Problem ze rdzą !!! --nadwozie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. proszę o jakieś sugestie jak sobie poradzić z wychodzącą na zewnątrz rdzą.Chodzi mi konkretnie o tylnią klape,tj 5 drzwi.Mimo że było wyszlifowane ,położona zaprawka ,polakierowane,po jakimś czasie wychodzi na zewnątrz rdza..Wiem że najlepszą receptą to jest blachasz.Ale czy jest jakaś szansa ,a co za tym idzie jakiś środek ,aby tak zabezpieczyć to miejsce żeby nie wybijała ta rdza ponownie.To jest w dolnej części klapy bo w przeciwnym wypadku czeka mnie jej wymamia ,a to jest jakiś już koszt.Pozdrawiam
  
 
Przede wszystkim jeśli masz już dziurę na wylot, to żadne klajstrowanie od zewnątrz już nie pomoże. Wilgoć będzie się dostawała od środka i zawsze po jakimś czasie wylezie na wierzchu razem z rdzą. W takim przypadku musisz najpierw załatać dziurę od spodu (włóknem szklanym plus żywica, blachą na nitach albo najlepiej - poprzez wpawanie łatki). Z wierzchu oczyścić do żywej blachy, odtłuścić, zagruntować specyfikiem typu cortanin, brunox, RC900, fertan, polrust, na to dać podkład, później szpachlę, znów podkład i lakier nawierzchniowy. Jak się do tego przyłożysz to powinno być dobrze. Aha, na stronie fsoautoklub zamieszczony jest bdb poradnik nt. walki z rdzą.


[ wiadomość edytowana przez: Golden_Flyer dnia 2006-03-27 09:00:04 ]