CERAMIZER Czy ktoś to testował?? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ceramizera nie uzywalem, jednak wtrace swoje trzy grosze do magnetyzerow. Jedynym dobrym miejscem do ich stosowania jest uklad chlodzacy - w domowych technologiach CO, projektant czesto zaklada obecnosc magnetyzera. Ze swojego doswiadczenia wiem, ze grzejniki zeliwne i rurki stalowe po jego zamontowaniu - wydawaly mi sie o wiele czystsze, anizeli w okresie 'bez'
  
 
Witam. Jestem po okresowym przegladzie na 165000. Ceramizer zastosowalem po poprzednim przegladzie czyli ok. 14-15tys km temu. P. Misiek zmierzyl kompresje - jest idealna !!!. Wszystkie cylindry maja ten sam stopien kompresji !!!. W miare mozliwosci i czasu postaram sie zapodac fotke wykresu.
  
 
No ja juz w styczniu zastosowalem ceramizer do oleju silnikowego i kompresja sie wyrownala i podniosla srednio o ok 2bar. Cisnienie oleju tez wzroslo troszke( widac na wskazniku)

Miesiac temu zalalem ceramizer do skrzyni biegow i juz dziala skrzynia ciszej pracuje i biegi wchodza elegancko ( wczesniej mialem problem przy redukcji z 4 na 3 zawsze zgrzytalo)

  
 
Cytat:
2007-11-02 23:18:42, karol208 pisze:
Miesiac temu zalalem ceramizer do skrzyni biegow i juz dziala skrzynia ciszej pracuje i biegi wchodza elegancko ( wczesniej mialem problem przy redukcji z 4 na 3 zawsze zgrzytalo)



Czasami tez mam ochote coś wlać do skrzyni bo ta z accenta mogłaby mieć wyższą kulture pracy..... ale póki co raczej się wstrzymam.
  
 
Moje doświadczenia w tej kwestii są następujące: ceramizer wypełnia mikropory na gładzi cylindra przez co troszeczkę uszczelnia, ale w żadnym wypadku nie zregeneruje zajechanego silnika. Dodany do oleju w dobrym silniku bez wątpienia przedłuży jego żywotność- chociaz troszeczkę, nie rozumiem w jaki sposób może wyrównać ciśnienie. Magnetyzer - co dowiedziono naukowo wpływa pozytywnie na silnik ale w sposób tak nieznaczny, że przy przebiegach 10 tyś rocznie oszczędności specjalnie nie widać. W większym stopniu jest użyteczny w silnikach gaźnikowych. Spaliny rzeczywiście są bardziej przyjazne środowisku. Z magnesami przejechałem ok. 70 tyś silnikiem 2 litry na gaźniku i nie ma znaczenia czy są one przyklejone taśmą klejącą czy w plastikowej obudowie za 90 zł. A jak zauważył jeden z kolegów założone na rurę z poborem wody, czy centralnego ogrzewania znacznie ograniczają wytrącanie sie osadów i to jest rewelacyjne. Sprawdziłem i polecam. Powodzenia w doświadczeniach. No i wiara czyni cuda. Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2007-11-04 21:00:47, zuzia2004 pisze:
Moje doświadczenia w tej kwestii są następujące: ceramizer wypełnia mikropory na gładzi cylindra przez co troszeczkę uszczelnia, ale w żadnym wypadku nie zregeneruje zajechanego silnika. Dodany do oleju w dobrym silniku bez wątpienia przedłuży jego żywotność- chociaz troszeczkę, nie rozumiem w jaki sposób może wyrównać ciśnienie. Magnetyzer - co dowiedziono naukowo wpływa pozytywnie na silnik ale w sposób tak nieznaczny, że przy przebiegach 10 tyś rocznie oszczędności specjalnie nie widać. W większym stopniu jest użyteczny w silnikach gaźnikowych. Spaliny rzeczywiście są bardziej przyjazne środowisku. Z magnesami przejechałem ok. 70 tyś silnikiem 2 litry na gaźniku i nie ma znaczenia czy są one przyklejone taśmą klejącą czy w plastikowej obudowie za 90 zł. A jak zauważył jeden z kolegów założone na rurę z poborem wody, czy centralnego ogrzewania znacznie ograniczają wytrącanie sie osadów i to jest rewelacyjne. Sprawdziłem i polecam. Powodzenia w doświadczeniach. No i wiara czyni cuda. Pozdrawiam


Wiesz tez nie wierzylem w wynalazki typu ceramizer ale po zastosowaniu zmieniam zadanie nie wiem na jak dlugo to zadziala ale warto b u mnie juz ok roku jest ok. Co do regeneracji silnika to zgodze sie z toba ze z gówna batu nie ulepisz ale dla silniczka srednio zajechanego warto zalac
  
 
Wlałem taki ceramizer (tak z ciekawości) do Clio mojej żonki jakieś pół roku temu. Muszę przyznać, że same pozytywy-trochę mu spadło spalanie (średnio jakieś 0,5 L/100km) no i dużo kulturalniejsza praca silnika. Ale zasady działania tego specyfiku nie potrafię wyjaśnić (na opakowaniu były napisane jakieś dyrdymały o kosmosie ale w taki sposób aby nie było wiadomo o co chodzi). Co do samego ceramizara był on bardzo żadki i koloru białego - w przeciwieństwie do środków typu motordoktor, itp.
  
 
ja tez wlalem do swojej Sonaty 2.0l 97r. - 150 000 przebiegu.
Na poczatku dziwnie sie zachowywala ale od razu przestalem slyszec tlukace sie zawory - silnik zaczal ciszej pracowac - szczegolnie rano mnie to draznilo - w silniku dzwonilo jak w kosciele - po ceramizerze od kilku tysiecy cisza.

Chce jeszcze wlac do skrzyni biegow bo mam problemy z wrzucaniem wstecznego. Jednak ni cholery nie moge odkrecic sruby wlewowej oleju skrzyni,
  
 
A czy przez czas "ceramizowania" rzeczywiście nie przekraczaliście 2700 obr/min ?
  
 
Zalecane jest oby ok 200km nie przekraczac 2700rpm ja tak zrobilem
Pojechalem sobie do rodzinki i wrocilem i bylo ponad 200km. A pozniej normalnie uzytkowalem auto.

Jak wlalem do skrzyni to zalecane jest przejechac kilka kilometrow delikatnie i czesto zmieniajac biegi i przejechac sie na wstecznym (ja cofalem ok 1km )
  
 
ja narazie wlalem 1 do skrzyni i zrobilem tak jak bylo w instrukcji... nie wiem czy jest jakas roznica, moze troszeczke.... ale za jakis czas wymianie olej i wtedy wleje ze 2 do skrzyni i po wymianie oleju w silniku tez jeden albo dwa

[ wiadomość edytowana przez: maciejb dnia 2007-11-12 23:54:08 ]
  
 
Jakiej firmy ceramizer użyliście w swoim autku?
AutoRepair?A moze jest jeszcze jakaś inna?
Kupowaliście na Allegro?
Jeżeli tak to od kogo?
z góry dziękuję.
  
 
dodałem ceramizer do silnika silnik pracuje jak wcześniej ale w moim przypadku zmniejszyło się zużycie paliwa o 0'8l na setke (pomału nie jeżdże) poza tym napewno nie powinno zaszkodzić
  
 
Witam!
Chciałem odświeżyć stary temat i spytać jak oceniacie te ceramizery z perspektywy czasu?
Jak się sprawują obecnie silniczki do któych zastosowaliście ceramizery?
Jakie zalety wady?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi!
  
 
Moj dalej chodzi bardzo pieknie.
  
 
odświeżam, mam w planach dodanie ceramizera ale jeszcze szukam opinii, czy zauważyliście, że silnik ciszej pracuje i czy zużycie paliwa sie rzeczywiście zmniejsza?
  
 
nie zauwazylem, ale silnik trzymal kompresje, aktualnie mam innego hultaja
  
 
Ja testowałem Ceramizator (zamawiam z ceramizator.pl) - zarówno ten silnikowy, jak i ten do skrzyń niegów (drugi zakupiłem zachęcony tym, że sprawdził mi się pierwszy) i faktycznie, awaryjność spadła i wszystko chodzi ciszej (wcześniej miałem problemy zwłaszcza ze zbyt głośną praca silnika). Przy regularnym używaniu faktycznie można sporo zaoszczędzić na naprawach.
  
 
Ja też polecę Ceramizator - spośród wielu preparatów tego typu, ten zadziałał mi najlepiej. Dowiedziałem się o nim zresztą na warsztacie. Stosuje do silnika i do skrzyń biegów, widac różnice.
  
 
Cytat:
2015-01-21 20:58:52, Cobra_JM pisze:
nie zauwazylem, ale silnik trzymal kompresje, aktualnie mam innego hultaja


Cobra - dzieki za opinie, ja słyszałem tylko o ceramizerze, czy jego dolewałeś?