Co byście poradzili ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
"ryski na tylnim błotniki a koło nich jeden bombel rdzy



problem koło wlewu




reperaturki były wspawywane przez niemców ale nie zakoserwowali blachy od strony nadkola

lakier to zielono niebieska perła i nie wiem czy jak zrobie punktowo czy będzie widać
  
 
Kolego daj do lakiernika sam nie jesteś w stanie pomalować lakieru metalik w domowych warunkach, łatwiej jest pomalować zwykłym akrylem. Przygotować możesz ,ale to się wiąże z zdzieraniem starej powłoki ,zakonserwowaniem i poszpachlowaniem dopiero pózniej malowanie .
  
 
do lakiernika....
  
 
lol to było ponad 6 lat temu
  
 
Koledzy chcieli dać do zrozumienia w ten sposób, że przez 6 lat nie wymyślono lepszego rozwiązania. Technika idzie do przodu i czasem, nasuwają się lepsze rozwiązania jednak nie w tym przypadku
  
 
Napewno to najlepsze rozwiązanie Jednak, że również trzeba wziąć pod uwagę jakość farby... Niedawno natrafiłem na farbę ochronną raptor u pol i naprawdę dobrze sobie radzi z porysowaniami (w sensie że ich brak)...
  
 
Samemu na pewno bym się za to nie brał,ponieważ lepiej moim zdaniem zapłacić a udać się do dobrego lakiernika który wykona kompleksową usługę i będziemy mieć pewność że jest to w pełni profesjonalne,trwałe.
  
 
ale archeologia panowie
  
 
Wątek jest z 2014 roku z października wiec ja wiem czy taka archeologia? Może komuś jeszcze przyda się to na forum i czyta ten temat. Akurat przez ten okres metody renowacji czy zabezpieczania przed rdzą nie zmieniły się.
  
 
Czasami najprostrze metody są najlepsze, jeśli rada jest prosta i skuteczna to wątek może być z minionego wieku a i tak pomoże problem rozwiązać
  
 
Muszę powiedzieć, że moje próby z lakierowaniem skończyły się tragicznie - wymiana progu. A miały być tylko drobne ryski rdzy, wszystko do zakrycia...
  
 
Ja mam za to zgoła inne pytanie, jeśli kolor lakieru zaczyna się robić blady to czy polerka pomoże w przywróceniu wyrazistej barwy?
  
 
Najlepiej zrobisz wstawiając zdjęcie na forum,wtedy zobaczymy w jakim stanie faktycznym jest lakier. Polerka zawsze pomoże i odświeży lakier,wiec na pewno warto ją wykonać.