Zabudowa bagaznika - Honda Civic

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam

otwieram ten temat poniewaz zaczynam prace nad zabudowa bagaznika i instalacja sprzetu w Civicu 3d 98r...przegladalem forum i widzialem ze sporo osob ma tu juz doswiadczenie w audio wiec pocichu licze to troche rad to tak tytulem wstepu a teraz juz konkrety...

sprzet jakim dysponuje to

radio - Sony CDX-S22
glosniki tyl - Infinity REF 9613i
glosniki przod - Infinity REF 5010cs
sub - Infinity Kappa 120.3se
wzmacniacz - Sony XM-SD14X

musze jeszcze zebrac kable maty plyty mdf i zaczynam

planuje wygluszenie calego auta i zrobienie zabudowy bagaznika i jak znam zycie im dalej w to wejde tym bedzie wiecej pytan z mojej strony...

na poczatek chcialem sie zapytac czy plyty mdf 12mm beda ok i jakiej zywicy najlepiej uzywac...drugie pyt dotyczy akumulatora czy seria to dzwignie czy lepiej pomyslec nad wrzuceniem czegos mocniejszego...z gory thx za pomoc

pzdr
  
 
na zabudowe bagaznika płyta 12mm wystarczy ale na obudowe skrzyni subwoofera bedzie za cienka... tam musi byc min 19mm optimum to taka 21mm w kazdym razie ja robie z takich i super sie sprawdza... w niektorych przypadkach jeszcze mozna zrobic dodatkowy pierscien w miejscu montarzu głosnika. Co do akumulatora to zalezy jaka on ma pojemnosc Ale mysle ze nie powinno byc z nim problemu tu wiekszy wpływ ma stan alternatora, akumulatora i elektryki samochodu niz wielkosc akumulatora przy zastosowaniu odpowiedniej grubosci przewodow zasilajacych nie powinno byc problemu
  
 
dzieki
  
 
Vyzn-R mam pytanko moglbys mi polecic jakiejs konkretnej grubosci kabel na zasilenie wzmaka?? i pisales ze najlepiej sub wpakowac w 21mm mdf tyle ze ja napewno chce go osadzic na pierscieniu ale planowalem czesc jego obudowy zrobic z zywicy i potem szpachel na to i teraz nie wiem jak to sie zgra wszystko :/ jedyne co to moglbym wewnetrzna obudowe zrobic z tych 21 a i tak z wierzchu nierowne plaszczyzny wyprofilowac na zywicy al;e wtedy ograniczy mi sie pojemnosc a i tak juz kombinuje jak tu pare litrow wykracs z tego bagaznika
  
 
http://www.showyoursound.nl/Public/Showcase/default.asp

Zobacz jak to robia inni. Calkiem ciekawe projekty w roznych markach. Bez problemu mozesz laczyc mdf z zywica (zywica ze wszystkim sie laczy ).

Na poczatku robisz podstawe czyli dolna, tylnia i obie boczne sciany z jakims tam wymyslonym przez Ciebie ksztalcie z MDF i jak kolega wyzej podpowiedzial 21mm. Laczysz to do kupy na dobre wkrety i klej!!! Nastepnie wycinasz "ring" pod glosnik z grubszego MDFu, robiac przy okazji frez z wewnetrznej strony, tak aby glosnik delikatnei sie zanurzyl po wlozeniu w tym "ringu". Jak to jzu zrobisz mocujesz "ring" w miejscu przez Ciebie wybranym na mocnym stelarzu. Pozniej podbierasz matce przescieradlo, naciagasz na cala konstrukcje i przypinasz. Kladziesz na to 1 warstwe zywicy z utwardzaczem, a nastepnie z kilka warstw z mata szklana i jets git
  
 
A i jeszcze jedno zmien te radio i wzmaka. Pod takei glosniki to minimum jakiegos DLSa lub STEGa, a radio Alpina, ale nie te nowe, chyba ze powyzej 1500 zl
  
 
grabek - stary dzieki jestes wielki
  
 
Hej Kris czemu masz logo jakiejs podroby a nie Hondy
  
 
he moja poprzednia furka to Hyundai i jeszcze zostalo ale fakt musze cos z tym zrobic
  
 
sorki ale nie mialem czasu tu zagladac przez dluzszy czas Przewody 16mm^2 lub grubsze Tak w ogole jak maz mozliwosc to porób zdjecia podczas budowy i pochwal sie jak praca idzie
  
 
Siemanko ja wlasnie tez chcialem poruszyc temam zabudiwy hondy coupe 3 dr mam taka sama i wlasnie ja tuninguje powolutku
zakupielm caly system naglosnienia firmy FUSION czyli 4 soprany 2 basowe 2 i 2 do przodu oraz tube zmachol i 4 zwrotnice maty i z 30m kabli tylko mam taki problem ze niemam pomyslu jak mam zbudowac calo pule chcialem z wlukna szklanego ale wole z drewna i skury tylko przydaly by sie jakies projektu ulozenia ludzie poratujcie bo jestem w kropce pozdro all