[DarasBB] Wieje n(ó)dą :) - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Gratuluje- bardzo ładnie zrobiome i małym nakładem kosztów
  
 












  
 
Cytat:
2006-07-21 23:01:31, OFEN pisze:
Gratuluje- bardzo ładnie zrobiome i małym nakładem kosztów



Dzięki.

W miarę tanio, bo własnoręcznie
  
 
  
 
planuję podobną operację już za 2 miechy, a twój pokaz będzie dla mnie zbiorem informacji!

odwaliłeś kawał dobrej roboty!
  
 
Cytat:
2006-07-22 19:03:45, Biedrona pisze:
planuję podobną operację już za 2 miechy, a twój pokaz będzie dla mnie zbiorem informacji! odwaliłeś kawał dobrej roboty!



Mam nadzieję, że fotki będą bardzo pomocne. Cieszę się, że mogę poświecić przykładem (Prawie jak open. PRAWIE robi wielką różnicę )

Jedyne co mogę podpowiedzieć (a widać to równiez na zdjeciach) to to, żebyś sobie dokładnie rozplanował kolejność wykonywanych czynności. Zauważ, że tak to wszystko udało mi sie poskładać, że z zewnątrz widać tylko jeden wkręt (od góry w samym rogu), który po przykręceniu zabudowy w bagażniku i tak pozostaje niewidzialny Wszystkie pozostałe znajdunją się pod tapicerką
  
 
OK. Cały weekend poświęciłem na dokończenie prac przy głośnikach wysokotonowych, czyli od piątku po południu do teraz z podwójną przerwą na sen. Wiem, wiem... w niedzielę się odpoczywa, a nie pracuje, jednak ja wychodzę z założenia, że Essi to moje hobby Jak filatelisci nie będą się w niedzielę oglądać za znaczkami, a erotomani za d.... znaczy sie pannami, to ja przestanę dłubać przy moim Bzyku.

W tym wątku, chciałbym podziękować fryśkowi, za to że był łaskaw pokazać mi jak obchodzić sie z żywicą na przykładzie moich bumperów. Pawełek wie o co biega

Podziękowania również dla beniobb, który pewnego pięknego i słonecznego dnia uraczył mnie kawałkiem podwórka, garażu, a nawet kilkoma narzędziami. BIG THX 4 RIDE ON HORNET

Oto jak przebiegały prace na przestrzeni kilku ostatnich tygodni:

































Jak widać na powyższym obrazku malowanie, nawet czarnym matem, wygląda lamersko dlatego musiałem zmienić plana i po raz kolejny zabawić się w tapicera (bo na prawdziwego mnie nie stać )









OTO EFEKT KOŃCOWY



A wszystkie powyższe czynności, zaprojektował, wykonywał oraz nadzorował DarasBB, czyli ja

  
 
jedno mnie zastanawia, czy do wysokotonówek musza byc przewody o tak grubym przekroju ??

Ogólnie robota 1 klasa
  
 
Cytat:
2006-07-23 17:53:01, ToFastMKIV pisze:
jedno mnie zastanawia, czy do wysokotonówek musza byc przewody o tak grubym przekroju ?? Ogólnie robota 1 klasa



Muszą czy nie, ja zostałem poinstruowany, aby całe okablowanie puścić w jednym przekroju

Dzięki.
  
 
No ja powiem co myślę - efekt końcowy mi się nie podoba Jakoś tak dużo miejsca zajmują, jakoś tak nie do końca spasowane...
Może jakby je lepiej spacować i nie obklejać tym czymś włochatym, tylko zorbić jakąś delikatna fakturkę... Może... DarasBB jestem zawiedziony
  
 
Jestem tego samego zdania co ..kielek.. wiadomo że dużo pracy jest w to włożone i pomysł...takim czymś bez obrazy można obić tylko tube...nie jest żle ale ja bym takiego czegoś u siebie nie zrobił ..wolał bym te głośniczki wysokotonowe nad sufotką umieścic.. ale to jest moje zdanie
  
 
Cytat:
2006-07-23 18:34:55, Kielek pisze:
No ja powiem co myślę - efekt końcowy mi się nie podoba Jakoś tak dużo miejsca zajmują, jakoś tak nie do końca spasowane... Może jakby je lepiej spacować i nie obklejać tym czymś włochatym, tylko zorbić jakąś delikatna fakturkę... Może... DarasBB jestem zawiedziony



Ze spasowaniem nie jest łatwa sprawa, po podstawę stanowią zupełnie inne krzywizny. To włochate coś (o niebo lepsze od lakieru) to ten sam materiał, którym obiłem wzmaka i zapewniam, że jest tymczasowe. W przyszłości zamierzam naciągnąć na to skórkę lub coś skóropodobnego, jednak najpierw muszę uzbierać dutki.
  
 
nooo skórka to niezly pomysł.. ale jest jedno ale ..nie idzie tego troszku pomniejszyć ...zajmuje to dosyć miejsca
  
 
DarasBB - mam mala uwage do instalacji pradowej...
Bezpiecznik.. Bezpiecznik montuje sie najblizej zrodla pradu czyli akumulatora.. A ja u Ciebie widze ze jest w kabinie..
Wysokotonowki wogole mi sie tam nie widza.. Za bardzo tam nie pasuja i za bardzo wlochate.. Taka czarna kropka na bialej kartce. Jezeli wiesz o co mi chodzi..
To bym poprawil..

Cytat:
2006-07-22 20:08:23, DarasBB pisze:
Cieszę się, że mogę poświecić przykładem (Prawie jak open. PRAWIE robi wielką różnicę )



Nie przesadzaj bo sie zawstydze...


[ wiadomość edytowana przez: open dnia 2006-07-24 09:42:47 ]
  
 
hmm

troszku duzawe to wyszlo
pomysl dobry ale wydaje mi sie ze troszku przekombinowane. Lewa czesc projektu troche jakby lepiej spasowana, prawa troszku mniej. Co do obicia tego moze sprobowac flockiem?
Generalnie szacuneczek na wytrwalosc w pracach
  
 
pracy włożone dużo, ale obudowy mi się też nie podobają, są za wielkie i przytłaczają deskę rozdzielczą
  
 
PROŚBA


Kochani Klubowicze,

Zwracam się do Was z uprzejmą prośbą o łaskawe przymknięcie oka na to „futerko” na podszybiu . Kiedy pomysł z lakierem nie wypalił chciałem obszyć całość skórą, lub materiałem skóro podobnym, jednak cena 140-150zł za sztukę wyrwała mnie z butów . Przepraszam, że zdecydowałem się na taki „włochaty” półśrodek, ale lepiej to wygląda niż lakier. Notabene, spróbujcie posłuchać muzyki tylko na średniotonowych głośnikach… Zapewniam Was, że długo nie da się tak słuchać. Chciałem mieć głośniczki podłączone do czasu jak nie znajdę zakład rymarskiego lub tapicerskiego, który będzie miał NORMALNE ceny.

Jeśli zaś chodzi o rozmiar podstaw, to zbyt dużego pola manewru nie mam ze względu na sposób montażu widoczny na zdjęciu poniżej.



Zdecydowałem się na takie rozwiązanie, ponieważ chciałem mieć w przyszłości możliwość zmiany ustawienia tweeterków. Czego nie ma w przypadku montażu głośniczków w słupkach. Istnieje jeszcze opcja „skrócenia” podstaw, aby nie zachodziły tak daleko na deskę, ale wówczas będzie to jeszcze gorzej wyglądało (dla mnie) .

Pozdrawiam serdecznie i zapewniam, że cenię sobie wszystkie Wasze uwagi .

Podpisano:
Właściciel zarówno cyrku jak i małp

PS. BUGZ, przed obszyciem skórką poprawię prawą stronę, bo mnie też to coraz bardziej razi
  
 
super Ci to wyszło !!
Ja mam coś podobnego: http://i36.photobucket.com/albums/e43/KACPER85/DSCN0126.jpg ...tylko brak czasu na skończenie projektu.
jak zamocowałeś to ? bo u mnie jest tak luźno, i czasami sobie lata... acha, kable mam do wymiany, bo są za cienkie...ale póki co takie dałem, 6mm, bo nie mam kasy a te mi zostały po poprzedniej zabudowie w fiescie.
Pozdrawiam!
  
 
Hej.
Mocowanie widoczne jest na trzeciej fotografii od końca. Obudowa przykręcona jest na trzech blachowkrętach do nadkola i trzyma się bardzo mocno i stabilnie.
  
 
Cytat:
2006-07-24 10:55:20, DarasBB pisze:
Hej. Mocowanie widoczne jest na trzeciej fotografii od końca. Obudowa przykręcona jest na trzech blachowkrętach do nadkola i trzyma się bardzo mocno i stabilnie.



dzięki, musze nad tym pomyśleć !
Pozdrawiam i życze powodzenia w dalszych modyfikacjach
KACPER