Jaki kolor, jak i gdzie go nalozyc

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Chcialbym odnowic lakier na swoim aucie
i mam wiele pytan bo chce to zrobic sam razem z kolega
zewgledu na koszty

czy jest gdzies instrukcja jak uzywac zestawu blacharskiego
mam cala walizke kowadelek, młoteczkow itp)
bo musze dwoje dzwi wyklepac bo tym jak zachaczylo mnie drzewo

jak myslicie mając caly zestaw do lakierowania czy
uda mi sie to zrobic tzn polakierowac cale auto jako zupelny laik?

jak narazie niemoge sie zdecydowac na kolor
kilka probek
  
 
czerwien jest piekna dasz rade praca nadgarstkiem a przy malowaniu trzymaj taka sama odległosc jesli ni cwiczyłes wczesniej to kup cos na zlewy tu tez praca nadgarstkiem na styl jak taniec techno tylko 98 % wolniej
  
 
Cytat:
2006-10-05 00:34:42, markon pisze:
czerwien jest piekna dasz rade praca nadgarstkiem a przy malowaniu trzymaj taka sama odległosc jesli ni cwiczyłes wczesniej to kup cos na zlewy tu tez praca nadgarstkiem na styl jak taniec techno tylko 98 % wolniej



"kup cos na zlewy" zlewy?
a co do techno to raczej nie ja

no a jak korzystac z tych wszystkich kowadelek zeby wyprowadzic drzwi?
jest jakas instrukcja z rysunkami w 5 minut?
  
 
Niestety tego się nie opisze ani nie nauczy w 5 minut. Klepania blach uczy się jakiś czas (trzeba wiedzieć gdzie uderzyć, jakiego kowadełka użyć, ile pukać z zewnątrz a ile od wewnątrz). Do tego dochodzi później z reguły szpachlowanie, które też nie jest takie proste jakby się wydawało. Z malowaniem niestety jest podobnie (gęstość farby, ustawienie pistoletu, ciśnienie na wyjściu z kompresora, wcześniej przygotowanie podłoża etc).
  
 
Cytat:
2006-10-06 08:10:27, -SerU- pisze:
Niestety tego się nie opisze ani nie nauczy w 5 minut. Klepania blach uczy się jakiś czas (trzeba wiedzieć gdzie uderzyć, jakiego kowadełka użyć, ile pukać z zewnątrz a ile od wewnątrz). Do tego dochodzi później z reguły szpachlowanie, które też nie jest takie proste jakby się wydawało. Z malowaniem niestety jest podobnie (gęstość farby, ustawienie pistoletu, ciśnienie na wyjściu z kompresora, wcześniej przygotowanie podłoża etc).

swietnie opisane niekturzy ucza sie np 3 lata na praktyce i tego nie potrafia zrobic do tego trzeba miec reke i oko