Polerka metalika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam auto metalik ciemny zielony, kupiłem sobie polerkę z płynną regulacją obrotów, taka jak szlifierka kątowa, wosk nie pamietam jaki, tylko teraz mam problem chciałem przejechac auto najpierw tempo potem je nawoskować tylko że na tym wsoku jest napisane żeby od razu go polerować żeby nie wysechł, ale ręcznie jak i mechanicznie wosk się tylko rozmazuje, jak to zrobić z jaką prędkością go polerować proszę o pomoc.
  
 
Maksymalnie przy polerowaniu dopuszczalne jest 2000obr/min.
Do polerowania oprócz pasty polerskiej trzeba zawsze użyć też trochę wody, każda jedna pasta tego wymaga, nawet jak nic nie jest napisane na niej.
Po spolerowaniu, trzeba koniecznie umyć auto. smi pozostawione po polerowaniu i cały ten "syf" trzeba koniecznie umyć, nawet bez użycia szamponu. Grunt to dokładnie spłukać.
Jak samochodzik wyschnie można go już woskować. Najlepiej jest to robić nakładając wosk (z umiarem!) na gąbkę, a nie jak robi wiele osób - nakładją na lakier.
Polerując uważaj koniecznie na wszelkie ranty i ostre wypukłości blachy, gdyż można w takich miejscach bardzo szybko zetrzeć lakier i wtedy jest problem.
Ogólnie trwa to długo, ale jak się ma cierpliwość to efekt jest jak należy.