[DarasBB] Wieje n(ó)dą :)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco



















































[ wiadomość edytowana przez: DarasBB dnia 2008-11-16 23:20:30 ]

[ wiadomość edytowana przez: DarasBB dnia 2008-12-14 20:02:29 ]
  
 
nie znam się na car audio i na tych zabudowach....ale na zdjęciach wygląda to wszystko bardzo ładnie i starannie zrobione...podoba mi się
jedyne co mi się nie widzi to te śrubki na około pleksy przezroczystej....
  
 
Po pierwsze to blagam skroc nazwe topicu..
Po dugie - co z chlodzeniem wzmaka?
Czy ta pleksa ma jakies dziurki albo masz zrobiona cyrkulacje powietrza od tylu? Wzmak zamkniety bedzie sie dosc grzal..
Ogolnie to ladnie.
No i zrobione wlasnorecznie..
Gratki
  
 
Musiałem jakoś zabezpieczyć wzmaka, dlatego plexa. A cztery wkręty po rogach nie zdałyby egzaminu, ponieważ pleaksa by się powyginała
  
 
Cytat:
2006-07-19 20:12:54, open pisze:
Po pierwsze to blagam skroc nazwe topicu.. Po dugie - co z chlodzeniem wzmaka? Czy ta pleksa ma jakies dziurki albo masz zrobiona cyrkulacje powietrza od tylu? Wzmak zamkniety bedzie sie dosc grzal.. Ogolnie to ladnie. No i zrobione wlasnorecznie.. Gratki



Na 16 fotografii widać, że od góry nawierciłem 4 otwory po 2cm średnicy każdy (za wzmacniaczem jest trochę wolnej przestrzeni). Musze teraz dopaść gdzieś jakieś ładne tulejki z kołnieżami, rozetnę obszycie i będzie cyrkulacja - zwłaszcza kiedy złożę 1/3 oparcia


[ wiadomość edytowana przez: DarasBB dnia 2006-07-19 20:19:56 ]
  
 
Cytat:
2006-07-19 20:14:49, DarasBB pisze:
Musiałem jakoś zabezpieczyć wzmaka, dlatego plexa. A cztery wkręty po rogach nie zdałyby egzaminu, ponieważ pleaksa by się powyginała


plexa jest okej, tylko te śrubki źle wyglądają...nie da się tego kawałka na którym są śrubki jakoś okleić ??
  
 
Cytat:
2006-07-19 20:19:42, micab pisze:
plexa jest okej, tylko te śrubki źle wyglądają...nie da się tego kawałka na którym są śrubki jakoś okleić ??



Czarną taśmą izolacyjną, a takie cudaczenie bardziej trąca wiejskim tuningiem niż te śrubki

  
 
Spoko robota. Ładnie wykonane i nie zajmuje zbyt dużo miejsca w bagażniku. Jak się sprawdza w użytkowaniu?
  
 
Cytat:
2006-07-19 20:21:52, Sylwek_cz pisze:
Spoko robota. Ładnie wykonane i nie zajmuje zbyt dużo miejsca w bagażniku. Jak się sprawdza w użytkowaniu?



Już teraz mogę powiedzieć, że wypassssssssssssssssss

A jeszcze nie mam Tweeterów z przodu
  
 
dla mnie bomba!

sam musze cos za jakis czas wykombinowac, ale jeszcze mam czas ale u Ciebie wyszlo bardzo ladnie czysciutko, sympatycznie, moze te srubki o ltorych Micab pisze ale to mysle ze da sie dopracowac i to tylko taki szczegolik
  
 
Cytat:
2006-07-19 20:21:27, DarasBB pisze:
Czarną taśmą izolacyjną, a takie cudaczenie bardziej trąca wiejskim tuningiem niż te śrubki



moze nie tasma izolacyjna ale jakbys zrobil jakas taka czarna ramke ktora by po przykreceniu tych srub byla wciskana w szczelina pomiedzy zabudowa a plexi i jakis zabezpieczona zeby nie odpadla (kwestia do przemyslenia jak to zrobic zeby zdalo egzamin). Mysle ze warto to dopracowac
  
 
hmm teraz sie przyjzalem i chyba tu nie bedzie tak hop z tym, bo ta plexi przychodzi na wierzch
  
 
jakby w pleksie delikatnie nawiercić żeby łby śrubek chowały się na równo to możnaby okleić taką taśmą z chropowatą powierzchnią...dobrze zrobione wyglądałoby o wiele lepiej niż teraz
  
 
odwaliles chlopie kawal ladnej i dobrej roboty
  
 
Cytat:
2006-07-19 20:33:23, micab pisze:
jakby w pleksie delikatnie nawiercić żeby łby śrubek chowały się na równo to możnaby okleić taką taśmą z chropowatą powierzchnią...dobrze zrobione wyglądałoby o wiele lepiej niż teraz



Łby śrubek są "schowane".

Jednak teraz brakuje mi Tweeterków, więc wracam do pracy nad nimi, a śrubkami będę "martwił się" później. Moze tymczasem wymienię je na czarne.............

Dzięki za słowa uznania.
  
 
Bardzo fajnie i schludnie Ci to wyszło , widać że temat traktujesz z należytym mu szacunkiem hehe,
na zdjęciach widać niezabezpieczony przewód zasilający,wypadałoby założyć na niego peszel,mam nadzieję że przy akumulatorze założyłeś bezpiecznik,wiadomo z jakich względów,
zamiast wkrętów można zastosować śrubki na imbusy np w kolorze grafitowym,ale to przy mniejszej ich ilości,można też grubszą pleksi zamocować w odstępie od zabudowy poprzez podłożenie tulejek,poprawiłoby to cyrkulację chłodzenia,chroniłoby wzmacniacz i fajnie wygląda przy okazji (pomysł ze zwrotnicami Braxa).Poza tym rzeżba w drewnie jest dużo bardziej pracochłonna niż w MDF ale rozumiem że miałeś trochę wolnego materiału hehe,ogólnie przyjemne wrażenia
  
 
Cytat:
2006-07-19 23:04:30, Artur7 pisze:
Bardzo fajnie i schludnie Ci to wyszło , widać że temat traktujesz z należytym mu szacunkiem hehe, na zdjęciach widać niezabezpieczony przewód zasilający,wypadałoby założyć na niego peszel,mam nadzieję że przy akumulatorze założyłeś bezpiecznik,wiadomo z jakich względów, zamiast wkrętów można zastosować śrubki na imbusy np w kolorze grafitowym,ale to przy mniejszej ich ilości,można też grubszą pleksi zamocować w odstępie od zabudowy poprzez podłożenie tulejek,poprawiłoby to cyrkulację chłodzenia,chroniłoby wzmacniacz i fajnie wygląda przy okazji (pomysł ze zwrotnicami Braxa).Poza tym rzeżba w drewnie jest dużo bardziej pracochłonna niż w MDF ale rozumiem że miałeś trochę wolnego materiału hehe,ogólnie przyjemne wrażenia



A dziękuję. Starałem się jak tylko mogłem. Niezabespieczony zasilający? Nie kumam? Zdjąłem izolacjęokoło 1cm, wsadziłem do wzmaka i skręciłem zacisk. Czerwona izolacja chowa się około 1-2mm w zacisku, miedzianego kabla na wierzchu nie ma zarówno w +12V, w sterowaniu jak i w uziemieniu.
Uparliście się na te śrubki, czy co? Ja wiem, że wszystko jest idealnie i każdy by tak chciał, więc usicie się do czegoś "doczepić" HA HA HA
Bezpiecznik znajduje się już w kabinie, tuż obok komputera (około 40cm od klemy)

Tulejki będą dotoczone na jutro bądź pojutrze. Rozcinam materiał w odpowiednich miejsca. Pyk, pyk, pyk i pyk (4 otwory od góry) i już jest cyrkulacja

  
 
OK. Kolega zeberko już mi wytłumaczył o co chodzi z tym peszelem. Jutro wyskoczę do elektrycznego i zapodam coś takiego na zasilaniu
  
 
Cytat:
2006-07-19 23:15:59, DarasBB pisze:
Bezpiecznik znajduje się już w kabinie, tuż obok komputera (około 40cm od klemy)



a dlaczego nie jak najblizej klemy?? z tego co wiem bezpiecznik najlepiej stosowac jak najblizej zrodla... a jak na tym odcinku 40cm gdzies sie przetrze??
  
 
Cytat:
2006-07-19 23:24:48, pytlar pisze:
a dlaczego nie jak najblizej klemy?? z tego co wiem bezpiecznik najlepiej stosowac jak najblizej zrodla... a jak na tym odcinku 40cm gdzies sie przetrze??



Wszystkie krawędzie blach znajdujące się w pobliżu kabla zasilającego pozabezpieczałem taśmami izolacyjnymi i kebelek będzie dodatkowo w peszlu. Oby nic się nie otarło. Nie kracz