Tworzywa sztuczne jak prawidlowo to pomalowac?????

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam przegladalem tematy ale sie nie natknolem na tworzywa Mam pytanie co do tworzyw sztucznych jak prawidlowo to pomalowac wiem ze sa rozne rodzaje tych tworzyw z tego co sie orientuje to przemysle motoryzacyjnym sa: poliestry wzmocnione wl. szklanym, polipropyleny(EPDM), poliuretany(PC-PA-ABS-PPO-PBTP), poliuretany spieniane i polichlorek winylu(PCV). Mam pytanie jak je rozpoznac czy gdzies na np. zderzku jest jakies oznaczenie??? bo z tworzywa szt. wykonywane sa oslony zderzakow, spojlery listwy itp. bo to jest wlasnie najwazniesze zeby dane tworzywo rozpoznac bo do roznego tworzywa dodaje sie rozne srodki wiem tylko ze na poliuretany spieniane pokrywa sie gruntem uelastycznionym przeszlif. i lakier nawieszchn. ale czy jeszcze cos dalej??? chcialbym dobrze polakierowac elementy ktore mam bo niechce zeby moja praca poszla na marne chce to zrobic z polyskiem i zeby farba dlugo trfale trzymala a nie po 2 dniach odpadla czy zmatowiala prosze o pomoc!!!!!
  
 
Dziewięćdziesiąt kilka procent lakierników używa standardowych podkladów i lakierów dla metali do plastików. I to na codzień się sprawdza, nikt nie chce wydawać więcej pieniędzy niż musi, Większość robi materiałami do metali, pomimo że są wymagane są do tworzyw. Bardziej popularne materiały są tańsze i przynoszą więcej zysków. Końcowy klient i tak nie rozpozna co było użyte. Tu wkracza tzw ekonomia produkcyjna
  
 
Pierwsza czynność to odtłuszczenie powierzchni, powinno się to wykonywać specjalnym zmywaczem do tworzyw sztucznych, ponieważ otwiera on pory w plastiku.Następnie trzeba pomalować gruntem do tworzyw sztucznych, po odparowanie gruntu(10-15min) trzeba pokryć podkładem wypełniającym albo od razu lakier nawierzchniowym.W zależności od twardości elementu plastikowego powinno się dodać uplastyczniacza do podkładu jak i również do lakieru
nawierzchniowego(akryl bądź lakier bezbarwny do bazy nie potrzeba)