Jaka jest różnica między MIG-iem a TIG-iem?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, do tej pory używałem zwykłej spawarki elektrodowej, ale teraz naszła mnie ochota na kupno nowej spawarki. Prosze o poade co kupić najlepiej(w granicach 1000zł). Interesuje mnie tekże róznica w spawaniu TIG-iem a MIG-iem. Jakie materiały można spawaćjednym i drugim?(głównie chodzi mi o aluminium)?
  
 
Jeżeli chodzi ci o aluminium to lepszy będize TIG.
W TIG'u masz elektrode wolframową którą robisz łuk i topiąc drut ręcznie alewasz aluminium.

W migu drut sam się wysuwa ale chyba tak dobrze aluminium nim nie pospawasz.

A tak wogóle za 1000 zł to możesz pomażyć o TIG'u.
  
 
To że TIGa nie kupie za 1000 to wiem, ale jakiego migomata kupić najlepiej w tej cenie? Wszyscy mówią żeby kupować jakiejś dobrej firmy...ale np. jakiej? Jakie to są dobre firmy? To co już sie dowiedziałem to poszukuje takiego miga około 160A, z podajnikiem drutu do 1,2mm. A interesuje mnie też jak rozpoznać dobry i zły podajnik do drutu bo to podobno też jest bardzo ważne... Z góry dziękuje za pomoc.
  
 
NIeiwem ja kupiłem SMIG 230 z Allegro za 1750 zł dogadane poza Allegro. Firma pewnie niezbyt dobra.
Drut wchodzi do 0,8 mm. Do samochodu zmieniłem na 0,6 mm bo 0,8 to za dużo. A jeżeli chces zrobic auta to zapomnij o 1,2 mm.

Jeżeli chcesz dobrą firmę kup sobie firmy Bester. CHyba polskie ale ponoć dobre.
  
 
Jesli chcesz dobre, kup sobie Bestera tylko >150A, albo Ozas opole, ale o kwocie ponizej 1000 zapomnij. Mig to nie wszystko (cena ok 1500), to tego musisz miec butle i reduktor.