UNIDEN PRO 520 XL + HUSTLER 100 cm = PROBLEM!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

W dniu dzisiejszym dokonałem zakupu ww. zestawu plus montaż. Wszystko odbyło się w Warszawie a stroną sprzedającą był młody, sympatyczny gość. I wszystko byłoby fajnie gdyby nie fakt, że nie jestem niezadowolony. Przy testach antenki gościu uzyskał 1,3-1,4 (już po fakcie przycięcia jej o jakieś 3 cm). Po długich próbach moje wyniki są chyba delikatnie mówiąc beznadziejne. Słychać mnie w Wa-wie najdalej na 3-4 km i to cienko. Jak ktoś jest dalej niż 1,5 km to prawie wogóle go nie rozumiem!!!. Oprócz tego szumy, trzaski i generalnie dupa sałata. Gość był sympatyczny ale to chyba nie wszytsko. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc-będę wdzięczny. Jeśli nie to szkoda a ponieważ jest to moje pierwsze radio to chyba się zniechęciłem.

P.S. Na marginesie chciałem wytłumaczyć czemu antenka na magnes:
1)- nie ma opcji z zamontowaniem na uchwyt (takie auto)
2)- szkoda mi wycinać dziury w dachu (nowe auto=gwarancja)

Pozdrawiam wszystkichi do usłyszenia (chociaż jeśli chodzi o mnie to chyba Was nie usłyszę
  
 
A dlaczego ja obcinal. Przeciez takich rzeczy nie powinno sie robic. Teraz to pewnie sie juz jej wogole nie dostroi.
Gdzie masz zamontowana ta antenke??



[ wiadomość edytowana przez: mdenka dnia 2006-05-18 22:50:55 ]
  
 
antenka na magnesiku na dachu. Gość mówi, że w 8 przypadkach na 10 musi obcinać...
  
 
z tego co wiem, to czasem wystarczy postawic antene w innym miejscu na dachu i SWR sie zmieni, przed przycinaniem mogl sprobowac poprzestawiac antene
  
 
Ech, myślę, że wziął się za to niewłaściwie
Hustler to antenka, która z tego co się o niej słyszy raczej nie miewa większych problemów ze strojeniem, tym bardziej, że jest to magnesówka, tak jak to powiedział jeden z Kolegów - trzeba ją trochę poprzestawiać, ale ucinanie to chyba już skrajna ostateczność, jeszcze nie spotkałem się z sytuacją, żeby ktoś tą antenkę ciął.
PS. Nie zniechęcaj się, to nie zestaw, który może zniechęcić
  
 
ja mam taki sam zestaw i wszystko jest ok hustlerki sie swietnie strojom wiec sie ich nie przycina wsuwasz bacik do samego dołu i jest gitara gosc zrobił jej ziazia to niech ja sobie wezmie a jak sympatyczny to powinien wymienic bacik i po sprawie
ps a jak wcisniesz gruszke to ile diod sie zapala?
pozdrawiam i głowa do góry


[ wiadomość edytowana przez: aprzem dnia 2006-05-19 09:21:41 ]

[ wiadomość edytowana przez: aprzem dnia 2006-05-19 09:24:43 ]
  
 
Jak wciskam gruszkę to zapalają się wszystki 4 diody- razem z czerwoną. Nie wiem czy mam gadać z gościem żeby próbował jeszcze coś robić czy żeby wymienił antenkę na nową (pewnie nie będzie chciał). Jak dziś z nim gadałem to powiedział żebym do niego wpadł i coś tam poprawi. Nie wiem co robić . Pomożecie koledzy??
  
 
Powiem Wam, że mi też przycinali bacik ale zasięgi mam lepsze niż można się było tego spodziewać po metrówce, testowałem z kolegą (Herbert+1,5m Sirio) i słyszał mnie do 17km a ja jego jeszcze do 19 - ja stałem na obrzeżach miasta przy lotnisku a kolega oddalał się po trasie. Oczywiście w linii prostej to pewnie było bliżej ale i tak całkiem ładny zasięg.
  
 
Cytat:
2006-05-18 22:29:29, r_c pisze:
Witam, W dniu dzisiejszym dokonałem zakupu ww. zestawu plus montaż. Wszystko odbyło się w Warszawie a stroną sprzedającą był młody, sympatyczny gość. I wszystko byłoby fajnie gdyby nie fakt, że nie jestem niezadowolony. Przy testach antenki gościu uzyskał 1,3-1,4 (już po fakcie przycięcia jej o jakieś 3 cm). Po długich próbach moje wyniki są chyba delikatnie mówiąc beznadziejne. Słychać mnie w Wa-wie najdalej na 3-4 km i to cienko. Jak ktoś jest dalej niż 1,5 km to prawie wogóle go nie rozumiem!!!. Oprócz tego szumy, trzaski i generalnie dupa sałata. Gość był sympatyczny ale to chyba nie wszytsko. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc-będę wdzięczny. Jeśli nie to szkoda a ponieważ jest to moje pierwsze radio to chyba się zniechęciłem. P.S. Na marginesie chciałem wytłumaczyć czemu antenka na magnes: 1)- nie ma opcji z zamontowaniem na uchwyt (takie auto) 2)- szkoda mi wycinać dziury w dachu (nowe auto=gwarancja) Pozdrawiam wszystkichi do usłyszenia (chociaż jeśli chodzi o mnie to chyba Was nie usłyszę





Co do tych trzaskow i szumow to moze kolego masz poprostu przebicia. Moze powinienes sobie zamontowac kondensatory w takie newralgiczne punkty jak alternator, silnik wycieraczek dmuchawa itp
  
 
Witam,
HUSTLER "hustlerowi" nierówny!!
Przekonałem się o tym kilkakrotnie. Jedne egzemplarze stroja się ładnie w granicach regulacji przewidzianych przez wytwórcę, ale coraz to częściej trafiają się takie, że trzeba je ciąć. Ostatnio obciołem 12cm! żeby antena pracowała. Na poczatku strojenia wkładam wtedy kawałek pręta mosiężnego (cena 1m=2,50zł -mosiądz do spawania), docinam na pożądany wymiar i ... wszystko. Mam wymiar, sprawdzenie zasięgu, decyzja czy ciąć oryginalny bat.

Bywały też przypadki, że trzeba było wydłużyć pręt przez dolutowanie rurki (złączka do przewodów elektrycznych).

Dodam jeszcze, że do tej anteny nie można stosować żadnych dopał!!!