ANTENY KTORA MOZE WIECEJ- zanim załozysz nowy post przeczy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wiele osób się pyta która antena jest lepsza a która gorsza..., aby każdy sam mógł podjąć decyzje , zrobiłem listę która pokazuje ilość energi prominiowanej przez anteny różnych typów - od najsłabszych do najmocniejszych , dzięki niej szybko podejmiesz decyzję o wyborze anteny do twego auta , transportera opancerzonego czy czołgu.. .

Lista jest całkowicie obiektywna , nie trzymam strony żadnej z firm bo nie o to tu przecież chodzi..


1 - President texas, Colorado 1200, WA27 (wysoki SWR)
Lemm Turbo 2001, Magnum Superstar
Sirtel Santiago 1200
Sirio Megawatt 4000, Performer/Turbo 5000 - około 2,0 m

2 - Sirio Megawatt 3000 - około 1,8 m

2,5 - Lemm AT 1000 - około 1,65 m

3 - President Alabama , New Alaska, Indiana
Lemm Colt , AT 1700
Sirtel Santiago 600 - około 1,5 - 1,8 m
rózne firmy: ML/MS -145
Alan PC-8
Sirio DV 27 ( odbiór niskoszumny, zasieg odbioru - 1 miejsce )

4 - President Maryland , Oregon , Gamma 90
Lemm AT 1500, AT 71 Magnum, AT 72 Magnum - około 1,5 m
Sirtel Linea
Alan PC-6

5 - Lemm AT 1200 - około 1,3 m
Wilson Mini
Alan PC-4

6 - President Iowa , Washington - około 0,85 - 1,0 m
Sirio Snake 27, Omega 27
Sirtel S-90

7 - President kentucky ,Mississippi ,Hawaii , Ohio ,Missouri
Lemm AT 900 , AT 106 - około 0,75 m
Valor & Hustler magnet. (100cm)

8 - President Florida
Alan 18-244 , Mini Mobile - około 0,65 m
Sirio Mini Mag 27
Sirtel S-60

9 - President Carolina , Georgia - około 0,4 m
Alan Supermini

10 - President New York - około 0,3 m

Wszystkie anteny mocowane w ten sam sposób , tak aby był jeden niezmienny punkt odniesienia.

Będe aktualizować ten ranking gdy ocenię inne anteny.

Pozdrawiam i życzę łatwego wyboru.


zestawienie nie moje ale dobrego znajomego ktoremu mozna zaufac urodził sie z grucha w reku i wie co mowi wiele sie od niego nauczyłem


73!!!
Jeszcze jedna bardzo wazna sprawa -----> nie ma co patrzec na zysk anteny i moc podawana przez producenta na opakowaniu

te wartosci sa wyssane z palca bo nie widowmo do czego ma sie odnosic ten zysk do zwykłego drutu stalowego, widelca czy karnisza z firankami czy tez do anteny laboratoryjnej !!!

nie spotkałem sie tez aby antena długosci 50cm była lepsza od 1,5 metrowej nie wliczajac jakis no-name anten ktorych z regoły nie polecam --- badz wynalazkow typy sunker-2 bo na tej antenie to max 2 kilometry w terenie bardzo słabo zabudowanym



KOLEDZY pamiejtajcie jeszcze o jednej bardzo waznej sprawie !!!! nie zawsze wyzsza cena jest adekwatna do lepszego zasiegu anteny !!!! liczy sie jej wykonanie precyzja i dokładnosc !!!!!!!



zestawienie anten powstało dzięki koledze Defenderowi.
źródło: cb-radio.pl

[ wiadomość edytowana przez: Góral dnia 2007-01-07 14:26:40 ]
  
 
ok adokonałem aktualizacji zestawienia moze ktos to cos napisze??? czy zestawienie mu pomogło czy cos jeszcze w nim zmieniac??
  
 
Witaj Kolego Arek137,
dzięki za ranking, pomógł mi dokonać właściwych wyborów.
Ponieważ lubię eksperymentować z antenami dlatego w mojej "stajni" znajduje się ich kilka anten, które używam w zalezności od potrzeb (miasto, trasa itp.). Oto one:
1. Sirtel Santiago 1200
2. Sirio Megawatt 3000
3. President Alaska
4. Sirio ML145
5. Alan ML145
6. President Florida
wszystkie "niestety" na mniejszych lub większych podstawach magnesowych.
Mam zamiar zamienić jedną z moich ML-ek (być może Alana) na Presidenta ML145 tylko nie wiem czy warto? Czego mam się spodziewać od tej bądź co bądź drogiej anteny?
Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam,
martine
  
 
Cytat:
2006-11-17 11:54:00, martine pisze:
Witaj Kolego Arek137, dzięki za ranking, pomógł mi dokonać właściwych wyborów. Ponieważ lubię eksperymentować z antenami dlatego w mojej "stajni" znajduje się ich kilka anten, które używam w zalezności od potrzeb (miasto, trasa itp.). Oto one: 1. Sirtel Santiago 1200 2. Sirio Megawatt 3000 3. President Alaska 4. Sirio ML145 5. Alan ML145 6. President Florida wszystkie "niestety" na mniejszych lub większych podstawach magnesowych. Mam zamiar zamienić jedną z moich ML-ek (być może Alana) na Presidenta ML145 tylko nie wiem czy warto? Czego mam się spodziewać od tej bądź co bądź drogiej anteny? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, martine




kolego zamieniajac ma-ke na ina ml-ke nie zauwazysz praktycznie zadnej zmiany w odsłuchu badz tak minimalna ze ie opłaca sie zamieniac alana na 2 razy drozszego presidenta
  
 
Co do tego rankingu, to dziwi mnie troche zestawienie razem Presidenta Florydy z Alanem 18-244. Alana proponuje zdeklasowac o jedno miejsce.
No i Lemm-y Magnumy maja po 165 cm
Sirio DV27 dal bym pietro wyzej. To tyle ode mnie
  
 
kolego ja tutaj nie patrzałem na firme czy na model anteny bo było by to nie adekwatne do oceny

w ocenie brałem za głowny i jedyny czynnik plasujacy antene na danym miejscu co ona potrafi jaki ma zasieg jakosc odsłuchu i nic pozatym poprostu jej zdolnosc do tego do czego ja stworzono

magnesowki były mierzone na jednym aucie z jednym radiem w tym samym miejscu dachu [ srodek] i w tej samej odległosci do stacji bazowej wiec wjesli nap president był gorszy od lemma to trudno dostał nizsze miejsce

dla potwierdzenie zeby było max sprawiedliwie antenki ktore sprawdzał kumpel na bazie wiedział tylko jaki ma numer porzadkowy tzn 1, 2,3 itd nie wiedział jaka antena jest teraz na dachu w mobilu conie pozwalało na naciaganie wynikow testu
  
 
kolego fajnie by bylo jakbys jeszcze podal orientacyjne ceny, np zeby byly anteny na pierwszym miejscu posortowane cenami itd
  
 
Cytat:
2006-12-04 20:50:46, edi_nt pisze:
kolego fajnie by bylo jakbys jeszcze podal orientacyjne ceny, np zeby byly anteny na pierwszym miejscu posortowane cenami itd



jaki problem wejsc na alegro i sprawdzic ceny??
specjalnie nie podałem cen aby cena nie sugerowała zakupu bo ludzie mysla im drozsza tym lepsza a tutaj sie to nie sprawdza


73!!
  
 
  
 
Kikuty 50 cm
pytają co chwila na trasie "jak dróżka na....", ale odpowiedzi już nie
słyszą...
to zinnego forum
  
 
Ja akurat korzystam z Florydy i jestem zadowolony. Ma swoje plusy i minusy jak wszystko. Podstawowa zaleta to to, ze jest krotka. Zasieg?.... Powiedzmy ze zalezny jest od terenu, ale w drodze w zupelnosci wystarczy. Ja osobiscie rozmawialem w promieniu 5-8km i bylem zrozumiany.

I zasadniczo wiecej slysze (z dalszych odleglosci) niz jestem slyszalny. Antena pieknie sie stroi (SWR na 19 wynosi niecale 1,1 - wskazowka ledwo sie podnosi) i nie przekracza 1,25 w calym zakresie 40-stu kanalow.

Wiem, ze czasami przydalby sie dluzszy bat; mam alana 9plus i wlasnie on laduje na grzybku gdy wyruszam w dluzsze trasy.

Uwazam ze nie ma lepszej antenki jezeli chodzi o te dlugosci. Jezeli komus brakuje to polecam Wilsona.

73!
  
 
Cytat:
ą
2007-01-09 18:41:33, grzesiek1 pisze:
Kikuty 50 cm pytają co chwila na trasie "jak dróżka na....", ale odpowiedzi już nie słyszą... to zinnego forum


ciekawe po czym to wnioskujesz - zapewne wypatrujesz "kikutów" i mniemasz że jeśli ktoś ciągle pyta o drogę to ten co ma krótką antenkę...
Używam floridy od 5 miesięcy, mój najdłuższy zasięg to 10-11 km. Warto też poczytać o testach floridy gdzie w mieście daje się wyciągnąć 5-6 km. Mało?? wg. mnie nie.
  
 
kolego,chwalisz floride i ok,dla ciebie to wystarcza,sa za i pszeciw.ja jednak wybrale new alaske presidenta 150cm.montaz w dziurce na dachu malego mobila.chwale sobie to ze jesli kogos prowadze lub ktos mnie kieruje na obcym terenie,to mam z nim dlugo lacznosc.w miescie sasieg mialem nawet do 10-15km a5km to normalka bo sygnal wtedy jest max.jesli sciaga duzo smieci,to asc lub rfg pomaga i po klopocie.ale jesli podczas rozmowy jednego slyszy sie dobrze a drogiego kiepsko to jedna mysl sie nasuwa.kiepsko bo slaba antenka i radio u rozmowcy.lub dobrze bo ktos ma dobry spszet.najgorsze jest,kiedy ktos ma tak slaby spszet ze nadaje zaklucenia,az uszy puchna.szerokosci i dobrego odbioru kolego.73!acha!jesli masz na tej floridzie z kim daleki zasieg,to zapytaj go czy ma antenke 50cm,2m,czy moze nadaje z anteny bazowej?wykladnikiem twojego dalekiego dobrego zasiegu,byla by lacznosc dwoch mobili ktore nadaja wlasnie obaj na antenkach florida.mysle ze zasieg nie bedzie oszalamiajacy,ale od alaski tez sa lepsze antenki.wiec spoko.bajo

[ wiadomość edytowana przez: grzesiek1 dnia 2007-03-16 19:34:40 ]
  
 
dobrze rozumiem: numer 10 jest wg Was najlepsza ?
  
 
witam kolegów

Mam pytanie bo jakos nie rzuciła mi sie w oko info o jednej antence
co myslicie na temat
SUNKER CB -1 .
-długość całkowita 77 cm
-srednica magnesu 73 mm?
Co to jest za wynalazek i jak to sie spisuje?

I jeszcze jeden wynalazek z garrfurze widzialem (zreszta pierwszy raz widzialem ze mozna z takim sklepie antene i radia kupic
a antena to CANBEX BNU 756 B

pozdrawiam
  
 
Witam cb fanów mam problem ,strasznie mi zbiera zakłucenia przez antene wszystko co chodzi w mobilu to ja mam w radiu,zakładliśmy fitr anty na instale i nic jak kicha tak kicha jak się tych zakłuceń pozbyc Panowie ja już wysiadłem totalnie.
  
 
Witam,

Jestem początkujacym w tematyce i mam pytanie:

Czy President Harry II i Antentka magnesowa Cobra A 2000 to dobry zestaw , co do radyjka to wiem ze jest bardzo dobre, ale nie wiem jaka anteke. Wchodzi w gre magnesówka i moze byc dluga.
Prosze o pomoc ewantualnie jakies propozycje o do antenki.

Pozdrawiam
  
 
ANTENA SIRIO TAIFUN 27 (prawie taka jak radiowa)
czy ktos z kolegów posiada taką antenke na mobilu interesuja mnie osiagi tej antenki, aktualnie mam HUSTLERA czy duzo sie pogorszy zasieg ?? i jeszcze jedno pyt. bo sa takie antenki tez 3w1 czy to jest cos warte bo wiecie jak sie mowi jezeli cos jest do wszystkiego to jest do ...... to która by sie lepiej spisywala ?
pozdrawiam!!!
  
 
Jesli ą to zakłócenia z układu zapłonowego, to nic nie dadzą filtry. trzeba zlikwidować przyczynę a nie skutki. Filtr pomoze przy zakłóceniach z układu zasilania.
  
 
Jesli ą to zakłócenia z układu zapłonowego, to nic nie dadzą filtry. trzeba zlikwidować przyczynę a nie skutki. Filtr pomoze przy zakłóceniach z układu zasilania.

Cytat:
2007-04-26 21:25:14, jazek71 pisze:
Witam cb fanów mam problem ,strasznie mi zbiera zakłucenia przez antene wszystko co chodzi w mobilu to ja mam w radiu,zakładliśmy fitr anty na instale i nic jak kicha tak kicha jak się tych zakłuceń pozbyc Panowie ja już wysiadłem totalnie.