Zakup zimówek

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Tak się od kilku dni zastanawiam przekopując internet, kiedy kupić zimówki?
Czy teraz czy może odczekać bliżej zimy?
Ceny są różne w różnych sklepach ale im bliżej zimy pójdą w górę czy spadną w dół żeby zachęcić?
Jak uważacie?
  
 
nie zmienią się. a jeśli nawet się zmienią, to o parę złotych na sztuce...

ja na szczęście ten problem rozwiązałem w czerwcu

najbliższe 2 zimy mam z głowy

aha , jaki rozmiar masz?? ( zimówek )

pzdr
  
 
Kitza, jak znam życie, ceny będą takie same tylko, że teraz masz większy wybór, później zostają same ochłapy
  
 
Oki, dzięki za info.

Cytat:
2006-10-10 15:43:01, marcinm pisze:
jaki rozmiar masz?? ( zimówek ) pzdr



Wg instrukcji taki sam jak letnich, 185/60/15
Zastanawiam się nad Uniroyal MS Plus 55 (jak na moje oko bieżnik bardzo zbliżony do Pirelli Snow Control a cena dość niższa ), a Fuldą Kritall Montero 2 ze wskazaniem na Fuldę.Ewentualnie Sava Eskimo S3


[ wiadomość edytowana przez: kitza dnia 2006-10-11 00:22:50 ]
  
 
właśnie, kolego, czym Ty teraz sie bujasz??

Uniroyal ma dlatego niższą cenę, że po sezonie zostają z niego druty...

pomyślałbym nad GY UG7, albo Michelin Alpin... z tendencją do Michelina, który jest naprawdę świetną oponą, i gdybym nie był zaopatrzony już na 2 sezony, to bym sobie takie sprawił

Sava okazał się najlepszą oponą w teście opon gównianych, gdzie występowały firmy takie jak Nexen, Marshall, Falken, Lassa, Dębica, itp itd... za to Frigo II zjechali aż miło... najgorsza nota ze wszystkich w teście na nawierzchni mokrej... :d

pzdr
  
 
No to sprowadziłeś mnie na ziemię
Teraz powożę Swiftem MK6

Zastanawiając się nad oponami sugerowałem się opiniami na opony.com.pl.
W ubiegłym roku gdy szukałem zimówek do Starletki, właśnie dzięki tamtejszym opiniom wybrałem BF Goodrich i nie pożałowałem wyboru. Fakt, że znacznie mniejszy rozmiar bo 155/70/13 ale wrażenia z jazdy potwierdziły przeczytane opinie.
Odnośnie Savy wyczytałem gdzieś, że "uplasowała" się wysoko w teście ADAC, stąd brałem również je pod uwagę. Nie sądziłem jednak że w takim towarzystwie (sam tej klasyfikacji nie widziałem).
  
 
Cytat:
2006-10-11 00:42:30, marcinm pisze:
Sava okazał się najlepszą oponą w teście opon gównianych, gdzie występowały firmy takie jak Nexen, Marshall, Falken, Lassa, Dębica, itp itd... za to Frigo II zjechali aż miło... najgorsza nota ze wszystkich w teście na nawierzchni mokrej... :d pzdr



Lubię takie testy , w których wszystko zależy od tego, kto jaką kasę wyłożył dla testujących Dlatego z reguły nie czytam takich głupot
  
 
Cytat:
2006-10-11 07:36:02, marcin032 pisze:
Dlatego z reguły nie czytam takich głupot



Dlatego kierowałem się opiniami użytkowników
  
 
Cytat:
2006-10-11 07:36:02, marcin032 pisze:
Lubię takie testy , w których wszystko zależy od tego, kto jaką kasę wyłożył dla testujących Dlatego z reguły nie czytam takich głupot



nie będę Cię przekonywał, bo tak samo jak z LPG nie ma sensu na ten temat z Tobą rozmawiać

gdybyś wiedział na czym polega działanie ADAC czy ÖAMTC, nie pisałbyś "takich głupot"

zapraszam tych, co nie są najmądrzejsi na świecie TUTAJ - ADAC Tanie opony i TUTAJ - 185/60/14
i TUTAJ - ÖAMTC

pzdr

  
 
Cytat:
2006-10-11 12:09:42, marcinm pisze:
nie będę Cię przekonywał, bo tak samo jak z LPG nie ma sensu na ten temat z Tobą rozmawiać



Widzę, że masz aroganckie podejście do mnie, ale prawdą jest, że do gazowni mnie nie przekonasz , bo coś, co ma więcej wad niż zalet, nie nadaje się do mego samochodu

Cytat:
gdybyś wiedział na czym polega działanie ADAC czy ÖAMTC, nie pisałbyś "takich głupot"



Nic wcześniej nie mówiłeś, że chodzi Ci o testy ADAC, no ale i ja nie wspomniałem, że te są w miarę uczciwe

P.S. Nie uważam się za najmądrzejszego.
  
 
Panowie dajcie spokój
Prosiłem o poradę, a wywiązała się sprzeczka.
Proponuję i po na zgodę
Co do testów ADAC to można im wierzyć czy nie bo się nieco pogubiłem?
  
 
Cytat:
2006-10-11 18:36:08, kitza pisze:
Co do testów ADAC to można im wierzyć czy nie bo się nieco pogubiłem?



Można, ale zawsze jest tak, że dopóki sam nie spróbujesz, to nie powinieneś się opierać tylko na testach
  
 
Piszmy o zimówkach...

Moderator
  
 
Czyli rozumiem, że jestem w punkcie wyjścia
Kupię chyba pierwsze lepsze a potem powiem czy ADAC kłamał czy miał rację

  
 
koniec sprzeczek - każdy ma swoje zdanie, i ja do mojego nikogo przekonywać nie będę...

Co do zimówek :

od kilku lat jeździ się u mnie w domu na tym, co w ADAC wygrywa :

1) Michelin Alpin I / II - super gumy, rewelacyjne w zużyciu, i przy okazji dobre na wodzie ( nie wiem jak to zrobili )

2) Goodyear : UG5 / UG6 / UG7 - chronologicznie coraz lepsze, UG5 jest identyczny jak Frigo II, ale kwestia mieszanki...

UG7 jest wyraźnie miększy od UG6, ale też lepszy na śniegu i błocie pośniegowym...

UG5 jest najtwardszy ze wszystkich - na przedniej osi woziłem je od października do sierpnia ( !! ), jakieś 35kkm, głównie z racji rocznika ( DOT 3900 ), ale tylko w bocznym poślizgu źle się zachowywał... aquaplaning, czy hamowanie na mokrym miał wzorowe

przy średnio 170kkm rocznego przebiegu rozłożonego na 3 auta mam dość dobry poligon w domu

jedno jest pewne : nie chciałbym jeździć na dębicy, po tym jak pod jedną znajomą Camry rozkleiła się na autostradzie...

na tą zimę mam Dunlop WS M3, bo się trafiły za 400zł za komplet po pierwszym śniegu powiem wszystko

pzdr


[ wiadomość edytowana przez: marcinm dnia 2006-10-11 23:17:50 ]