Jaka antena ?? - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy wogóle może mi ktoś pomóc??
  
 
Witam mam pytanie jestem nowym urzytkownikiem cb i chciałem zapytac czy antenka o takich parametrach
Dane:
ANTENA CB KNU113
- 60 ZWOI NA CEWCE !!!
- waga: 500g
- zysk / wzmocnienie: 1,5 dB
- wysokość anteny: 660 mm
- srednica podstawy magnesu: 90 mm
- dlugosc kabla: 2,75 metra
- kabel RG zakonczony wtyczka Uc 1

Jest lepsza od Anteny o długości 90cm (ktora dostałem odrazu z radiem cb o prostym bacie) prosze o szybka odpowiedz z gory dziekuje !!!!
  
 
Cześć maniaki
Robie mały odkop. Dzisiaj pojeździłem sobie z antenką President ML-145 i powiem wam ze z mojego Inteka m110 plus zrobiło sie dobre radyjko przez które nawet można pogadać a nie tylko szumy No zacząłem zastanawiać się nad kupnem czegoś ML Podobnego Teraz pytanie czy np pakować kasę w Presidenta/Sirio czy np taki wynalazek bedzie sie sprawował identycznie?
KLIK - allegro
Czy tam może cewki są z cieńszego drutu albo dużo gorzej się stroją? Na pewno szybciej pokorodują i zaśniedzieją ale cena taka ze sobie kupie za cene sirio trzy takie a i żal mniejszy jak ukradną Oszczędności na pewno na czymś były bo to widać po cenie... tylko czy to jakoś wpłynie na zasięg? W ogóle ktoś testował różne ML-ki? albo ma jakiś link do takiego testu?
  
 
Ja tez mam Alan 121 i do niego polecam antenkę Missouri II (http://www.wasserman.pl/pl/p/Antena-CB-President-MISSOURII/872) mam taki zestaw już od dłuższego czasu i świetnie działa.

jeździłem znacznie szybciej niż 120km/h i jak do tej pory nie zdarzyło mi się aby mi antena spadła z samochodu
  
 
jest to temat rzeka ANTENY .Napisze tak jak przed wojna ,,dla kazdego cos dobrego '' nie ma 1 stalowej zasady co do anteny jak i radia kwestia osobistego wyboru ,preferencji.Wiem jedno zasieg rzedu 10 -12 km STARCZA w 100% i instalowanie batow jest bez celowe utrudnia chowanie zdejmowanie pochylanie to sie rusza przeklada rzuca a to szkodzi niestety parametrom.Podsumowanie jaka by ona nie byla ANTENa po za skrAJnymi bublami to swr jest najbardziej istotny lepiej lepiej dostroic jak 2 m postawic na dach