Po jakim czasie wypolerować, po nałożeniu lakieru.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!!!

Niedlugo zabieram sie za temat zaprawek w swoim autku. Nie bardzo mam ochotę użerać się z różnymi baranami "fahofcamy" więc zrobie to sam. Jako lakieru chce uzyc Motipa, pakowanego w 400 ml puszki. To spray. Mam doswiadczenie w malowaniu aut tym sposobem, wiec nie bojcie sie o efekt .

Motip o ktorym wspominam jest lakierem zaprawkowym do aut. Po dobraniu odpowiedniego koloru trysne nim element i........... Po jakim czasie mozna polerowac blotniczek, zeby miec pewnosc, ze czegos nie spieprze???

Jaka pasta jest najlepsza do swiezego lakieru???

Farecla???

Automax jest wydaj mi sie,ze dosc mocno scierny, stad obawa,ze moze zniszczyc powierzchnie...

Pozdr.


[ wiadomość edytowana przez: CAr dnia 2006-05-02 09:32:04 ]
[ powód edycji: Zmiana tematu, czytaj REGULAMIN... ]
  
 
daj lakierowi wyschnac i utwardzic.... ja bym conajmniej z tydzien poczekal
  
 
...a jak malujesz renowacją, to najlepiej dopiero po roku zabierac się za polerkę
  
 
Jeśli akrylowy w sprayu to tydzień napewno poczkaj, bo inaczej papier może rysy zaduże robić a i lakier może się "powałkować" a po wypolerowaniu może się nawet skurczyć.
A jeśli chodzi o pasty to lepsza będzie farecla G3 a później jakieś mleczko .
  
 
Czy efektem kurczenia mogą być widoczne po zimie poziome pęknięcia lakieru bezbarwnego nakładanego na bazę? Porobiło się takie coś i za bardzo nie wiem od czego.
  
 
Jeśli pomarszczył Ci się lakier to najprawdopodobniej szpachla/podkład nie związały wystarczająco. Inna sprawa i częsty błąd to zbyt długi okres czasu między nałożeniem bazy a klaru. Klar powinno się kłaść tuż po położeniu bazy a nie czekać nie wiadomo ile i na co
  
 
ja robiłem zaprawki w swoim ka.

oczysciłem z rdzy, przeleciałem brunoxem, szpachla, podkład, baza i lakier. wygląda to tak


teram mam pytanko
jest to lakier akrylowy, malowałem juz z tydzien do tyłu.
Jak i czym teraz go wypolerowac żeby był taki gładki jak stary lakier
  
 
Niezastapiona Fareclą mozesz polerowac juz na drugi dzien po malowaniu.
  
 
Cytat:
2006-06-02 16:24:23, pawel0240 pisze:
Niezastapiona Fareclą mozesz polerowac juz na drugi dzien po malowaniu.


a ja bym jendak poczekal az lakier pozadnie wyschnie zeby potem sie nie zdziwic....