Kangoo

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Pytanie adresuje do posiadaczy renault kangoo.Interesuje mnie jak sprawuje się ten samochód w eksploatacji na polskich drogach , czy mieliście z nim jakieś kłopoty, usterki.Jakie jest faktyczne spalanie w ulicznych korkach i poza miastem.Czy są elementy karoserii podatne na korozje.
  
 
mam kangoo od pół roku z silniczkiem 1,4 express, jezdrzę nim w firmie zrobiłem już 42 000, autko chodzi extra pali na trasie ok 6,5 po mieście 9,5 , elastyczna skrzynia , dobry silnik, komfort nawet dobry, z usterek: awaryjne coś tam nawaliło, klocki po 30 000 tysiącach (ale to chyba norma), są pewne szmery w karoserji (ale przeworzę nim towar ), piszczą nieraz chamulce.
to są drobiazgi ogólmie polecam zwławcz ten silnik i wersje osobową ( lepsze wyposarzenie , i wyciszenie bo wan jest trochę przy wyrzszych obrotach za głośny)
  
 
Jeżdżę Kangoo już 30tys. km. Nie mam z nim żadnych kłopotów eksploatacyjnych. Samochód bardzo dobrze sprawował się poprzedniej zimy na dość głębokim śniegu - oczywiście na oponach zimowych. Mam w nim silnik 1,2 i jest to bardzo oszczędny silnik przy jeździe średnio obciążonym samochodem. Jego eksploatacyjne zużycie paliwa przy jeździe oszczędnej ( 90-100km/h) wynosi na trasie 200km - 5,6l/100 ( takie znam z praktyki ) przy jeździe normalnej 20-30km to zużycie wynosi ok.6.3l/100 , nie mam danych co do jazdy typowo miejskiej , bo nie jeżdżę w takich warunkach. Na razie nie ma śladów korozji.Samochód jest dość głośny w środku . Jest w nim dość dobra akustyka - można sobie swobodnie rozmawiać z pasażerami na tylnym siedzeniu bez odwracania głowy. Niezbyt szczęśliwie umocowane są uchwyty pasów bezp. na tylnych siedzeniach - łatwo na nich usiąść i jest to dość bolesne przez kilka dni.
Pozdrawiam Pioter