Problem ze światłami w simsonie s51 comfort.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Kupiłem nie dawno simsona i mam z nim jeden problem. Otóż gdy nacisnę hamulec tylni i mechanizm zaświeci lampę "stop", to w tym samym momencie przygasa przednia i tylnia lampa. Poza tym tylnie migacze za pierwszym mignięciem są bardzo słabe i dopiero od 2 się rozkręcają. Tak samo jest ze stopem. Gdy za pierwszym razem nacisne to bardzo słabo (pomijając to że tylnie pozycyjne prawie gaśnie), a później coraz mocniej.
P.S.
Czy przednie lampy w simsonie są takie słabe czy też mam coś z nimi?? To znaczy widać gdzie jadę, lecz w jawce 50 były o niebo lepsze.
P.S.2
Mam instalację 6V.
  
 
mozliwe ze :
masz za mocna zarówke od stopu
masz za słaba mase(trzeba oczyscic styki)
i masz zrypany odbłysnik w przedniej lampie(z tego co pamietam to simsony miały dobre swiatła)
  
 
no masa moze byc zryta, trzeba sprawdzic
  
 
Żarówki są dobre. Styki też są przeczyszczone.

Edit..

Jest jeden paradoks. Kiedy na stop włożyłem żarówkę 12v to wszystko było ok i światła nie przygasały.

[ wiadomość edytowana przez: Lorden dnia 2006-05-19 14:22:02 ]
  
 
To moze tez byc wina zarowki, kiedys mialem taki przypadek ze wariowaly swiatla podobnie jak tobie, wystarczylo zmienic zarowke stopu na inna i wszystko bylo ok, co ciekawe zarowka swiecila a jednak byla uszkodzona
  
 
Sprawdzałem na 3 żarówkach i to samo. Masę przeczyściłem i nic. Może wina cewki?
  
 
Cytat:
2006-05-19 14:17:19, Lorden pisze:
Żarówki są dobre. Styki też są przeczyszczone. Edit.. Jest jeden paradoks. Kiedy na stop włożyłem żarówkę 12v to wszystko było ok i światła nie przygasały.

chyli logicznie rzecz biorac trzeba ja tam zostawic
  
 
No nie wiem bo docelowo ma tam być 6v, a poza tym żarówka 12v w instalacji 6v nie przepali mi jej?
  
 
no jesli ona działa prawidłowo to czemu ma jej nie byc..?
moze wczesniej jakis "magik " cewke ci podmienił sprawdz voltomierzem jakie napiecie z niej wychodzi i bedzie wszystko jasne