Jaka antena ?? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
czyli nie pozostaje nic innego jak tylko magnes albo dziurkowanie.

[ wiadomość edytowana przez: Adwokat dnia 2007-03-23 09:21:07 ]
  
 
albo dzwonek. Reling plastikowy sie nie nadaje bo nie ma masy. Zresztą w "meteorze" na Al. pracy we wrocku powiedzieli mi że nawet metalowe relingi to taki sobie wybór na miejsce montażu.
  
 
nie wiem, ja tam widziałem typów którzy jeżdżą z antenami na plastikowych relingach pomontowanymi, może imk to działa może mają dla szpanu ale takowych widuję.
  
 
Cytat:
2007-03-23 09:20:12, Adwokat pisze:
czyli nie pozostaje nic innego jak tylko magnes albo dziurkowanie. [ wiadomość edytowana przez: Adwokat dnia 2007-03-23 09:21:07 ]

na relingu też można zamontować antene ale musisz ją zmasować z karoserią np. ze śrubą łącząca reling z karoserią samochodu ja mam antene lemm at-72 na relingu ale u mnie jest reling aluminiowy i masa jest taka sama jak na całej karoserii swr 1.1 zasięg potwierdzony 18 km
  
 
Jaką antenkę najlepiej dobrać do Unidena 520 xl? Zastanawiam się nad antenkami President'a tylko nie wiem, która będzie lepsza. Poza tym zastanawiam się czy ma to byc magnes czy moze uchwyt na klapę bagażnika-Fiat Panda (służbowy). Pomóżcie
  
 
Cytat:
2007-05-21 23:28:02, tomba79 pisze:
Jaką antenkę najlepiej dobrać do Unidena 520 xl? Zastanawiam się nad antenkami President'a tylko nie wiem, która będzie lepsza. Poza tym zastanawiam się czy ma to byc magnes czy moze uchwyt na klapę bagażnika-Fiat Panda (służbowy). Pomóżcie



a czytałeś kolego zestawienie anten ktore tu wkleiłem ???

President wedłog mnie robi dwa razy za drogie anteny w stosunku do jakosci o wiele lepsze sa anteny SIRIO bdb sa sirio mega watt 3000 i 4000 ewentualnie wszystkie ML-145
  
 
Cytat:
2007-05-22 14:13:55, arek137 pisze:
a czytałeś kolego zestawienie anten ktore tu wkleiłem ??? President wedłog mnie robi dwa razy za drogie anteny w stosunku do jakosci o wiele lepsze sa anteny SIRIO bdb sa sirio mega watt 3000 i 4000 ewentualnie wszystkie ML-145



tak czytałem ale ciężko wybrać co do anten to dużo osób już mi proponowało sirio, więc chyba sie skuszę ale zastanawiam się jeszcze nad tym czy ma to być magnes czy uchwyt na klapie.
  
 
Cytat:
2007-05-22 17:17:20, tomba79 pisze:
tak czytałem ale ciężko wybrać co do anten to dużo osób już mi proponowało sirio, więc chyba sie skuszę ale zastanawiam się jeszcze nad tym czy ma to być magnes czy uchwyt na klapie.




jedno i drugie niszczy auto magnes rysuje lakier a jak nie magnes to sam kabel a uchwyt wrrr jak sciagłem swoj to sie przeraziłem stanem rynienki bo mało jej nie urwało w sumie najgrozniej wygladajacym sposobem a jednoczesnie najmniej ingerujacym wizualnnie w auto jest dziura w dachu ewentualnie wykorzystanie tej po antenie fm jesli jest z tyłu dachu :]
  
 
Koledzy mam takie pytanko do was , czy istnieje jakaś przejściówka którą można z główki typu PL zrobić główkę DV??? I jeszcze takie jedno pytanko czy president antena president ohio będzie pasowała na magnes z główką PL z góry dzięki.
  
 
oczywiscie ze sa przejsciowki w obydwie strony tzn PL na DV i DV na PL

ohio na DV ?? z tego co wiem ona ma mocowanie PL ale jak masz to przerobione inaczej bedzie chodzic na magnesie
  
 
Witam. Po wnikliwym przeczytaniu tematów na forum zamówiłem w poniedziałek Unidena 520, ale kwestię anteny pozostawiłem na koniec i tu nasuwa się pytanie. Czy Sirio ML 145 to będzie dobry wybór? Otóż szukając optymalnego rozwiązania miałem tylko dwa ograniczenia, no może trzy Cena do 150, magnes no i trzeciego zapomniałem, chyba chodzi o wielkośc do 160cm. No i wybór padł na Sirio... pisze ten post bo mam czas jeszcze do poniedziałku kiedy to się do sklepu po nią wybiore i jeszcze możecie mi ją wybic z głowy jeżeli jest coś lepszego.


Czekam na odpowiedzi


  
 
do około150cmm jeszcze na magnesie nie ma nic lepszego od anten ML 145
niezaleznie od firmy Alan, President ,Sirio, sirtel nadawczo odbiorczo anteny sa niemal identycznie i zwykły uzytkownik nie ma mozliwosci usłyszenia roznic
w tym wypadku wybor od upodoban i zasobnosci portfela

jednak anteny sirio wedłog mnie to jest najlepszy wybor ale niczego nie sugeruje
  
 
Panowie ma ktos z Was Hustlera?? tego metrowego?
ja wlasnie taka mam i chcialem zapytac na ile km jestescie slyszalni w miescie i poza miastem? i na jaka odleglosc rozmawiacie z kims.
Bo ja mierzylem w miescie z tym ze kolega stał w centrum blokowiska 4 bloki ustawione w kwadrat a on w srodku
a ja jechalem po miescie i tak do 2,5 km bylo elegancko , pozniej zaczął sie jeszcze lasek i juz po 3 km bylo cienko
wiec nie wiem czy sie tym martwic czy tak poprostu musi byc?? :|
Na trasie jeszcze nie mialem okazji zmierzyc
  
 
Koledzy,

jaką wybrać długość anteny na magnes do dostawczaka? Auto sporo wyższe od przeciętnej osobówki i nie wiem jaka była by optymalna długość, by jednocześnie zachować dobry zasięg i nie zaczepiać pod niskie wiadukty i drzewa. Najkrótsza jaką znalazłem to 30 cm, ale nie wiem jak z zasięgiem w tym przypadku, następne długugości to chyba 60 i wyżej...

Zgóry dzięki za pomoc.
  
 
_AREK_ słuchaj antena 30cm to mozna postawic na biurku i uzywac jako przycisk do papieru !!!

normalny zasieg czyli około 3km w gore uzyskujesz na antenach w okolicach metra

wsadz antena około 1,5 metra na uchwycie rynienkowym jesli chodzi o busa zasieg bedzie bdb jesli chcesz wiercic dziure w dachu hmm polece sirio AS - 100 ( metrowa antena)

napisze poraz kolejny ze praw fizyki nie oszukasz nigdy kikut ponizej metra nie da zasiegu 2m anteny obojetnie jaka by to nie miało cewke czy co by pisało na opakowaniu !!!!!!!!!!!!!!
  
 
Ja na busie miałem jakiś chiński wynalazek około 0,5m i słyszalny byłem do około 8km. Więcej mi nie było trzeba bo DXów z mobila robić nie muszę. Podstawowa sprawa to prawidłowe strojenie anteny i nie będziesz miał kłopotów. Magnesówkę mi z busa kilka razy zwaliły gałęzie. Lepsza jest taka na uchwyt np. do lusterka albo do rynienki.
  
 
Cytat:
2007-07-22 21:53:01, JerryP pisze:
Ja na busie miałem jakiś chiński wynalazek około 0,5m i słyszalny byłem do około 8km. Więcej mi nie było trzeba bo DXów z mobila robić nie muszę. Podstawowa sprawa to prawidłowe strojenie anteny i nie będziesz miał kłopotów. Magnesówkę mi z busa kilka razy zwaliły gałęzie. Lepsza jest taka na uchwyt np. do lusterka albo do rynienki.



to tylko moje skromne zdanie jednak mocowanie anteny na lusterku w busie jest najgorszym rozwiazaniem z mozliwych - brak przeciwwagi z dołu anteny a nie rzadko tez masy bo lusterka sa powlekane roznymi foliopodobnymi nateriałami aby zabezpieczyc ramie przed korozja
  
 
Koledzy mam pytanie. Jaka antena jest lepsza od president texas, bo w jednym autku śmigam na 520+ml145, a w dugim chce zakupic także 520+... nie wiem właśnie co do tego. Zapewne bedzie to montażówka i nie wiem jaką zapodac. Znajomy ma Texasa do 520 no ale ja nie kupię takiego sprzętu tylko chociaż trochę lepszy A więc czekam na odpowiedź.
  
 
Co sądzicie o antenie WILIS (z tego co się oriętuje to jest ona wsorowana na Wilson Little Will)? Używa ktoś może tej anteny?

Pozdrawiam
  
 
Witam, potrzebuje szybkiej pomocy. Posiadam od wakacji radio Midland Alan 121 wraz z antena Sunker CB1 ze szklaną cewką. Antena od samego początku mnie nie zadowala. Inni użytkownicy mnie słyszą, a ja ich prawie nie... Da się coś z tym zrobić, czy jednak kupić inną antenę? Jeżeli kupić, to potrzebowałbym antenę do Coupe by przy 200km/h nie spadała, magnetyczna, zasięg około 10-20km, nie droga, tak do 100zł, i jeżeli jest to możliwe to żeby nie było trzeba stroić Nie jestem znawcą więc proszę o wyrozumienie. HELP!!!!!