Kartonowe modele Poloneza, 125 i innych

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam siostrzany klub.
Latajac po www znalazlem cos takiegomodel kanta
adres firmy to:

firma
Niestety nie znam warunkow wysylki,sprzedazy or stg.Lady tez nie widzialem
Najlepsze zyczenia na 2003 od LKP member
  
 
A moze ma ktos cos ładniejszego...ten jakis taki marny wizualnie!!!Z checia bym cus nabył do zabawy na zimowe wieczory.
  
 
W wakacje 2001 sam zrobiłem kartonowy model 125p z 76'.Byłem dumny ze swego dzieła.Miał (a właściwie ma)wszystkie elementy,dwie pary halogenów,lusterko,układ wydechowy,chromy(zrobione z folii aluminiowej),lakier ze spray'u i podstawkę.
Może kiedyś uda mi się umieścić jego zdjęcie na mojej stronie



[ wiadomość edytowana przez: wioorek dnia 2003-01-30 23:24:07 ]
  
 
Kiedyś jak byłem zapalonym modelarzem to miałem sklejone prawie wszystkie samochody jakie ukazały się w MM. Poldzio był super - wiernie odtworzone wnętrze, fajnie zrobiony przód... Ale Gaz 69 M to była sztuka... Tyle szczegółów że hej...

Pzdr
Myshon
  
 
Heheh,to znowu ja
polonez

szkoda tylko,ze nie da sie go powiekszyc
jest w ofercie GRYF
pozdrowionka
  
 
kiedys mialem na dysku ten model poldka z wiernie odwzorowanym wnetrzem ale dysk zrobil kaput i niemam tego pamietam ze sciagnolem to chyba z jakies Rosyjskiej stronki.
  
 
Firma GPM w serii"dla najmłodszych" w czasopiśmie "Kartonówka"
zamieściła również wycinankę fiata.
A wracając do modeli.Pamiętam z wczesnego dzieciństwa(tak około 1990r.),że bawiłem się jakimiś maluchami i czerwonym poldkiem w skali chyba 1:48.Kumpel z przedszkola przyniósł też kiedyś taki duży model PF.Czy ktoś pamięta co to było?Czy ktoś to ma?
  
 
Ja dostaem takiego fiaciora od mikołaja jak miałem dwa, czy trzy latka, na baterię płaską i można było sterować zdalnie (tzn. kabel był), jakieś elementy tej konstrukcji miotały się po piwnicy jeszcze całkiem niedawno, mam takie zdjęcie z nim, jak dorwę to wam pokazę
  
 
ta kartonówka poloneza pochodzi z MM z 1979 roku. jest na jeszcze jednej stronie o polskich samochodach, oraz na stronie z modelami MM na zagranicznej stronie-ale transfer przez modem jest tak powolny że tylko fanatyk (jak ja ) może go ściągnąć. (niestety MM nie wznowił go w spredaży a CD z rocznikami jest zdecydowanie za drogi jak za jakość) Ja go dodatkowo jeszcze odbarwiłem i czeka teraz na budowe. jeżeli dobrze się poszuka to można też znależć 125p, 126p i Warszawę-ale wszystkie wymagają mniejszej lub większej obróbki. Alternatywą jest pokazyjące się ostatnio modele z GPM: był już czerwony Caro za 1,50zł. w zeszłe wakacje do ich gazetki była wkładka 125p + camping, a ostatnio w empiku widziaiłem nowy numer z m.in. policyjnym Caro (ale za 20zł)
  
 
maku: pisales cos o CD z rocznikami malego modelarza - moglbys napisac gdzie to mozna znalezc i ile to kosztuje? /przypomnialy mi sie mlodziencze lata /
z gory dzieki
  
 
Poldka i wiele innych modeli z MM mozna sciagnac z MM.ru
m.in Poldek,Star66,25, Jakis jelcz i jeszcze kilkadziesiat innych
  
 
do Plush. CD z numerami MM można było kupić od wydawcy-były to chyba roczniki. poszukaj strony Małego modelarza i zobacz tam- ale nie wiem czyto jest opłacalne, sam mysle nad zrobieniem od podstaw poloneza- prosty ale jakis wyszukany moze truck lub Atu (fajnie by wyglądał na półce z tyłu, jeszcze z migającymi światłami-po sesji nad tym pomyślie) . Aten co go sciągłem bedzie pewnie dawcą ogólnego zarysu
  
 
Buuuuuuu,z tej rosyjskiej strony nie można ściągnąć dużego fiata.
łaaaaaaa,niech mnie ktoś przytuli

Taka śmiesznostka:

  
 
Odświerzam temat bo z ponizszego linku mozna pobrac ciekawe pliki
Tytuł strony
  
 
no w końcu. Mam już qpę kartonowych modeli, ale takich mi właśnie brakowało
  
 
Czy ktoś je drukował, wycinał, sklejał? Jak to później wygląda? Super rzecz!
  
 
Jest też syrena i to chyba w wersji 102
Ciekawe jak to wygląda live
  
 
Nie wiem jak to wyglada po sklejeniu, jak ktos sklei niech da zdj, ja koncze poki co A-10. Byloby tez swietnie gdyby ktos znajacy sie na rzeczy poprawil kolory tych skanow, jako ze wycinanki nie sa najnowsze wiec i kolorki pozostawiaja wiele do zyczenia - chyba ze ktos chce pomalowac model po sklejeniu.
  
 
Sciągnąłem sobie prospekt syreny 104,nawet nie wiedziałem że to tak trwały i funkcjonalny samochód
Trzeba będzie zakupić
  
 
Szkoda, że nie można kupic już takich rzeczy