabytek. W innych urzędach jeżeli pojazd został wyrejestrowany przed rokiem chyba 1997(?) gdy weszły nowe przepisy to da sie to zrobić bez przeszkód. Wychodza oni z założenia że jeżeli w momencie wyrejestrowania przepisy stanowiły że pojad wyrejestrowany da się zarejestrowac to nie ma przeszkód. Na tej samej zasadzie włąsnie rejestruje na siebie wyrejestrowaną w 1995 roku MZ Trophy
  
 
No i Tropik zarejestrowany. Zrobiłem przegląd, dostałem juz stałą tablicę, tymczasowy dowód i ubezpieczyłem maszynkę.
Wwe wtorek i środę przygotowuje pierdka do sezonu.