Pomózcie laikowi..;)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chce zakupic zestaw do domu. Mam radyjko uniden pro520Xl i teraz co dalej...???
ponoc sa jakies anteny hydrauliczne? Czy kupic inną? jaką? doradzcie? pozdrawiam!!
  
 
Może maszty hydrauliczne a nie anteny
Kup sobie bazową antenę 5/8 fali z przeciwwagami i zamontuj to na jak najwyższym maszcie.
  
 
Tak jak kolega napisał antenka 5/8 lub 1/2 przedział cenowy od 80 -160zeta z tanich ,dobre antenki stacjonarne od 300 zeta do góry zasiłka 3A pod radyjko i kabelek RG 58 zostaje poszukać na Allegro http://www.allegro.pl/5054_pozostale_sprzet_cb.html udanego wyboru i do usłyszenia .
  
 
ech.. a ja na takie pytanie zawsze dopowiadam swoim pytaniem: DO CZEGO TA BAZA MA SŁUŻYĆ?

sądząc po wyborze radia, raczej do rozmów lokalnych. więc 5/8 nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo jako skuteczniejsza w odbiorze fali odbitej od jonosfery od 1/2, w czasie propagacji może stwarzać problemy z odbiorem odległej o kilka kilometrów stacji lokalnej...

najtańsza półfala to koszt w granicach 70-100pln. markowa 1/2 sirio to już wydatek rzędu 200-250pln, ale osiągi, jakość wykonania i łatwość strojenia oraz montażu tlumaczą tę cenę.

z racji tego że pasmo CB ma zasięg horyzontalny zasadą jest: im wyżej antena, tym lepiej.
  
 
Wszystko dobrze tylko omijajmy anteny typu 'Futura' w której przy pierwszych wiatrach cewka pęka a raczej lutowanie na cewce. Pozdro.
  
 
jam mam SIRIO 1/2 fali i jest super,koszt ok 200pln ale nie spadnie przy pierwszym wietrze.