Jak usunąć nieokreślone "wypukłe" nakropienia na lakierze

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Przepraszam ze nie pisze w temacie dokladnie o co chodzi ale ciezko to określić. Mam na masce i klapie bagażnika pewnego rodzaju "zachlapania" przyklejone do lakieru - sa wyczuwalnie wypukłe.Wygląda to troche jak zaschnięta smoła albo rodzaj twardej żywicy nakropionej przypadkiem na lakiej - jest to na calej masce moze z kilkadziesiąć punktów - większość mała a kilka powyzej 4mm około.Próbowałem to usuwać "mechanicznie" i powoli schodzi ale boje się ze zniszcze lakier jak mi "zejdzie" - benzyna ekstrakcyjna nie działa - lagodne srodki myjące tez nie - nie umiem dokladnie określić skladu tej substancji - wyglada na to ze auto gdzieś stało i albo przy jakies budowie - jesli to zywica to moze u jakiegoś mechanika został przypadkowo skropiony tym czymś.Jak się umyje auto bardzo rzuca się to w oczy - jest na to jakis sposób - czym moge spróbować to usunąć?

  
 
wiem o co chodzi ja miałem coś takiego a znalazło się to dzieki robotniką którzy remontowali drogi i musiało lekko chlepać im z pod maszyny, u mnie pomogło ręczne usunięcie i ostatecznie polerka, jak będziesz delikatny to śladu nie będzie,

miałem też sporo tego na felgach ale też powoli usunołem
  
 
Hmm najlepsze do takichw "wrednych spraw" jest nitro. Jest najbardziej agresywne. Jeśli po przemyciu nitrem lakier zmatowieje (a czasami tak się przytrafia) wystarczy odpolerować pastą a czasem nawet tylko nabłyszczyć i jest już ok.
Gorzej jak nitro tez nie rusza....