[ot] Dobre klucze i narzędzia - jakie kupować? - Strona 11

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Obecnie w uzyciu jest Signet. Przywiezione z UK, pracował tam ziom w serwisie Forda na tym. Przedluzkami mozna odkrecac sruby z kul - maja wieczysta gwarancje, ponoc na zasadzie - jak sie zd.. idziesz do sklepu po nowe. Wygaldaja solidnie, pracuje sie miło.
  
 
stanley na rynek europejski przynajmniej nie ma dożywotniej gwarancji...
  
 
Witam, poszukuję kompletu narzędzi mniej więcej takiego Co sądzicie o tym ? Ewentualnie polecacie coś podobnego innej firmy ? Oraz klucz dynamometryczny np. taki co sądzicie ? Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2010-02-28 15:50:59, Insekt pisze:
Witam, poszukuję kompletu narzędzi mniej więcej takiego Co sądzicie o tym ? Ewentualnie polecacie coś podobnego innej firmy ? Oraz klucz dynamometryczny np. taki co sądzicie ? Pozdrawiam



Ten dynamometr to kupa. Lepiej już weź Proxxona bo ładniej wygląda i będzie mniej zły Regulację ma troszkę mądrzej zrobioną. Dodatkowo będziesz mógł się gromko pośmiać jak przeczytasz świstek z "kalibracji" Wszystkie dynamometry jakie mam sprawdzałem na przyrządzie i żaden nie działał tak jak powinien, paradoksalnie najlepiej(tzn. najmniej źle) udało się wyregulować Topexa
  
 
Źle działają tzn ? zawyżają, zaniżają czy raz tak raz inaczej wskazują ?
  
 
Błąd jest raczej stały(nie jest przypadkowy), tyle że zazwyczaj nie jest liniowy(zależy od ustawionej wartości) i w przypadku wynalazków z regulacją typu Topex/Draper zmienia się dość szybko w czasie używania. W Proxxonie jest to o tyle lepsze że jest tam łożysko toczne a wskazówka jest na stałe przymocowana do końca sprężyny - nie ma co się zużyć od tarcia. Spotkałem się też ze zdupionym kluczem w którym zgniotła się sprężyna bo użytkownik nie przestrzegał instrukcji obsługi i po skończonej pracy nie rozkręcił nastawy momentu na zero. Nie dało się go w żaden sposób wyregulować.
  
 
Cytat:
2010-02-28 15:50:59, Insekt pisze:
Witam, poszukuję kompletu narzędzi mniej więcej takiego Co sądzicie o tym ? Ewentualnie polecacie coś podobnego innej firmy ? Oraz klucz dynamometryczny np. taki co sądzicie ? Pozdrawiam




Też szukałem spośród wielu, aż w końcu kupiłem YATO 1268- taki jak w linku. Powinny być ok- Aczkolwiek mam je stosunkowo krótko, żeby się wypowiadać. Koło odkręciłem, ładnie wyglądają...
  
 
Cytat:
2010-02-28 15:50:59, Insekt pisze:
Witam, poszukuję kompletu narzędzi mniej więcej takiego Co sądzicie o tym ? Ewentualnie polecacie coś podobnego innej firmy ? Oraz klucz dynamometryczny np. taki co sądzicie ? Pozdrawiam



W takiej cenie wolalbym chyba TAKI dynamometr.

Krzemowy, to Topex bedzie lepszy od Proxxona?
  
 
Jonnesway sądząc po zdjęciu zrobiony jest podobnie do Proxxona(fabryka i tak zawsze ta sama, szczegóły tylko inne). To że udało mi się lepiej wyregulować Topexa niż Proxxona proszę traktować jako wyjątek potwierdzający regułę
  
 
ja mam dynamo z bety, jedno male od 8 do 60 a drugie od 60 do 330Nm. W robocie sa identyczne i nie ma z nimi problemu. Male po zakupie oddalem do kalibracji (160zl zakup + 120 za kalibracje), duze kupilem na forum nowe ze swiadectwem kalibracji za 350. Wiem ze to troche inne ceny niz te yato, ale chyba warto zainwestowac, tym bardziej ze serwis bety mam na miejscu.
  
 
taniej można mieć ze świadectwem kalibracji z jonneswaya
  
 
Do proxxonów też dają świadectwo kalibracji. Jak pisałem, można się pośmiać Popisali tam jakieś bzdury że ma dokładność rzędu ułamków Nm. No i czas ważności oczywiście tak dobrany żeby przypadkiem w momencie zakupu świadectwo nie było ważne Jak się chce mieć pewność to albo durex albo sprawdzenie klucza w niezależnym punkcie.

A tak w ogóle to najlepsze opinie słyszałem o dynamometrach Facom... tyle że cena czterocyfrowa.
  
 
A co powiecie o kluczach płaskich Dedry? To tak bliżej topexa i innego "no name", czy coś lepszego? Widziałem ostatnio nieduży komplet w Leroy - 6 kluczy płaskich 6-17mm za 16zl, i troche kusi, tak żeby leżał w aucie na wszelki wypadek.
  
 
Ja mam dedre z marketu i jestem milo zaskoczony, precyzyjnie spasowane, wydaja sie wytrzymale i chrom (matowy) nie odchodzi.
  
 
Dedrę katuje drugi rok (ko0mplet płasko-oczkowy) i jakoś nie chce się zepsuć. Drugi komplet katujemy grupowo i nawet od metrowej rury nie pęka. Jak za zestaw za 40 zeta polecam.
  
 
Dzięki za odpowiedzi, w takim razie chyba go kupię. A czy ktoś z Was korzystał z takiego http://allegro.pl/item981213103_beta_192_s2_klucze_oczkowe_z_grzechotka_promocja.html wynalazku?
Dwa klucze oczkowe Bety, każdy z dwiema grzechotkami z przełącznikiem kierunku, i każda grzechotka ma dwa rozmiary - razem osiem rozmiarów od 8 do 19mm na dwóch kluczach.
  
 
http://www.bahco-narzedzia.info/
polecam.
Zaj.... cena i jakość.
Tutaj masz takie grzechotki.
2 stronne na jednej masz 4 oczkowe grzechotki.
Zakupiłem miesiąc temu skrzyneczkę.

[ wiadomość edytowana przez: gregor125 dnia 2010-04-09 12:26:33 ]
  
 
Potrzebuje zakupić wkrętarke. Bede używał w pracach domowych np od składania mebli z ikea, do wiercenia dziur w scianie na obrazek, oraz na działce przykrecic wkretami deske czy płyte osb.

Moje dwa typy:

Kress w promocji Leroy Merlin za 250zł

czy nasza polska celma? w ceneo.pl za 298zł
  
 
Cytat:
2010-05-25 23:35:35, MCQUEEN pisze:
Potrzebuje zakupić wkrętarke. Bede używał w pracach domowych np od składania mebli z ikea, do wiercenia dziur w scianie na obrazek, oraz na działce przykrecic wkretami deske czy płyte osb. Moje dwa typy: Kress w promocji Leroy Merlin za 250zł czy nasza polska celma? w ceneo.pl za 298zł



Kup taką co łatwo bedzie na gwarancje oddac. Jak sie zdupi dostaniesz nowa. Wiec odpusc neta kup w markecie.
  
 
Maurer Polecam te klucze tylko raczej nie używał bym ich do dociągania śrub ;p zle się kiedyś u mnie to skończyło i w cale nie dopierdzielałem ich... Pozdrawiam