[S] Elementy samochodowe z laminatu (126 i ...) - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ok trzy tygodnie temu zakupiłem od HNT klapę tylną w wersji EL i klapę przednią - wg mnie rewelacja, dopieszczone pod każdym względem!!

  
 
to jakie w koncu te klapy sa, el czy fl ? bo ja kce el
  
 
Cytat:
2006-04-15 20:54:44, ZoLt4R pisze:
to jakie w koncu te klapy sa, el czy fl ? bo ja kce el



eel
ja tez mam takie i sa git
  
 
to dawac mnie no tu takom klape
  
 
No nie, jak robiłem El to ludziska pytali sie o fl i bambino a jak zrobiłem w koncu Fl forme- to znowu el chcecie
w temacie powyzej uzasadniłem dlaczego:

klapa EL- jest niestety cięższa 0,5-0,7kg (brak usztywniającego poprzecznego profilu
dłużej się ją robi, (wycinanie kratek, forma nie doskonała wiec wymaga obrobki mechanicznej) wiec cena tez troche wyzsza od fl- 150pln + przesyłka

klapa FL- kratki w odlewie, wierna kopia oryginału, nie musze robic wzmocnienia poprzecznego wiec klapa jest lzejsza- cena 130pln + przesyłka

PS: dzięki chłopaki za reklamę- NAZIK, Dommel, 3zer, ŁukaszC


[ wiadomość edytowana przez: HNT dnia 2006-04-16 10:11:22 ]
  
 
ze tez niepytales o bambino ze potrzbeujesz do zrobienia formy;/ ale ja poprosze fotki soposbu montarzu owych klap bo musze to przmeyslec
  
 
Cytat:
2006-04-16 09:55:15, Pat_kdb pisze:
ze tez niepytales o bambino ze potrzbeujesz do zrobienia formy;/ ale ja poprosze fotki soposbu montarzu owych klap bo musze to przmeyslec



montaż to cztery spinexy szparco(na sztuke) i troche cierpliwości
  
 
a czy dziury ktore trzeba powiertac niebeda widoczne wrazie powrotu do standartowych klap?
  
 
dziury na zapinki musza byc przelotowe, niektórzy zamawiali klapy z zawiasami (Dommel, Rallyfilip) więc potrzebowali tylko 2 zapinki na góre, dół na seryjnych zawiasach, które mi wysyłasz wycięte z metalowej klapy, tzn zawias z fragmentem poszycia szerokim jak zawias i wysokim na ok 5cm
teoretycznie istnieje mozliwość założenia zamka oryginalnego do takiej klapy, ale wtedy musze robic wzmocnienie w tym miejscu no i nie ma tego przetłoczenia pod zamkiem zamek załozysz sobie we własnym zakresie seryjny
dziury po zapinkach w klapie mozna załatac reparaturką z włoknem szklanym ,potem szpachla i papier + rąsia
a jesli chodzi o dziury po zapinkach w karoserii to nie widac ich boklapa je zasłania- jesli chodzi o klasyczne spinki z przesównym trzpieniem
jesli masz sprezynowe zapinki albo gumowe to musisz wiercic i w klapie i w karoserii...


[ wiadomość edytowana przez: HNT dnia 2006-04-16 10:23:06 ]
  
 
Ja jednego jestem pewien. Chcem plastika przedniego. jesli będzie fl to zajebiscie. Jeśli el do juz mniej ale też lekko będzie;]
  
 
Cytat:
2006-04-16 10:05:43, Pat_kdb pisze:
a czy dziury ktore trzeba powiertac niebeda widoczne wrazie powrotu do standartowych klap?




for ju poszedłem do garazu żeby foty zrobić

1
2
3
4
  
 
uhm. czyli widze ze przednia to jednak na zawiasch bym sobie zamowil w pozniejsyzm okresie, jak dorwe jakas pognita klape z el, to je wytne.

dzieki za fotki!
  
 
No własnie a miałby ktoś załatwić 3 komplety klasycznych zapinek i jeden spręzynowych?? W rozsądnej cenie;]
  
 
czyli co mozna w koncu klape od el'a zamowic or not? bo mnie fl nie interesuje . ino musi byc klapa na wypasie zrobiona
  
 
Cytat:
simon_pg
Wysłany: 2006-04-16 10:23:16

Ja jednego jestem pewien. Chcem plastika przedniego. jesli będzie fl to zajebiscie. Jeśli el do juz mniej ale też lekko będzie;]



klapa przednia jest EL

Cytat:
simon_pg
Wysłany: 2006-04-16 10:31:48

No własnie a miałby ktoś załatwić 3 komplety klasycznych zapinek i jeden spręzynowych?? W rozsądnej cenie;]



ja moge dorzucić do klapy 3 kpl klasycznych zapinek "sandtlera" niemieckie-po 55pln za kompl. (2 zapinki z nierdzewki + oprzyżadowanie do montażu) 2 lata bez problemu wytrzymują, warto jest przesówne trzpienie przeleciec jakimś tłuszczem bo po 2 latach mogą korodować...

Cytat:
ZoLt4R
Wysłany: 2006-04-16 10:32:41

czyli co mozna w koncu klape od el'a zamowic or not? bo mnie fl nie interesuje . ino musi byc klapa na wypasie zrobiona



czyli co mam robić ela na 4 zapiny bez zawiasów? kratki standard?
  
 
no tak mysle zrob sama klape , ja sobie pod zapiny powierce i pomontuje wszystko. dam Ci znaka kiedy masz zaczynac robic bo w tej chwili mi sie nie pali.


p.s. ma ktos z bliska foty samej klapy el ?


[ wiadomość edytowana przez: ZoLt4R dnia 2006-04-16 10:47:09 ]
  
 
Cytat:
ZoLt4R
Wysłany: 2006-04-16 10:46:19

no tak mysle zrob sama klape , ja sobie pod zapiny powierce i pomontuje wszystko. dam Ci znaka kiedy masz zaczynac robic bo w tej chwili mi sie nie pali.


p.s. ma ktos z bliska foty samej klapy el ?



fotki klap masz na meilu
  
 
juz nic nie kumam mi pisales ze przednia klapa to FL a teraz ze EL
  
 
HNT - rzuć mi na maila fote klapexa tylnego, dzięki z góry
  
 
mam zapinki sandtlera od HNT, bardzo ok. polecam