FSO 125p Kombi - rocznik 1986 - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Aaa - czyli chcesz zrobić sobie Polskiego Fiata 4x4 Zacny pomysł
  
 
no coś w tym stylu ale narazie to są jeszcze bardziej marzenia niż plany chociaż jak rozmawiam na ten temat z ludzmi ktorzy mają wiedzę której ja nie mam to kazdy mowi że to jest technicznie wykonalne i wtedy podłużnice sobie mogą robić co chca
  
 
To jest całkowicie do zrobienia - takich aut (osobowe nadwozie na ramie 4x4) jest bardzo dużo - wystarczy znaleźć ramę z analogicznym rozstawem osi i po krzyku. Proponuję Ci zajrzenie na strony offroadowe - tam znajdziesz mnóstwo pożytecznych informacji.
  
 
Cytat:
2007-04-20 13:44:40, Koot pisze:
... wystarczy znaleźć ramę z analogicznym rozstawem osi....


no własnie od rozeznania pod tym kątem chyba zacznę no i rozstaw koł też pasuje żeby byl zbliżony

szkoda że honker ma ok. 30 centymetrów większy rozstaw osi


[ wiadomość edytowana przez: momik dnia 2007-04-20 14:10:52 ]
  
 
A jakby skrócić ramę w środku? Ew inaczej zamontować na niej tylny most?
  
 
Olek pewnie z technicznego punktu widzenia można tylko nie wiem jak to finansowo wypade bleeeeeeeeee
  
 
to może kosztować bardziej niż drogoo .....
  
 
Na Allegro jest rama z Discovery - rozstaw osi akurat - cena 800zł.
A co do skracania to pamiętam, że nie raz czytałem opisy różnych terenówek typu: "stoi na skróconej ramie Defendera" na przykład. Jest to taka informacja rzucana mimochodem - z czego by wynikało, że to nie jest jakiś straszny problem? Możesz też pójść w drugą stronę i przedłużyć nadwozie robiąc coś w rodzaju longa 4x4.

[ wiadomość edytowana przez: Koot dnia 2007-04-23 14:34:38 ]
  
 
Odnośnie przedłużenia, to chłopaki mi już mowili żebym go wydłużył ale to koszty idą w gorę i zatraci proporcje
odnosnei tej ramy to moze fabrycznie miały różne rozstawy i tak jest w żargonie okreslana ale ją zaraz odszukam i luuknę
  
 
Momik, widziałem na allegro ramę z Uaza, 222 zł, może udało by Ci się wyszarpnąć całe jeżdżace podwozie jakoś tanio, wtedy tylko przedłużyć ciut ramkę (wiem, łatwo się mówi )
  
 
A Lada Niva ? Zdaje sie ze byly egzemplarze koncepcyjne 4x4 wlasnie na podwoziu Nivy z nadwoziem kombi , i nie wygladalo to na pierwszy rzut oka na jakos specjalnie przerabiane.
  
 
Ona nie ma ramy.
  
 
Momik, postaw go na ramie z analoga - pasuje jak ulał
  
 
Momers - pożyczę Ci spawarkę. Diaksa zapewnisz sam. Skrócimy rame na ile chcesz
  
 
no własnie niwa odpada bo brak ramy, a skracania i wydłużania sie boję , rama od discovery jest dziwacznie profilowana i pomimo dobrego rozstawu to mało fajne
narazie kiełkuje ....
  
 
Moze rama od uaza? Z okrąłych elementów tam są chyba tylko otwory i śruby.
Wyjące 2 mosty... MMM...
  
 
Rama od UAZa będzie za krótka. UAZ ma 2400 rozstaw osi. 2500 to nietypowy rozmiar. Tyle mają jeszcze Daihatsu Rocky i Nisssan Terrano II. Reszta ma albo 2300-2400, albo od razu >2700. A co z tą od Discovery jest konkretnie nie tak? Masz jakąś fotę?
  
 
Można przecież przeciąć ramę, przedłużyć na wymiar i zespawać spowrotem. Do tego modyfikacja wału i fru!
  
 
Rama terano nie jest plaska na tyle żeby można bylo postawić nadwozie fiata i zapewne to w istotny sposób komplikuje sprawę


[ wiadomość edytowana przez: momik dnia 2007-04-26 11:34:31 ]
  
 
niestety idzie pod młotek, taka decyzję podjąłem