Jaka dopłata za lakierowanie (lakier) 3-warstwowy?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Zamierzam oddać do polakierowania cały samochód (VW polo). Ustaliłem cenę za lakierowanie w metaliku (lub perle) na 3500 zł (bez komory silnika, ale ze zrobieniem widocznych - jak to nazywacie - felców).
Teraz znalazłem jednak motocyklowy lakier (z "brylantem"), który bardzo mi się podoba.
Ile może chcieć od mnie lakiernik dodatkowo, jeśli zdecyduję się na lakierowanie samochodu właśnie takim lakierem 3-warstwowym? Jak się dowiadywałem w mieszalni, gdybym sam sobie chciał kupić wszystkie potrzebne materiały, kosztowało by mnie to jakieś 1600 zł. Na ile więcej wypada mi się zgodzić, a jaka kwota bedzie już naciąganiem?
Dzięki za odpowiedź.
PS: Czy tak w ogóle 3500 zł to "standartowa" kwota, czy już drogo?
  
 
brylant tzn??
moze chodzi o brokat.
brokat kosztuje okolo 50zl(dolewka do 1l lakieru) dolewa sie go do zwyklego lakieru. efekt miazdzy poprostu.

co do ceny to hmm moglo by byc taniej....
  
 
Nie. Brylant, to transparentny, nieco mieniący się lakier kolorowy, który po położeniu na bazę (np grube srebro) daje super efekt głębokiego, ostrego, mieniącego koloru. Lakiery motocyklowe często mają ten "brylant" w recepturze.
Chodzi mi o to, ile lakiernik może sobie zażyczyć za "oblecenie" samochodu jeszcze jedną warstwą czegokolwiek (brylantem, klarem, nieważne)