Jakie przerzutki i zebatki?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No wlasnie . Na wiosne musze zmienic tylna przerzutke i tylne zebatki. Mam Gianta X-planet 1999r. i wszystko w nim jeszcze jest seryjne ( oprocz takich rzeczy jak opony,lancuch lub klocki oczywiscie). Mam w nim przerzutki Acery i sa super . Moze poradzicie jakies zebatki i przerzutki , oczywiscie niezadrogie . Z gory dzieki
  
 
jak aktywnie jeszcze jezdzilam to uzywalam na tyl SRAM 5.0 ESP sprawdzaly sie kaseta byla tez SRAM 8 rzedowa . łancuch byl No Name w chwili obecnej po oddaniu wszystkiego uzywam wysluzonych Shimano SIS i dzialaja jeszcze trafilam chyba na dobry egzemplarz a koszty sa dosc spore, za przerzutki jakies 100 zl a kaseta z 70 zyli jezdzilam kiedys na przerzutkach Acera i calkiem byly spoko ludki nie narzekaja na nie
  
 
Dzieki Allka

A co myslicie o Deore XT albo SRAM X-7. ? Narazie obstaje przy deore
  
 
Ja mam kasete srama 5.0, lancuch pc-48 zdaje sie, no i przerzutke xt - polecam taki zestawik.
No i pamietaj, zeby razem ze zmiana kasety wymienic lancuch na nowy
No i jezeli juz wymieniasz przerzutke na xt, a lancuch i kasete i tak zmieniasz, to moze zmien tez manetke, zebys mogl dostosowac wszystko do 9 przelozen z tylu
Aczkolwiek xt u mnie dziala na 8smiu i tez jest ok.
  
 
A czy moja rama pomiescie taka 9-rzedowa kasete (sorry ale sie nie znam ), czy moze nie ma to znaczenia. Jezeli zaloze taka kasete to manetke napewno zmienie, bo po co mam sie meczyc na 7biegach. Pozdro
  
 
Cytat:
2005-12-21 01:26:59, CzapCzap pisze:
Dzieki Allka A co myslicie o Deore XT albo SRAM X-7. ? Narazie obstaje przy deore

SRAM darze duzym zaufaniem widzialam te przezutki i wygladaja na oki
  
 
To fakt, x-7 jest już w porządku. Tylko że do przerzutki SRAMa trzeba też mieć manetkę tej samej firmy pracującą w systemie ESP. Sam od trzech lat ujerdzam XT. Uważam tylko że 9 biegów to przesada. Jeżdżę na prawdę dużo i wymagam od roweru sporo. Ale 8 starczy. Manetki alivio, kaseta sram 5.0, łańcuch np PC48 i przerzutka XT i rowerek już jest niezły.
Aha, i jeszcze coś. Jak do tej pory masz w rowerze kasetę 7, to żeby założyć 8 lub 9 musisz zmienić piastę. Bębenek pod siódemkę nie pasuje pod większe kasety
  
 
Cytat:
2006-01-30 20:04:07, arek_omega pisze:
To fakt, x-7 jest już w porządku. Tylko że do przerzutki SRAMa trzeba też mieć manetkę tej samej firmy pracującą w systemie ESP. Sam od trzech lat ujerdzam XT. Uważam tylko że 9 biegów to przesada. Jeżdżę na prawdę dużo i wymagam od roweru sporo. Ale 8 starczy. Manetki alivio, kaseta sram 5.0, łańcuch np PC48 i przerzutka XT i rowerek już jest niezły. Aha, i jeszcze coś. Jak do tej pory masz w rowerze kasetę 7, to żeby założyć 8 lub 9 musisz zmienić piastę. Bębenek pod siódemkę nie pasuje pod większe kasety



Dzieki wielkie za porade
  
 
Nie ma za co. Taki fach więc coś da się powiedzieć
  
 
amoze shimano SIS ??
  
 
Cytat:
2006-02-04 13:39:37, arsen pisze:
amoze shimano SIS ??



Nigdy nie mialem i nie zamierzam
  
 
Cytat:
2005-12-21 11:33:07, CzapCzap pisze:
A czy moja rama pomiescie taka 9-rzedowa kasete (sorry ale sie nie znam ), czy moze nie ma to znaczenia. Jezeli zaloze taka kasete to manetke napewno zmienie, bo po co mam sie meczyc na 7biegach. Pozdro



Jezeli wczesniej miales 7 przelozen, to na pewno 8/9 nie spasuje - bedzie za waska piasta.
  
 
Cytat:
2006-02-04 13:39:37, arsen pisze:
amoze shimano SIS ??

eeeeeeeee SISy mam w rowerku normalnie full wypas ze wzgledu na to ze teraz na rowerek to moze raz do roku siadam (stan zdrowia nie pozwala )to na krotkie "szalenstwo" daja rade
  
 
SIS - to wogole zmienia biegi ???? Jechalem kilkoma rowerami z takim bajerem i myslalem ze zwariuje
  
 
CzapCzap bo jezdzic to trza umiec a nie chciec SISy sa banalne i mi do jazdy raz do roku calkowicie wystarczaja. caly sprzet oddalam kuzynostwu teraz "jezdze" na starym wysluzonym rowerku



to pisalam ja ALLka tylko z konta mojego Kochanego


[ wiadomość edytowana przez: toradek dnia 2006-02-22 10:52:13 ]