[ot] Dobre klucze i narzędzia - jakie kupować? - Strona 13

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ja kupiłem takie cóś. Ogólna konstrukcja podobna jak u sebcyca, hydraulika w zasadzie taka sama(wygląda identycznie, pewnie taka sama chińszczyzna), tylko u sebcyca jest zakres 30 ton i szybka pompa - to jest istotna zaleta, przy normalnej pompie jak trzeba przesunąć tłok o 5 cm to trzeba się namachać
  
 
Tylko jest jeden problem widzę, że sebcyc wydał na ceowniki tyle co ja chcę na prase , czyli w okolicach 400 zł. Moje pytanie dotyczy właśnie takich sprzętów, czy wystarczy, da radę.
  
 
Na ceowniki nic nie wydałem bo dostałem je od taty
Proponuje przejechać się na zło czasami można znaleźć.


[ wiadomość edytowana przez: sebcyc dnia 2011-02-06 12:16:32 ]
  
 
Jakiej firmy polecacie klucz dynamometryczny ??
  
 
Jak Cię stać to Facom. Elektroniczny od Stahlwille ładny bajer ale makabrycznie awaryjny. Beta robi/firmuje dobre ale też to wieczne nie jest. Proxxon/Draper/Jonnesway/Topex/Yato to jedna i ta sama wytwórnia, różnią się szczegółami wykonania i jakością. Proxxon chyba jednak wypada z nich najlepiej, niemniej i tak warto go sprawdzić na przyrządzie.
  
 
Cytat:
2011-02-13 10:30:56, Krzemowy pisze:
Jak Cię stać to Facom. Elektroniczny od Stahlwille ładny bajer ale makabrycznie awaryjny. Beta robi/firmuje dobre ale też to wieczne nie jest. Proxxon/Draper/Jonnesway/Topex/Yato to jedna i ta sama wytwórnia, różnią się szczegółami wykonania i jakością. Proxxon chyba jednak wypada z nich najlepiej, niemniej i tak warto go sprawdzić na przyrządzie.


Jonnesway albo jato, korzystnie cenowo i mają deklaracje zgodności jonnesway ma dodatkowo świadectwo zgodności.
  
 
no szczerze mówiąc to właśnie myślę nad Jonnesway
  
 
Polecam bete, dwoma kluczami mozesz pokryc wlasciwie caly potrzebny zakres momentow (8-60, 60-330Nm), serwis mam na miejscu i jestem zadowolony, klucze solidne (w robocie sa 3 takie dynama i nie psuja sie czesto, mimo ze korzysta z nich regularnie 6 osob).

O ile narzedzia reczne z bety bywaja sredniej jakosci, o tyle do dynamometrycznych nie mam zastrzezen
  
 
Popieram, miałem od nich klucz od 20 do 200nm i sprawował się naprawdę dobrze !
  
 
Cytat:
2011-02-13 15:08:29, CEHU pisze:
Jonnesway albo jato, korzystnie cenowo i mają deklaracje zgodności jonnesway ma dodatkowo świadectwo zgodności.



A do Proxxona jakie papiery dołączają




...papier toaletowy jednak jest więcej wart od tych świstków. Przynajmniej było z czego się pośmiać jak zabrałem je do roboty i pokazałem innym
  
 
O takim mówicie firmy Yato? :

Yato 135zl

A to ile jest warte?: (wygląda prawie jak Yato tyle że nazwa chińszczyzną zaciąga...)


http://allegro.pl/klucz-dynamometryczny-10-210-unitec-i1446815957.html" target="_blank">Unitec 85 zł
  
 
Miał ktoś z Was styczność ze szczypcami Morsa od Covala? Warto za coś takiego http://allegro.pl/szczypce-zaciskowe-morse-a-125-mm-coval-i1717346158.html dać te parę zl?
  
 
ja używam topexa kupione w markecie, mam je już kilka latek i spisują się bardzo dobrze a kosztują mniej niż 20zł
  
 
Polecam zestaw kluczy , nasadek i grzechotek Honitona, niemalże nie do zabicia
  
 
szukam dobrych kluczy : płasko-oczkowe i płasko-oczkowe z grzechotką, żeby nie pękały
  
 
Coval tanie i dobre, używam 3 rok i jak narazie od walenia młotkiem przy robieniu zawiasu odpadł kawałek chromu.
Dożywotnia gwarancja umila używanie...
  
 
proszę o szybką opinie na temat tych kluczy ... co o nich sądzicie czy warto je kupić ... http://allegro.pl/walizkowy-zestaw-narzedziowy-i1985747242.html
  
 
mi to wygląda na typową chińszczyznę dla marketu szwabskiego...
  
 
tez mi to czyms tanim zalatuje...
  
 
żaden szanujący się producent z branży nie robi takich zestawów, gdzie jest wszystko i nic...
Zestaw dla mechanika, nie będzie zestawem dla elektryka i odwrotnie....