Renowacja nadkoli

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam !
Mam ślady korozji na tylnich nadkolach i mam pytanie, jakich materiałów użyć podkładów i ewentualnie szpachli aby zabezpieczyć nadkola przed dalszą korozją (wszystko chcę zrobić w garażu.
Jestem amatorem w tej dziedzinie a na blacharza chyba mnie nie stać. Proszę o proste i łopatologiczne odpowiedzi.
Z góry dziękuję.


[ wiadomość edytowana przez: bocian28 dnia 2006-05-08 14:10:28 ]
  
 
Ja powiem tak.
Jak są dziury , a pewnie są jeżeli masz bomble.
To najlepiej jest wyciąć zaatakowany element i wspawać nowy ale to raczej jest trudne.
Mżna też dziury załatac cyną lub ołowiem. Ostatnio załatałem cyną bak paliwa dziurawy od rdzy. Wyszło idealnie nawet nie byo widac że cos było robione bo cyna się szlifowała jak szpachel.

Jeżeli nie masz dziur to i tak chyba trzeba szlifować do gołej blachy. Usunąć maksymalnie rdzę. Pokryć to brunoxem, po wyschnięciu przeszlifować i potem od podkładu do lakieru.
  
 
Konserwacja podwozia to teraz już chyba konieczność. Sorry, taki klimat W Katowicach konserwację można zrobić już od 300 zł. To dość tanio, ale u mnie od jesieni ub.r. wszystko ładnie się trzyma i rudej nie widać, tu masz stronę serwisu: auto-klinika.pl
  
 
Nie jest to droga sprawa a przynajmniej będziemy mieli pewność że nasze podwozie jest zdrowe,więc czemu nie. Akurat kwota 300zł jest najniższa o jakiej do tej pory słyszałem.
  
 
Lepiej zapłacić blacharzowi i mieć spokojną głowę.
  
 
Mam podobne zdanie na ten temat ,czyli zdecydowanie lepiej będzie zapłacić profesjonaliście i mieć pewność ze renowacja czy to felg czy też nadkoli będzie po prostu fachowo wykonane.
  
 
Witam, może ktoś polecić dobrego blacharza lub kogoś kto się zna na rzeczy, ponieważ w dwóch nadkolach trzeba robić wstawki. Najlepiej gdzieś w okolicach Tychów lub miastach pobocznych. Dzięki za pomoc.
  
 
Macie jakiś pomysł jak zrobić progi do xsary picasso 2014 rok. Mam dziury na 10 cm