CO WYBRAĆ: HUSTLER C 100 CZY PRESIDENT FLORYDA.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Tak jak w temacie -wygląda moje rozpatrywanie magnesówek.
Jestem zielona w sprawam CB więc proszę Was specjalistów o porady.Wyczytałam że sprawdzają sie anteny stałe ale nie chcę wiercić w aucie kaloserii.Ponoć floryda nie wymaga strojenia-prawda czy chwyt marketingowy?
Mam radyjko uniden 510 i chciałabym w pełni możliwości cieszyć się dalekim odbiorem -z tąd dylemat, a Wy jaką antenkę polecicie?
Najlepiej jak bym miała zasięg tak około 10km w trasie --nie ukrywam chodzi tu o Misiaczków ,bo mam ciężką nogę.
Dzięki za pomoc i pozdrawiam.
  
 
Witaj!
Z tych dwóch anten wybrałbym Hustlera... z wielu przyczyn. Przede wszystkim jest 2x dłuższy, a to przełoży się na większy zasięg.
Floridę miałem na samym początku mojej przygody z CB, o zasięgu 10 km możesz zapomnieć, 4 to optimum co można z tej anteny uzyskać. Poza tym antenka ta jest niewspółmiernie do jej możliwości droga.
A czy nie wymaga strojenia? Nie przewidziano możliwości jej strojenia (chyba że przesuwanie tego czegoś na bacie zmienia SWR), co nie oznacza że jest zestrojona... Prawa fizyki dotyczą chyba każdej antenki A jak coś się nie da stroić to moim zdaniem znaczy że nastrojone nie będzie
Hustler zbiera bardzo pozytywne opinie, sam jej nie używałem więc tylko na tym się opieram. Przede wszystkim kosztuje rozsądnie jak na swoją długość i możliwości. Ale 10 km to chyba też płonne marzenia...

Pozdrawiam!
  
 
Witam!
Według rankingu anten z innego forum cb (zrobionego przez fachowca)
niewiele droższa a dużo lepsza jest tez Wilson Little Will.
Z tego co wyczytałem mimo, ze ma długość ok 100cm, to ma bardzo dobrą konstrukcję i przewyższa jakością odbioru dużo droższe anteny.

73 !!
  
 
Witam!
Dzięki za pomoc.
Przy wyborze anteny jakie parametry odpowiadają za jej skuteczność?
np.wilson little will:
dł fali 5/8
zysk +1,3db
moc 400W
Hustler:
zysk 4db
moc 300W
O co z tymi cyferkami biega?
Przepraszam że tak drąże ten temat ale jest to dla mnie temat obcy i dopiero wchodzę w wasz świat.
Dzieki za odpowiedzi i szerokości.
  
 
Cytat:
Witam! Dzięki za pomoc. Przy wyborze anteny jakie parametry odpowiadają za jej skuteczność? np.wilson little will: dł fali 5/8 zysk +1,3db moc 400W Hustler: zysk 4db moc 300W.


Witam!
Na kazdym forum cb powiedzą Ci ze najważniejsza jest długość bata i sposób mocowania. Optimum jakosci odbioru i nadawania do cen itp wedlug forumowiczow to anteny ml145 roznych firm. Natomiast jesli chodzi o krotsze magnesówki do 1 metra to opinie sa raczej skierowane ku hustlerowi i wilsonowi - chodzi głownie o ceny tych anten w stosunku do jakosci. Ja na przykład uzywam presidenta ohio i tez jestem zadowolony, ale cena jego jest wyzsza niz w/w anten. Wilson wg forumowiczow jest duzo lepiej wykonany niz hustler, a jakosc tez sie liczy bo przeciez anteny sa na dachach naszych aut i pracują w ekstremalnych warunkach. Co do cyferek... wiekszosc danych to chwyt marketingowy (wilson tez ma 300W a nie 400).
Ciekawym rozwiazaniem jest też zamocowanie anteny normalnej (przeznaczonej do mocowania stałego) na magnes. W którymś wątku czytałem, że np. użycie presidenta gamma 90 na magnesie o o srednicy min. 15cm da bardzo dobry efekt, a wielkosc magnesu zniweluje straty uzycia mocowania magnesowego.

73 !!
  
 
Jeśli chcesz mieć 10 km zasięgu przy unidenie to kup ML 145 (Ja mam do 15 km).
  
 
Witam!
Dziękuję za odpowiedzi na moje pytania.
Proszę podać jeszcze jaką ML 145,nazwe modelu-producenta-bo jest ich trochę.
Choć nie ukrywam ciągnie mnie do hustlera.
Wzięłam też pod uwagę montaż stałej anteny na rancie od bagażnika,zainteresowała mnie antena lemm turbo 2001,duży zysk i moc anteny,cena od 180 zł http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=108704742 tylko że ma 2m długości i wydaje mi sie że moje autko z takim batem bedzie przypominało -auto radio control .
Proszę Was szanowni koledzy i koleżanki po raz ostatni-mam nadzieję-o wyrażenie swoich opini.Tym razem na temat jaką stałą antenkę polecicie za rozsądną cenę.No ico myślicie o tym turbo 2001.
Kolegę JerryP proszę o podanie nazwy tak jak wyżej pisałam-chodzi o model.
ps.Mam tylko nadchodzące 5 dni żeby się z tym uporać bo wyjeżdżam nad morze a misiaczki na mnie będą czychać.
  
 
Ja osobiście mam Alana ML 145 (dałem 155zł kpl z podstawą magnetyczną) i bardzo ją sobie chwalę. Mój kolega ma prezydenta ML 145 i jak to każda pliszka też sobie chwali. Lemmy miałem kiedyś i też mam o nich dobrą opinię ale ta na allegro wymaga jeszcze dokupienia uchwytu i końcówki kabla więc koszt będzie większy a efekt nieznany.

Mnie ukradziono już kilka anten (w tym najlepszą jaką znam Santiago 1200) dlatego teraz mam magnesówki bo łatwo ją schować lub zabrać do innego mobilka.
Do usłyszenia gdzieś w trasie.
73
  
 
Witam, ja posiadam radyjko Uniden 520+ antenka Hustler na magnesie(102cm), mieszkam w Krakowie więc troszkę zatłoczone miasto.I tu(czyt. w mieście) mam osiągi 7 do 10 km, na trasie sprawdzone 20km więc myślę, że przyzweoicie, żeby nie powiedzieć zaje fajnie.
Całóśc montował mój kumpel w Tychach(z tamtąd jestem)I myślę, że sprawił się na Celujący POLECAM GORACO http://www.pro-audio.pl/
  
 
Wilson Little Will. po co się rozpisywać cena w miare
  
 
Witam!
Dziękuję za odpowiedzi.
Wybrałam do jednego auta presidenta ML-145, cewka 600W dł 160cm, zysk-6db---na magnesie-nadawanie i odbiór rewelacja.
Do drugiego auta też taką sprawie,tylko cena za nią jest nie mała bo 215 zł,ale warto.
Pozdrawiam wszystkich i szerokości życzę.