Antenka z magnesem w domu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam jestem tu kompletnie nowy i zielony. Mam taka sprawe mam cb w autku i dziala super antena na magnesie. czy moge urzywac tej samej anteny wystawionej na balkon. czy wystarczy i czy wogule pociagnie cokolwiek.
?????/ null
  
 
Na pewno antenka magnesowa na balkonie zadziała lepiej niż brak antenki magnesowej na balkonie Hehe.
Co chcę przez to powiedzieć?
Ano to, że gdybyś kompletował zestaw do domku i chciał kupić magnesówkę to bym powiedział: nie, to się nie nadaje, zasięg będzie mizerny i w ogóle słabo to będzie działać.
Ale że antenkę już masz i używasz jej w aucie to moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś ją wystawił na parapet czy na balkon i sprawdził jak to działa
Na pewno rewelacji nie będzie, trudno oczekiwać dobrych zasięgów, ale coś tam na pewno złapiesz, a jak daleko to zależy na którym piętrze mieszkasz i od temu podobnych czynników.
  
 
Najlepszym kompromisem jeśli nie można założyć typowej antenki stacjonarnej 58 lub 12 to warto zainwestować w antenke BOOMERANG małe gabaryty i lepsza sprawność dostępna tu http://www.eps.bielsko.pl/default.php?cat=5.Mobilowa antenka na balkonie to już ostateczność i rewelacji nie bedzie jak kolega MacTB napisał.
  
 
a ja mam jeszcze pytanko, bo oprocz uzywania mojego nowego midlanda 1001z w aucie chcialbym uzywac go w domu. Czy antena musi miec dobre uziemienie??? czy wystarczy ja przymocowac (jest magnesowa) na metalowym parapecie?? pozdrawiam!!!73
  
 
jest duze prawdopodobienstwo ze sasiedzi beda cie slyszec np. w radiu czy telewizorze albo w lodowce, wiec tak bliskie sasiedztwo z tego typu sprzetem mozesz zakonczyc mandatem ze strazy miejskiej.
  
 
Ja ostatnio musiałem zabrać Herberta z samochodu do domu w celu naprawy gruchy. Wziąłem też antenę Sirio ML-145 ze sobą. Ustawiełm ją na daszku nad balkonem. Daszek ma metalowe okucie z blachy coś a'la parapet. Mieszkam na 3, oststnim piętrze bloku. Ustawiłem na nim antenę i jak naprawiłem radio to sprawdziłęm jak niesie. I więcie, że słyszeli mnie dalej niż z samochodu? W aucie mam zasięg w mieście około 5 - 8 km. A z domu słyszeli mnie w mobilach w odległości 15-18 km. Nie wuiem jak sąsiedzi, bo zostawiłęm zestaw sobie na cały dzień w domu i cały większość czasu gadałem, ale mobile myśleli, że nadaję z bazy, bo taki miałem zasięg.
  
 
bo antenka byla wysoko i fala sie niosla
  
 
Cytat:
2006-04-19 20:35:18, MacTB pisze:
Ale że antenkę już masz i używasz jej w aucie to moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś ją wystawił na parapet czy na balkon i sprawdził jak to działa Na pewno rewelacji nie będzie, trudno oczekiwać dobrych zasięgów, ale coś tam na pewno złapiesz, a jak daleko to zależy na którym piętrze mieszkasz i od temu podobnych czynników.



w zasadzie na przeszkodzie stać mogą sąsiedzi słyszący kolegę w kaloryferach, kuchenkach mikrofdalowych i telewizorach.
o ile antena zestrojona nie powinna zakłócać, to antena na magnesie ustawiona pod mobila, na parapecie/balkonie zupełnie może nie trzymać parametrów.
efekt: marny zasięg, duże zakłócenia.
  
 
A jeżeli mieszkam na ostatnim pietrze w bloku i zamontuje sobie cb radio w srodku mieszkania to czy rowniez beda mnie sasiedzi slyszeli w radiu itd. ???? Prosze o odpowiedz.
  
 
Jeśli ustawisz na środku mieszkania to na pewno będą Cię słyszeli wszyscy mieszkańcy Twojego bloku. Jeśli postawisz antenę na dachu i dobrze ją zestroisz to masz szansę że nikt Cię nie będzie słyszał. Mnie kiedyś odbierał tylko jeden sąsiad jeśli akurat słuchał "wolnej europy" ale mnie nie zakapował .
  
 
Eee to beznadziejnie to zostalo skonstruowane ;/ w takim razie odpuszcze CB.
A niema na to jakiejs rady? To te fale tak sie rozchodza ze slychac jest wszedzie, czy rozchodzi sie ta fala po metalach w bloku jakos ???

[ wiadomość edytowana przez: baqbaq dnia 2007-07-27 12:14:24 ]
  
 
Chodzi o to, ze anteny mobilowe, zwlaszcza magnesowki musza miec kawal blachy - mase pod soba, wtedy mozne je nisko zestroic i nikomu nie beda siac.
Proponuje umocowac na poreczy balkonu jakis kawal blachy i na to postawic antene, powinno byc ok.
Nie bedzie to tak jak z klasyczna antena bazowa i DX ow nie zrobisz, ale z mobilkami pogadasz.
  
 
Cytat:
Nie bedzie to tak jak z klasyczna antena bazowa i DX ow nie zrobisz,



klasyczna bazowa na pewno nie będzie, ale z dx'ami to się nie zgodzę... jak jest dobre otwacie propoagacji, to i z wideleca porozmawiasz.
  
 
Cytat:
2007-07-27 11:54:21, baqbaq pisze:
Eee to beznadziejnie to zostalo skonstruowane ;/ w takim razie odpuszcze CB. A niema na to jakiejs rady? To te fale tak sie rozchodza ze slychac jest wszedzie, czy rozchodzi sie ta fala po metalach w bloku jakos ??? [ wiadomość edytowana przez: baqbaq dnia 2007-07-27 12:14:24 ]



Przesadzasz, będzie siac jeśli będzie nadawał z dużą mocą przy 4w nikt do nie usłyszy szczególnie z magnesówki.

Ja miałem magnesówke postawiona na betonowym parapecie SWR-1.3 (ml-145 antenka) i szło super.
  
 
Aha no to mnie troche bomar uspokoiles. Kupilem CB Radio wlasnie zamontowalem pod oknem, na parapecie z marmuru postawilem antene magnesowa i jak nadaje to w glosnikach u Siebie w domu nic nie slysze, chyba ze postawie antene obok komputera to wtedy w glosnikach slysze jakis pisk, a tak przy nadawaniu z antena na parapecie to nie, czyli to oznacza, ze zaden sasiad mnie nie slyszy ?? (mieszkam na ostatnim pietrze)
  
 
Cytat:
2007-09-30 11:41:39, Bomar26 pisze:
Przesadzasz, będzie siac jeśli będzie nadawał z dużą mocą przy 4w nikt do nie usłyszy szczególnie z magnesówki. [quote]

zwłaszcza z magnesówki może go uslyszeć. moc 4W jest w zupełności wystarczająca do zakłócania.

[quote] Ja miałem magnesówke postawiona na betonowym parapecie SWR-1.3 (ml-145 antenka) i szło super.



to ci się tylko tak wydaje że super szło. fakt niskiego swr nie świadczy o zestrojeniu anteny.

Cytat:
czyli to oznacza, ze zaden sasiad mnie nie slyszy ??



nie, to zupełnie nie swiadczy o niczym.
  
 
Qrcze no wlasnie zestroilem niby radyjko w domu, SWRY niskie, a w radiu slychac mnie w calym mieszkaniu :-///
Jak to zmienic ;-///
NAPRAWDE niehce zaklocac zadnemu sasiadowi sluchajacego radia. W Tv patrzylem nic nie slychac, tak samo nie slychac w glosnikach od komputera.
POZDRAWIAM!

Stawialem rowniez na zewnatrznej stronie parapetu i takze bylo to samo :-/ nawet gorzej, juz na blaszce od piekarnika w domu byllo lepiej ( nie zalezy mi na zasiegu, jedyne co to zeby nie sialo.

PROSZE POMORZCIE MI JAK ZESTROIC ANTENE W DOMU ZEBY NIE BYLO SLYCHAC W RADIU! BALKONU NIEMAM a NA DACHU JEST TO NIEMOZLIWE!!!
BLAGAM PROSZE! JEST TO MOZLIWE????

PS: Jest jakas antena stacjonarna, albo mobilkowa, obojetnie, by podlaczyc w domu, niewielkich rozmiarow, aby nikomu nie sialo i nie przeszkadzalo??? Cena nie gra roli.


[ wiadomość edytowana przez: baqbaq dnia 2008-06-12 11:32:13 ]
  
 
Nie piszesz jaką masz antenę i radio więc trudno się ustosunkować do Twojego postu. Mam nadzieję że stroiłeś antenę a nie radio? Antena powinna mieć przeciwwagę więc postaraj się ją ustawić na dużej blasze to mniej będzie "siała"
  
 
Stroilem antene, a radio to jak sie stroi ?;p
Antene posiadam CB 105 35cm +3dB SIRIO MICRO 30:
Podstawa magnetyczna o średnicy: 7cm
Maksymalna moc anteny: 30 watt
Częstotliwość: 50 ohm
Kabel o długości: 3,5m
Całkowita długość wraz z podstawą około: 35 cm
V.S.W.R: 1,2:1

Moze na lodowce jak by sie postawilo to by bylo ok? tam jest troche tej blachy ale czy nic sie nie uszkodzi ??
Stawialem na sporej blaszce, takiej od piekarnika, no ale sialo w calym mieszkaniu, nie przychodzi mi do glowy zadna inna blacha :-/ moze macie jakies pomysly? Stawialem tez na blaszanym koszu na smieci, ale to jeszcze gorzej bylo.. prosze o wszelkie propozycje! Bardzo bym chcial miec mini stacje bazowa w domu, no ale siac sasiadom nie moze :-/
Czy jedyne wyjscie to tylko postawienie anteny na dachu ;-/??
Napewno spoldzielnia u mnie by sie nie zgodzila, a do tego nie mam jak jej tam zamontowac, zreszta kabla by mi nie starczylo odpada :/
A na kaloryferze antena moze stac? Nic sie niestanie radiu?


[ wiadomość edytowana przez: baqbaq dnia 2008-06-13 09:56:15 ]