Czy mozna dorobic rf gain?????

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
pytanie lamerskie - czyli teoretyczne... czy mozna domowym sposobem zamienic unidena 510 na 520 - czyli domontowac mu rfgaina - jesli tak to z czym to sie wiaze, jaki moglby byc tego koszt...

dzieki
  
 
Chyba ci sie nudzi jak chcesz takie rzeczy robic , zgadza sie. Jak chcesz sobie z tego zrobic 520 to lepiej idz i ja kup .
  
 
tyle z tym fatygi?????? oczywiscie, ze sam bym tego nie robil tylko "jakichs fachura"... niemniej... skoro roznica na fabrycznych jest pare dych to moze warsztatowo - w najgorszym wypadku - tez by to kosztowalo pare dych... no chyba ze mam teraz wystawic moja 510 i kupic 520 - ale jestem w goracej wodzie kapany i nie chce mi sie czekac... ot prozaicznie
  
 
niby nie narzekam na swoja 510-tke, ale teraz jak wrzucilem emelke 145 - to w katowicach potrafi byc "szumnie" a sq nie zawsze daje to co moglbym dostac od rf gaina... czyz nie?
  
 
Moim zdaniem to troche bez sensu ponieważ nawet jesli by sie dało to po co?nic tym nie zyskasz a jedynie bedziesz mógł OBNIZYĆ!!czułość odbiornika a wtedy mija sie z celem uzywanie ML 145. Jedno drugie wyklucza.Jesli tak bardzo zalezy Ci na RF Gain to sprzedaj 510 dorzuć stówke i problem z głowy
  
 
moment, moment - bo w takim razie tkwie w bledzie - ale zatem wytlumaczcie mi...

wrzucajac 145 - zwiekszylem zasieg a tym samym ilosc smieci sciaganych do radia - czy rf gain sprawilby, ze slyszalbym relatywnie dalej niz na gorszej antence, a uciazliwe smieci moglbym wyciac... czy to samo moge mimo wszystko uzyskac sq... - w czym tkwi zatem roznica i czy warto sie podniecac...
pozdrawiam
  
 
rf-gain ogranicza czułośc po kazdym wzgledem, czyli zakłócenia i sygnał rozmówcy
  
 
Szumy skuteczniej ogranicza dobre radio niż grzebanie w bebechach szumofonu .
Wąskie radio które ma dobre filtry ma również rf-gain i blokadę szumów ale nie jest ona tak mocno potrzebna niż w "tanim" sprzęcie.
Im dłuższa antena tym lepszy zasięg i więcej "dalekich rozmów" które nie będą Ci potrzebne dlatego warto mieć RF-gain żeby jewyciszyć wraz z ew. szumem.
  
 
Mówiąc krótko: jak kupisz sobie 520 to dzieki temu ze bedziesz miał rf Gain nie bedziesz miał wiekszego zasięgu niz w 510, bedzie on taki sam.Bedziesz mógł jedynie wybrac czy chcesz słyszec wszystko co sie dzieje w promieniu 20 km czy chcesz słyszec tylko te stacje które są naprawde blisko.Jesli skręcisz RF Gain na minimum to faktycznie zmniejszysz szumy do zera ale bedziesz słyszał tylko te stacje które sa bardzo blisko a wtedy SQ prawie sie nie używa. Wybór należy do Ciebie