Rav 4 nie reaguje na pedał gazu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam
Panowie mam problem z Rav 4 z 2004 D4D. w czasie ostatnich mrozów zaparkowałem jak zwykle pod firmą i kiedy po pracy odpaliłem auto zapaliła sie najpierw kontrolka check engine a chwilę potem VSC TRC, auto odpala ale nie reaguje na pedał gazu, niestety nie mogą dojechać do ASO aby zdiagnozować kody usterek. może ktoś z was orientuje się co może nawalać w moim aucie?
proszę o pomoc
  
 
np paliwo???

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
podczas badania pojawił się błąd czujnika wychylenia przepustnicy
nie działa też tempomat
  
 
Cytat:
2012-02-09 16:11:06, maruder290 pisze:
podczas badania pojawił się błąd czujnika wychylenia przepustnicy nie działa też tempomat


Podaj model i rok auta i kod bledu...

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
witam, mój problem juz rozwiązany. opiszę o co chodziło i co było przyczyną, może się to info komuś przyda. niestety nie mogę podać kodów błędów. moje auto niestety nie było mobilne dlatego sprawdzane było u mnie w garażu tylko jakimś mobilnym urządzeniem, które pokazało jedynie ich opis. 1. błąd wychylenia przepustnicy, 2.błąd czujnika pedału gazu, obwód 4D. objaw-brak reakcji na pedał gazu, obroty na poziomie około 1k, nie dział tempomat nawet się nie włączał. diagnoza: uszkodzony potencjometr pedału gazu, koszt zakupu nowego w ASO ponad 2k, brak ofert na allegro. na szczęście udało mi się znaleźć używkę za 150 pln. po wymianie autko śmiga jak wcześniej.
dzięki wszystkim za pomoc zwłaszcza naszemu góru Bigelektron
pozdrawiam i życzę wszystkim jak najmniej awarii
  
 
zapomniałem: Rav 4, 2004r po lifcie, D4D 116 koników