Uniden VS President

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam serdecznie.
To mój pierwszy post na tym forum.

Bardzo duże pozdrowienia dla osób zakładających to forum i moderujących..
Dużo można tu rzeczy wyczytać.!!! Aby tak dalej

Buszując po forum znalazłem masę pozytywnych opinii na temat radia UNIDEN. Ja sam w tej chwili używam ONWA AM i wiem, że nie jest to najlepsze pod względem selektywności radio. Po skręceniu squelch jeden wielki syf szczególnie w mieście. Użytkownicy wiedzą, o czym piszę. Dodatkowo jak ustawimy volume na 3 lub 5 godzinę to już staje się to mało czytelne. Może stosować zewnętrzny głośnik??

Zaczynam się zastanawiać nad wybraniem bardziej selektywnego radia i proszę o opinię osób, które miały styczność z radiami

UNIDEN i PRESIDENT.

W sieci spotkałem się z opinią :

Uniden 520XL to najoptymalniejsze radio dostepne na rynku !
Przebija jakością Presidenta Johnnego i Harrego
TTI 770 , Alana 78 PLUS , Alana 42

I właśnie... czy rzeczywiście UNIDEN przebija jakością Presidenta Johnnego i Harrego??

Na pierwszy rzut oka radia UNIDEN 520XL Pr.JohnyII pr.HarryII wyglądają tak samo

---------- RÓŻNICE ---------

_______520XL_ JOHNNY_HARRY
szybka____9_____19_____ 19
FM_______--_____--_______+
HICUT____--______+______--
PA_______+______--______--
RFGAIN___+______+______+
ASC______--_____+______+
ANL______+______--______--
AUTO ANL_--_____+_______+


---------- PYTANIA ------------


Jak zachowuje się filtr ANL w UNIDEN.
Czy działa tylko na instalacje 12V czy też ma wpływ na sygnał z anteny?

Jak działa RF GAIN.???

Czy bez użycia filtrów ANL i RFGAIN radio emituje szumy i jak duże?
Czy można te szumy porównać do szumów z ONWY?

Czy RFGAIN służy bezpośrednio do osłabiania sygnałów przychodzących z anteny?

CZY w PRESIDENT funkcja ASC jest w jakiś sposób regulowana potencjomerem SQ?
Czy ASC to coś podobnego do ANL?

Wydaje mi się że radia UNIDEN i PRESIDENT są wypuszczane z pod jednej igły?
Czy te spostrzeżenie jest trafne?

Na co się skusić?? mając na uwadzę głównie selektywność i czystość odbioru?

Jak działają głośniki wbudowane w radia?


Ale się rozpisałem. Dzieki za lektórę i odpowiedzi.
73
RAFAŁ

PS. Używam antenki Alan 9 PLUS i muszę przyznać, że spełnia moje oczekiwania.
Zamontowana w dzwonku - to jedyna możliwa opcja!!! ja tak uważam i to rozwiązanie polecam.
Długość anteny od podstawy cewki - 150cm. Długość samego pręta - 136cm.
  
 
Cytat:
2006-03-31 00:04:29, rafalOLS pisze:
Witam serdecznie. To mój pierwszy post na tym forum. Bardzo duże pozdrowienia dla osób zakładających to forum i moderujących.. Dużo można tu rzeczy wyczytać.!!! Aby tak dalej Buszując po forum znalazłem masę pozytywnych opinii na temat radia UNIDEN. Ja sam w tej chwili używam ONWA AM i wiem, że nie jest to najlepsze pod względem selektywności radio. Po skręceniu squelch jeden wielki syf szczególnie w mieście. Użytkownicy wiedzą, o czym piszę. Dodatkowo jak ustawimy volume na 3 lub 5 godzinę to już staje się to mało czytelne. Może stosować zewnętrzny głośnik?? Zaczynam się zastanawiać nad wybraniem bardziej selektywnego radia i proszę o opinię osób, które miały styczność z radiami UNIDEN i PRESIDENT. W sieci spotkałem się z opinią : Uniden 520XL to najoptymalniejsze radio dostepne na rynku ! Przebija jakością Presidenta Johnnego i Harrego TTI 770 , Alana 78 PLUS , Alana 42 I właśnie... czy rzeczywiście UNIDEN przebija jakością Presidenta Johnnego i Harrego?? Na pierwszy rzut oka radia UNIDEN 520XL Pr.JohnyII pr.HarryII wyglądają tak samo ---------- RÓŻNICE --------- _______520XL_ JOHNNY_HARRY szybka____9_____19_____ 19 FM_______--_____--_______+ HICUT____--______+______-- PA_______+______--______-- RFGAIN___+______+______+ ASC______--_____+______+ ANL______+______--______-- AUTO ANL_--_____+_______+ ---------- PYTANIA ------------ Jak zachowuje się filtr ANL w UNIDEN. Czy działa tylko na instalacje 12V czy też ma wpływ na sygnał z anteny? Jak działa RF GAIN.??? Czy bez użycia filtrów ANL i RFGAIN radio emituje szumy i jak duże? Czy można te szumy porównać do szumów z ONWY? Czy RFGAIN służy bezpośrednio do osłabiania sygnałów przychodzących z anteny? CZY w PRESIDENT funkcja ASC jest w jakiś sposób regulowana potencjomerem SQ? Czy ASC to coś podobnego do ANL? Wydaje mi się że radia UNIDEN i PRESIDENT są wypuszczane z pod jednej igły? Czy te spostrzeżenie jest trafne? Na co się skusić?? mając na uwadzę głównie selektywność i czystość odbioru? Jak działają głośniki wbudowane w radia? Ale się rozpisałem. Dzieki za lektórę i odpowiedzi. 73 RAFAŁ PS. Używam antenki Alan 9 PLUS i muszę przyznać, że spełnia moje oczekiwania. Zamontowana w dzwonku - to jedyna możliwa opcja!!! ja tak uważam i to rozwiązanie polecam. Długość anteny od podstawy cewki - 150cm. Długość samego pręta - 136cm.

ANL jest to automatyczny ogranicznik szumow.Ogrnicza szumy dochodzące do radia zarówno poprzez zasilanie jak antenę.RF Gain sluży do wzmocnienia sygnału wchodzącego do radia.Dziala jakby odwrotnie od ANLAby sprawdzić jakie szumy emituje sam układ odbiorczy,wystarczy wykręcić antene,zewrzeć gniazdo ant,i pokrętło Volume skręcić w prawo do oporu.NIE WOLNO włączać nadawania.Jestem tego samego zdania co do firmy produkującej te trx-y.Głośnik w Unidenie,a mam już na przestrzeni 15 lat drugie radio tego typu,działa wystarczająco dobrze,co oczywiście nie przeszkadza w podłaczeniu gł.zewnętrznego.ASC jest automatyczną blokadą szumów,natomiast SQ jest ustawiane ręcznie.Przy ASC słychać tylko silniejsze stacje,natomiast SQ można samemu ustawić próg zadziałania.
  
 
CYTAT .RF Gain sluży do wzmocnienia sygnału wchodzącego do radia.

Do wzmocnienia?? Ja czytałem że do osłabienia. Więc jak w końcu?

CYTAT: ASC jest automatyczną blokadą szumów,natomiast SQ jest ustawiane ręcznie.Przy ASC słychać tylko silniejsze stacje,natomiast SQ można samemu ustawić próg zadziałania.

Czyli na pokrętle mamy tak jakby dwa rodzaje otwarcia.
ASC i jego regulacja wpuszczania stacji oraz
SQ i jego regulacja.

A czt przy ustawionym opokrętle ASC/SQ na zeto tj godzine 7 wpuszczane jest wszystko?

Rafał
  
 
RF-Gain to regulacja czulosci radia, max w prawo to maksymalna czulosc radia, skrecajac w lewo zmniejszamy czulosc (szumy trzaski, ale takze i zasieg, cichna rozmowcy itp itd) czyli dziala jak tlumik