PRIUS - proszę o opinie o tyma aucie - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2006-09-26 21:28:04, ML pisze:
Przymierzam się do kupienia Toyoty PRIUS. Czy ktoś mi może powiedzieć jak sprawuje się to autko w praktyce ? Jakie ma wady i zalety ? Co najszybciej wysiada ? itp. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie uwagi. Pozdrowienia.



Przy najblizszej wizycie w ASO wypytam kier. serwisu..
W Auto-swiecie czy motorze, byl test 100tys km, i z tego co pamietam to elektryka wogole nie tknieta, tylko zeżarła rdza jakies uchwyty nie pamietam czy bagaznika...
  
 
Witam, jak pisałem wcześniej, kupiłem priusa z 2000 roku, już naprawiony i zarejestrowany. Niestety, przyszła pora na wymianę baterii trakcyjnej, padł jeden moduł. Kupiłem dwie baterie na alledrogo od priusa 2010 i 2008, złożyłem baterie w całość z kupionych modułów , przy okazji wyprowaniłem połaczenia do hakowania komputera HV ECU i podłącze nia innej baterii dodatkowej np. litowej (LiPoFe4 300V 20Ah za ok. 6000zł - da to ok 20-30km zasięgu full EV). Znowu śmigam Priuskiem, pali mi teraz troszkę więcej , bo zimno i ogrzewanie , po miescie mam ok 45-50mpg, a miałem we wrzesniu 50-60mpg. Pięknie jedzie w trybie full elektric EV, wyjmuje się bezpiecznik EFI (zasilanie wtryskiwaczy benzynowych) i śmigamy całkiem żwawo na samym silniku elektrycznym, na fabrycznym zestawie przejechałem 2,5km z predk. 50km/h, nastepnie pojawia się sygnał hamulec i samochód się zatrzymuje (ok. 270V baterii). Wyłaczamy zapłon, wkładamy bezpiecznik uruchamiamy i...kasujemy bład - trojkąt Oczywiście to jazda testowa, bedzie przeróbka bardziej wygodna i dodatkowe akumulatory.
Dla zainteresowanych sporo opisu mojej blacharki malowania i uruchomienia priusa tutaj (aby zobaczyc zdjęcia , niestety trzeba sie zalogować) "Prius bardziej dostępny":
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=889

Pozdrawiam

Wiesiek