Polski Fiat 125p 1500 - rocznik 1975 - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nie wiem czy dobrze jarzę, ale czarne okrągłe halogeny z chromowaną obwódką i żóltym szkłem sprzedaje pewien gostek na allegro po 6zł sztuka. Zakupiłem 4 sztuki i polecam.
m
  
 
Tak oglądam Twoje cacko w wielu miejscach światka internetowego i se patrzę do czego się tu dowalić...
Wymienić należy prawy kierunkowskaz na błotniku - ma czarną, plastikową ramkę -tak byc nie może
  
 
Słusznie prawisz KAO, słusznie Jak tylko trafią mi w ręce nowe kieruneczki to oczywiscie je wymienie,

powiem więcej od paru miesiecy lezy u mnie LICENCJA FIAT która wciąż się nie doczekała montażu - ale zastanawiam się czy koniecznie wiercić dziurki ?
  
 
Zawsze większy procent oryginalności
  
 
Nie wierć dziurków. Przyklej "Licencję" na porządną taśmę dwustronną - taką, jakiej lakiernicy uzywają do klejenia znaczków itp w plasticarach. Jam tak uczynił i jest cacy, jedyny minus - trzeba uciąć "nóżki" znaczka...Ale jak nie zapłaciłeś za swój 953 złote, to chyba mozna sie pokusić...
  
 
Racja KO. Nie ma sie do czeo przyczepić
Pomysłze znaczkiem dobry!

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
W dniu dzisiejszym rozpoczęłem sezon 2007 A.D. o cały miesiąc szybciej niż w ub. roku

Rozpoczęcie odbyło się przeglądem technicznym który przeszedł bez mrugnięcia okiem jedyna uwaga to delikatnie trzymający tylny zacisk, ale to możliwe bo wyjechałem z garażu bez żadnych przygotowań.

Teraz na dniach czekoladka otrzyma "grzebieniowy" alarm z epoki

  
 
Nooo, brawo Krzysiek Nie ma to jak pół roku w garazu, po czym wyjazd i w dodatku wszystko sprawne!
Dzis też ładna pogoda, wiec sie przejedzimy prawda?
  
 
Będąc w hipermarkecie REAL trafiłem na litery i cyfry samoprzylepne i tym sposobem "stuningowałem" czekoladkę - dzięki firmie "PILOT Tuning Project"

niestety nie było "1" dlatego też narazie jest "75" ale przyklejone w ten sposób że w każdej chwili można dodać "19" i będzie symetrycznie z napisem z drugiej strony

btw: i jak pewnie zauważyliście "szpetna" podkładka pod tablicą rejestracyjną została usunieta - teraz tył fiata prezentuje się znacznie lepiej



  
 
szkoda ze na tym aucie nie ma starych blach (czarnych) ...

a ramka... w takich autach nie pasuje
  
 
Natomiast w miniony piątek "nomen-omen" trzynastego dzięki pomocy niezastapionego Marasa w jego ASO Leźno dokonano montażu: grzebieniowego alarmu z epoki

zabawka bardzo wdzięczna i dosyć upierdliwa w obsłudze ale czego nie robi się dla zachowania klasyczności pojazdu

zasada działania alarmu z roku 1980 jest prosta - z kratki wentylacyjnej przedniej maski wystaje "klucz elektroniczny" który po wyjęciu uzbraja alarm, po otworzeniu drzwi lub którejkolwiek klapy bez włożonego "klucza" następuję na zmianę - świecenie świateł długich i sygnał klaksonu co skutecznie powinno odstraszyć potencjalnych wandali









  
 
Cytat:
2007-04-18 08:42:48, PUTEKM pisze:
szkoda ze na tym aucie nie ma starych blach (czarnych) ...


No niestety - pierwotnie takie były ale w związku z tym że czarne blachy zostały wycofane z ruchu nie było możliwości ich zostawić

ale mam za to pierwsze czarne blachy z tego auta jeszcze z obowiązującego wzoru do roku 1976 dwie litery + dwie cyfry + dwie cyfry, muszę je jedynie odświeżyć i na jakimś ze zlotów poj. zabytkowych zawisną na swoim miejscu
  
 
Ten alarm jest w obudowie od przerywacza wycieraczek.
  
 
Kilkanaście dni temu otrzymałem w prezencie komplet żółtych żarówek do Fiata 125p - dziękuję koledze Lajka za bezinteresowność

W połowie ubiegłego tygodnia podczas tradycyjnego spotu miałem okazję je wymienić - dzięki Daniel za narzędzia, dzięki Adamus za fotki

Jednym słowem czekoladka przekształciła się w wersje francuską prosto od Andre Chardonnet-a














  
 
żadnego browarka przy tym nie obaliłeś to robotę, można zaliczyć do nieudanych

PS. żółte żarówki jak ładnie odmieniły "czekoladowe" autko
  
 
Przy pierdołach piwa się nie pije, bo potem nie można pojeździć
  
 
Dawno nie odświeżałem tematu

A dziś jest ku temu okazja - jak wiadomo 13 stycznia 2007 roku po raz 16-ty zagrała orkiestra Jurka Owsiaka, i tak się złożyło że zagrałem w niej również ja z moją czekoladką

przejazd ul. Długą - wrażenia bezcenne to kolejna słynna ulica którą się przejechałem - latem tego roku miałem przyjemność "zaliczyć" Monciak TUTAJ FOTKI >>>

Sie Ma !















  
 
GD 1975R - rocznik Fiata na rejestracji

Gdy w roku 2005 przerejestrowywałem Fiata na nowe białe tablice pomyślałem sobie - szkoda że w powiecie Gdańsk wydają dopiero serię z literą "G" na końcu. I tak minęło kilka lat aż w lutym tego roku otrzymuje telefon od Łazika: "Widziałeś, widziałeś... już dają rejestracje z "R". Odpowiedziałem że tak - zauważyłem, ale nie zrobiło to na mnie żadnego wrażenia. Dopiero za kilka dni kiedy Łazik nie dawał spokoju dzwoniąc co jakiś czas i dyktując bieżące numery znowu zaświtała mi ta myśl - "świetnie by było mieć tablice rejestracyjną z wyróżnikiem roku produkcji czekoladki".

Minęło kilka kolejnych dni i dzwoni do mnie po raz kolejny Łazik - sobie myśle no tak, poda mi kolejny numer i znowu podniesie mi ciśnienie. Ale okazało się że rzeczywiście dzwonił w tej sprawie ale już w konkretnym celu: "Słuchaj jestem w Wydziale Komunikacji i piszę podanie o rezerwacje tablicy o numerze GD 1975R dla Ciebie" - powiem szczerze że trochę mnie zamurowało: "Ale jak? Co?". Łazik przekazał mi że na dniach ktoś się skontaktuję ze mną z Urzędu celem ustalenia odbioru tablic. I rzeczywiście kilka dni później otrzymuje telefon informujący że tablica z wybranym przeze mnie numerem jest już dostarczona i mogę umówić się na jej odbiór.

Tym samym w dniu 29 lutego 2008 (swoją drogą też ciekawa data) stałem się posiadaczem tablicy rejestracyjnej o numerze GD 1975R która jednoznacznie wskazuje na rok produkcji mojej czekoladki. Faktem jest że z tyłu nie mam już "dwurzędówki" ale teraz nie miałem wpływu na to i bardziej zależało mi na wyrózniku niż na utrzymaniu "kwadratu". Dziękuję jeszcze raz Łazikowi za "przeprowadzenie tej akcji" bez Ciebie pewnie nie zdecydowałbym się na ten manewr a także przemiłej Pani urzędniczce od której odbierałem rejestracje.







Poniżej wszystkie dotychczasowe rejestracje jakie posiadał Fiat, począwszy od tej najstarszej z roku 1975 ...













A na koniec "tak jak wyjechał z fabryki"




  
 
Mam nadzieje ze odkleiles to "1975" po lewej stronie tablicy - teraz wygladaloby to conajmniej glupio
  
 
Najlepiej wygląda z małymi czarnymi GAD wyślij Łazika z podaniem że będziesz jeździł na takich