ANTENY KTORA MOZE WIECEJ- zanim załozysz nowy post przeczy - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam jestem tu nowy mam alana109 i antenke hustler 1C 100 co sądzicie o zestawie
  
 
Cytat:
Witam!!

Mam pytanie. Wybrałem już radyjko U520 XL. Teraz chce wybrać antenkę do 1 m na magnesie. Mam takie 3 typy:

1. President Florida
2. President Missouri
3. Sirio AS100

A może jakaś inna?? Czytałem dużo postów na tym forum i nadal się zastanawiam;/ Pomoże ktoś mi rozwiać wątpliwości?

Dzięki z góry.



Jeśli już koniecznie musi być do 100 cm to albo Sirio AS-100 albo Sirio Omega 27.
Ta druga bardzo chwalona, dodatkowym atutem jest przegub dzięki któremu antenkę łatwiej ustawić do pionu niezależnie od jej umiejscowienia na aucie.
Jeśli AS-100 to koniecznie szukaj z większym magnesem, ten standardowy może się okazać za mały.
Ja wybrałbym Omegę




Cytat:
Siemka mam problem z wyborem Antenki do radia Midland, ale to nie ważne, proszę o pomoc w wyborze odpowiedniej anteny ????

Mam dylemat miedzy takimi Antenami:

PRESIDENT GEORGIA
Częstotliwość: 26-28 MHz
SWR: 1,2
Zysk: 3 dBi
Moc: 50 W P.E.P
Częstotliwość strojenia: 600 kHz
Długość: 315mm

SNUKER ELITE 116
Częstotliwość: 27 MHz
SWR: >1:1.2
Impedencja: 50 ohm
Moc: 400 W
Długość: 75 cm
Zysk: 4 dBi

Chodzi mi konkretnie o dobry odbiór i daleki zasieg !!!!!!!
PROSZĘ o pomoc ?????



Jeśli chodzi Ci o dobry odbiór i daleki zasięg to zapomnij o tych antenach.
Nie wiem czemu porównujesz Georgię z Sunkerem, Sunker to raczej bardzo niska półka, Georgia z kolei jest bardzo krótka i bardzo droga, zupełnie z innej bajki są te dwie anteny.
Wybierz coś dłuższego, rozsądniejszego.
Widzę, że chcesz magnes, więc może to nad czym zastanawia się Kolega z poprzedniego posta, coś przynajmniej metrowej długości, jakieś Sirio albo coś z zasobów CTE.
  
 
witam kolegow. od razu mowie ze to zamontowalem dopiero moj pierszy zestaw cb, uniden 520 + antenka president iowa. co myslicie o takim zestawieniu ? gosciu, ktory montowal mi zestaw, stwierdzil ze antena jest troche za krotka, tzn jest zamontowana na klapie z tylu przy zderzaku i nie wystaje wyzej niz antena z radia ....czy to stwarza jakies problemy ? mam wrazenie ze mam kiepski zasieg...antenka jest metrowa...chce ja zmienic na cos dluzszego, moj typ to siria megawatt 4000 lub president maryland ... co myslicie ?
  
 
jeszcze do Twojego zestawienia dodałbym antenę PRESIDENT DAKOTA
Mam ja już od prawie dwóch lat i jestem zadowolony z niej. Po dostrojeniu do radia działa świetnie. Maksymalny zasięg jaki udało mi się potwierdzić (rozmowa ze znajomym) to jakieś 16-17 kilometrów.