CB raz jeszcze

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jestem nowy i zielony chcę kupić radio no i tu zaczyna się problem
a mianowicie : TTI TCB880
a może : ALAN 48 EXCEL MULTI
no i oczywiście jaka antena i co to jest kielich pod antenę
pozdrawiam
  
 
witam, jesli chodzi o te radia to są one podobnej jakosci tzn z jednego wora!! jedynie wygląd mozesz pod siebie dopasowac
Owym 'kielichem pod antenę' moze byc: mocowanie typu 'główka z oczkiem', lub podstawa magnesowa, nic innego mi nie przychodzi do gowy chba ze inaczej sie wysłowisz.
  
 
Nie polecam zadnego z nich. Poczytaj dokladnie posty i bedziesz wiedzial jakie radyjka najlepsze !!!
  
 
OK dzięki za info
To w takim razie jake mam kupić ?
  
 
a co powiecie o tych :
Intek M 490 Plus
UNIDEN PRO 520 XL
ALAN 48 EXCEL MULTI
TTI TCB880
a może jakiegoś Presidenta za podobne pieniądze,
które warte jest polecenia
i czy jest sensownie kupić średniej
klasy radio a wydać więcej n asuper antenę
  
 
Cytat:
2006-06-23 10:05:46, jaro-vega pisze:
a co powiecie o tych : Intek M 490 Plus UNIDEN PRO 520 XL ALAN 48 EXCEL MULTI TTI TCB880 a może jakiegoś Presidenta za podobne pieniądze, które warte jest polecenia i czy jest sensownie kupić średniej klasy radio a wydać więcej n asuper antenę



wg mnie jesli brac pod uwage radia które tu wymieniłes wybrałbym INTEK M 490 Plus, dlatego ze najwygodniej ma umieszczone pokrętła i przyciski itp. Posiada praktycznie wszystkie funkcje!!! Nawet zera i piątki 0/5.

Nie polecam radia Uniden 520XL, dlatego ze nie posiada modulacji FM.
  
 
Nie sugeruj sie tym co mowi kolega ponizej poniewaz nierozumiem stwierdzenia cytuje "nieposiada modulacji FM'' . Otoz u nas w kraju nie jest to wogole potrzebne ,chyba ze wybierasz sie za granice bo my pracujemy w modulacji AM, wiec jest to zbedny bajer. Polecam ci jak najbardziej Unidena 520xl. Jest to President pod inna nazwa produkowany na rynek amerykanski. Wiec masz do wyboru tylko dwie opcje wg. mnie:

1. President
2. Uniden conajmniej 520xl

Z szumofonami daj sobie spokoj, dobrze ci radze jak niechcesz pieniazkow w bloto wyrzucic.
  
 
Nie sugeruj sie tym co mowi kolega ponizej poniewaz nierozumiem stwierdzenia cytuje "nieposiada modulacji FM'' . Otoz u nas w kraju nie jest to wogole potrzebne ,chyba ze wybierasz sie za granice bo my pracujemy w modulacji AM, wiec jest to zbedny bajer. Polecam ci jak najbardziej Unidena 520xl. Jest to President pod inna nazwa produkowany na rynek amerykanski. Wiec masz do wyboru tylko dwie opcje wg. mnie:

1. President
2. Uniden conajmniej 520xl

Z szumofonami daj sobie spokoj, dobrze ci radze jak niechcesz pieniazkow w bloto wyrzucic.
  
 
Przychylam się do wypowiedzi poniżej.
Mam osobiście Unidena 520XL i jestem zadowolony w 100%
A inne badziewia to jak wynika z postów obecnych i sprzed 1 roku to szumofony. Oczywiście nie mówię tu o Presidentach:0
Pozdrawiam
  
 
BRAVO "teodor24"

Presient i Uniden = REWELACJA do mobila

  
 
jaro-vega jak chcesz oczywiscie wybór nalezy do ciebie, ale prawdą jest to ze kazde dobre radio posiada przynajmniej dwie modulacje AM i FM.
TO jest tak jak z innymi funkcjami, jesli ktos nie ma przykładowo rf-gain to go nie używa, a kto ma rf-gain, FM, mic gain, bandy itp to używa i cieszy sie mozliwosciami TRX'a
  
 
powiedz mi kto bedzi eużywał FM w polsce? słuchałes lub gadałeś kiedykolwiek z kimś na tym paśmie? A ja wolę mieć odbiór bez szumów i tylko na AM bo takowy zapewnia Uniden 520XL a z Intekiem i innymi to możesz o czystości tylko pomarzyć.
Doświadczenie robi swoje.
Pozdrawiam
  
 
Nie lubię się powtarzać,...ale z CB mam do czynienia od chwili możliwości legalnego zakupu i pracy na tych urządzeniach to jest gdzieś od końca lat 80-tych.Pierwszym egz.który kupiłem był Uniden PC122.Dlaczego ten?Bo posiadal SSB.Myślałem,że idąc za wzorem Radioamatorów krótkofalowców właśnie ten sposób modulacji będzie przyszłością CB.Ponieważ tak się nie stało,kupowałem następne transcivery bez SSB ale z FM.Do dziś posiadam na bazie Lincolna i tylko z niego łącząc sie ze znajomymi na stacjach bazowych pracujemy na FM.Natomiast chyba NIGDY nie zdarzyło mi się pracować FM-em ze stacją mobilną.I choć Europa podobno nie chce AM jak pisało w fachowych periodykach na początku lat 90-tych u nas w Polsce AM ma się dobrze i jeszcze chyba długo się utrzyma.No,chyba,że zostanie poddana lustracjii
  
 
Wiec do mobila niepotrzebne FM jezeli poruszasz sie po drogach krajowych i niewybierasz sie za granice !!!