Polski FIAT 125p, krótkie serie, nietypowe modele itd... - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
I tez mial awaryjne, chyba fabryczne...?


U mnie były fabryczne, znajdowały sie na tym panelu, gdzie ssanie i ręczny gaz, taka gałka wyciągana do siebie, z żaróweczką, fajnie to wygladało.
  
 
ostatnio stalem sie szczesliwym posiadaczem duzego rysunku technicznego fiata125p kombi ktory byl dostarczony jako czesc dolumentacji do fso w 70 roku. Jest to dosc duza, jak dla mnie, rewelacja bo ten fiacik ma listwy boczne jak i kierunkowskazy(tzw. groty) od 125 special, poza tym ma klamki kasetowe... Rysunek jest orginalny ma wloski stepel fiata i wloskie napisy na rysunku widnieje data... napewno rok 1970. Rys. przedstawia samochod z przodu boku tylu i gory. Dzieki uprzejmosci pana Bartka bedzie mozna go obejrzec na rozpoczeciu sezonu w dawnych zakladach Norblina, na ktory juz teraz wszystkich serdecznie zapraszam. Przy okazji tej imprezy odbedzie sie rowniez gielda zabytkow motoryzacji. Pozdrawiam.
Kosmita
  
 
dziekujemy za zaproszenie na rozpoczecie sezonu w norblinie. czy moglbys nam szerzej przyblizyc ten festiwal? wydaje sie byc bardzo ciekawy.
  
 
u mnie pod blokiem stoi kancik MR75 (78 rocznik jak sie nie myle, kiera z poloneza, otwieranie bagaznika z zewnatrz i tablice rej TGB 88**. moj dziadek w `77 mial TGB 0216) pomalowany jakim gownianym brazem. ma felgi z fiata 128 sport (!) , czyli cromodory cd10. czy takie felgi byly dostepne w prlu, i czy wogole mozna bylo dostac takiego fiata? byly raczej zakladane dosc dawno, bo kant jest caly czas w posiadaniu jednego wlasciciela.
  
 
Cytat:
2006-02-24 11:18:28, Nabauab pisze:
A właśnie, spotkał sie ktoś z innym zamknięciem schowka, niz na tej fotce?
Zamiast tej rączki, taki metalowy guzik?


Tak.
Miałem okazję spotkać się z wersją eksportową na Niemcy, transakcja kupna nie doszła do skutku ale zdjecia pozostały

zauważcie też inne zamknięcie tylnej klapy





btw: nie tylko tytuł tematu przypomina ten o polonezie, ale widzę że i treść - co niektórzy spierd... temat jakimś offtopem
mam nadzieje że ktoś to posprząta

  
 
To przecież chyba guzik od Warszawy sedanki.
  
 
Wiem, że to nie "Polski", ale myślę, że ten temat dla tego obrazka to będzie chyba jednak odpowiednie miejsce:
Image Hosted by ImageShack.us
  
 
Koocie, czy to jest argentyńska robota, czy włoska, bo już sam nie wiem

A tak btw, to w którym momencie zniknęło lusterko w daszku p. słonecznym kierowcy??
  
 
Cytat:
2006-02-27 17:20:49, Mikry pisze:
To przecież chyba guzik od Warszawy sedanki.


Nie tylko od sedanki. Wszystkie Warszawy go miały. Służy on do zamykania schowka.
  
 
Argentyna. Poprzeczka przy zderzaku.
A co do lusterka - ja go nie mam To jakiś większy spisek, czy jak?
  
 
Cytat:
2006-03-03 02:13:29, Koot pisze:
Wiem, że to nie "Polski", ale myślę, że ten temat dla tego obrazka to będzie chyba jednak odpowiednie miejsce: Image Hosted by ImageShack.us



A może to jest Łada a nie 125
  
 
125. jest emblemat na tylnym pasie i waskie wywietrzniki.
  
 
Może to Wam wyjasni?:
Image Hosted by ImageShack.us
  
 
Cytat:
2006-03-03 09:15:58, MARKHEIM pisze:
A może to jest Łada a nie 125

jasne ,a temu zrobiono zdięcie w lustrze
  
 
Cytat:
2006-02-27 16:42:01, GDA pisze:
Tak. Miałem okazję spotkać się z wersją eksportową na Niemcy, transakcja kupna nie doszła do skutku ale zdjecia pozostały


Tak, dokładnie to jest ten guzik Ciekawe, czemu własnie na Niemcy zrobili takie ,może tam były ostre normy dotyczące bezpieczeństwa i nie dopuszczano elementów z ostrymi krawędziami przez pasażerami, tak mi się wydaje.
  
 
Taki bajer fajny we Fiacie ("Motor" nr 3-4 (1395-6) 21-28 styczeń 1979):
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
  
 
Od kiedy numer nadwzia zaczął być nabijany na przegrodzie czołowej?
  
 
kumpel kupił parę dni temu Fiata z 75 roku. Buda orginalna (wymienione tylko przednie błotniki) MR z klasykowymi wywietrznikami na słupku.
Z ciekawostek ma na przykład:
- ORGINALNY wyłącznik podświetlenia prędkościomierza i obrotomierza (specjalny przycisk ze specjalnym logo)

pierwszy od prawej
- obrotomierz po prawej lewej stronie kratki,
- orginalne światła awaryjne z kontrolką obok cięgien ssania

- czerwona dwumateriałowa tapicerka

  
 
To ta ponoć padaczka z oto moto/allegro.
Sam przez czas jakiś zastanawiałem się, czy go nie wziąć, ale stwierdziłem, że nie ma sensu.Ale dobrze, ze w dobrych rękach jest
  
 
Za ile?